Donatii, anunturi ce nu mai sunt valabile

Anunturi pentru adoptii gratuite
Avatar utilizator
Crisu
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 654
Membru din: 02 Ian 2010, 18:51
Localitate: Bucuresti

Mesajde Crisu » 12 Iun 2010, 12:07

2 + 1 Nu conteaza ! :D Si eu am 2 si voiam sa mai iau unul,dar din pacate s-a intamplat ceva cu el .. Si nu era mai greu ! Crede-ma mai greu e cand ai de sexe diferite si trebuie sa-i ti in camere separate,etc.

Pune totusi o poza


Ce marime are cusca ? Daca are 100cm/120cm E foarte bine.. Daca nu .. vezi daca poti trece/gasesti sa-ti transporte cineva o cusca de 120cm de la Hornbach Brasov/Bucuresti costa 170 lei, sau 100cm 120 lei.

Uite ca numai gasesc o poza unde erau 3 porcute intr-o cusca de 100cm. Aveau spatiu de joaca si stateau bine

Talasul tot trebuie sa-l schimbi.. o mancarica in plus nu strica

Uite AndreeaC - are 3 porcute
Negrutza are 5 porcute :P si tot se descurca si le e foarte bine impreuna.

La tine sunt rude deci ierarhia e pusa din start.. Mai bine ai pastra-o daca e fata :P uite asteapta sa vezi ce zice AndreeaC avand experienta cu 3.


Uite porcutele lu Negruta, a facut ea o cusca noua si a amenajat-o frumos, totusi la 5 porcute chiar ai nevoie de spatiu

I don't have one .

Avatar utilizator
Crisu
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 654
Membru din: 02 Ian 2010, 18:51
Localitate: Bucuresti

Mesajde Crisu » 12 Iun 2010, 12:39

Ii arata cine e sefa..
I don't have one .

k_m_negyfalu
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 11 Iun 2010, 09:37
Localitate: Sacele, Brasov
Contact:

Mesajde k_m_negyfalu » 12 Iun 2010, 15:29

Buna ziua, Stimate Administrator,

Nu am stiut ca incurajati ca sa nu se adopte porcusori de guineea de sexe diferite, ca sa nu se poata utiliza la monte, dar eu am zis ca imi trebuie pentru companie, nu pentru monta...
Nu stiu ce pregatire profesionala aveti, si nici nu ma intereseaza, dar v-as intreba, ce bunastare este cand tineti doi parcusori de acelasi sex? Mai ales cand tineti doi masculi... ati auzit de dominatie pentru teritoriu, si pentru inperechere? Daca iau doi masculi, nu trebuie sa aplic strategii care sa serveasca la bunastarea lor? Sau sa le las impreuna pana se bat si mor...
Eu nu vreau porcusori de acelasi sex, prin simplul motiv, ca vreau sa le niste conditii bune de trai, nu de chin si de viata singulara. Sau credeti ca faptul ca cineva adopta o doi porcusori de sexe diferite se poate considera afacere? In cazul acesta v-as sugera sa traiti Dumneavoastra din venitul pe care l-ati obtine din adoptia a doi porcusori!
Si daca se imperecheaza (ceeace nu se poate accepta la grade de rudenie - daca sunt frati), acest lucru face parte din ciclul normal al oricarei fiinte de pe pamantul acesta, nu cred ca este vorba despre exploatare! Dar daca asa considerati Dumneavoastra... nici o problema, eu v-as pune in situatia porcusorilor de guineea, atata tot...!

Cu stima

Avatar utilizator
Crisu
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 654
Membru din: 02 Ian 2010, 18:51
Localitate: Bucuresti

Mesajde Crisu » 12 Iun 2010, 15:55

Am eu 2 baieti si te asigur ca nu se bat pe teritoriu pt ca cusca e mare,aranjata si n-au probleme atata timp cat nu simt miros de femela sunt cei mai buni prieteni:) ca doi frati ;). Daca nu sti nu spune !

Ei se imperecheaza cu rudele daca nu stiai, iar puii si mama mor la nastere

Apropo tu crezi ca daca ai pereche e o viata usoara pt amandoi ? :) Ea va suporta o sarcina a 2-3 puiutu,vitamine,cura speciala,spatiu etc. Baiatul va asta alaturi de ea pana naste si dupa acea separat cand ea va fi in perioada de reproducere ( nu e ca la caini ), iar masculul va sta singur. Crezi ca asta il face fericit ?.. Se vede ca ai citit atatea despre ei si sti ce au nevoie..

Altceva daca femela are peste 1 an si nu a avut nasteri pana acum oasele i s-au sudat, iar ea alaturi de pui vor muri la nastere... :)

p-s. Iar daca Gemon a facut un site despre porcusori asta inseamna ca are mai multa experienta decat ai tu si stie ce e mai bine pt ei
Ultima oară modificat 12 Iun 2010, 16:03 de către Crisu, modificat de 6 ori în total.
I don't have one .

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 12 Iun 2010, 15:55

buna ziua stimate k_m_negyfalu
daca ai 2 porcusori de sexe diferite si ii tii impreuna sigur femela va ramane gestanta
ii poti tine impreuna 2 luni, pana naste femela si apoi imediat separati, femela putand fi gestata la cateva ore de la nastere
deci tatal intr-o cusca si femela cu puii in alta
tatal simte miros de femela si se cam chinuie
la o luna se inceteaza alaptarea si puii trebuie separati pe sexe, putandu-se imperechea mama-fiu, frate-sora
nu poti pune impreuna femela cu masculul (adultii)pentru ca iar va ramane femela gestanta, pentru sanatatea femelei sunt recomandate 2 sarcini pe an
deci vom avea 2 custi una cu femele si alte cu masculi
fiecare simte mirosul celuilalt si devin nervosi, apar certuri
deci care chin e mai mare?
chinul cand sunt 2 de acelasi sex sau cand sunt 2 de sexe diferite?
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
Africanu Tgv
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 53
Membru din: 01 Mai 2010, 17:20
Localitate: Targoviste

Mesajde Africanu Tgv » 12 Iun 2010, 16:01

E mai mare stres cand tii 2 purcelusi de sexe diferite , e pericolul de a pierde femela sau de a te trezi cu pui cu malformatii in urma diferitelor imperechieri ce vor urma.


O zi buna!

Avatar utilizator
Viviana
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 275
Membru din: 30 Ian 2010, 17:28
Localitate: TARGU MURES

Mesajde Viviana » 12 Iun 2010, 17:50

apoi nu poti garanta ca puiutii vor avea o viata buna....
sunt foarte multi in piete si pet-uri si este f greu sa le gasesti stapani adoptivi :suicide:
poze cu printisorii:
http://terosirufus.sunphoto.ro/terosirufus
-----------
Old username: VIVIEN

Avatar utilizator
ie3neiulia
Membru
Membru
Mesaje: 277
Membru din: 26 Ian 2010, 20:53
Localitate: Tg-Jiu/Bucuresti

Mesajde ie3neiulia » 12 Iun 2010, 19:48


Avatar utilizator
Luiza.Petica
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 8
Membru din: 10 Aug 2009, 16:53
Localitate: Bucuresti

Donatii Bucuresti

Mesajde Luiza.Petica » 13 Iun 2010, 10:53

Ofer spre adoptie porcutza dragalasha 2 ani
Spatiul nu-mi permite sa-i mai adopt o prietena, si singura se cam plictiseste...mai ales ca eu nu prea stau pe acasa si mai am si un catel care o cam maraie...asa ca ma gandesc ca i-ar fi mai bine la o familie care mai are o porcutza si are spatiul si timpul necesar pt ele. Telefon 0751.084.185



E timida dar prietenoasa, ciufulita si pufoasa. E atenta la tot ce se intampla in casa si ne urmareste cocotata pe casutza ei si se intoarce cu boticul dupa noi. Pana acum n-a fost mamica, asa ca nu se recomanda nici pe viitor

Avatar utilizator
ie3neiulia
Membru
Membru
Mesaje: 277
Membru din: 26 Ian 2010, 20:53
Localitate: Tg-Jiu/Bucuresti

Mesajde ie3neiulia » 13 Iun 2010, 11:27

Toti puiutii si-au gasit stapani.Multumesc pentru ajutor.

Avatar utilizator
cristisz
Moderator
Moderator
Mesaje: 1993
Membru din: 30 Noi 2007, 00:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde cristisz » 14 Iun 2010, 09:27

poza cu copiii mei

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 14 Iun 2010, 09:33

bravo cristisz
deci domnul ii vrea pt inmultitorie

Nota admin:
Pana cand nu exista dovezi clare, fiecare membru trebuie sa beneficieze de prezumtia de nevinovatie.
Ultima oară modificat 14 Iun 2010, 14:25 de către maria, modificat 1 dată în total.
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
Viviana
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 275
Membru din: 30 Ian 2010, 17:28
Localitate: TARGU MURES

Mesajde Viviana » 14 Iun 2010, 14:19

poze cu printisorii:

http://terosirufus.sunphoto.ro/terosirufus

-----------

Old username: VIVIEN

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 14 Iun 2010, 14:29

Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

k_m_negyfalu
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 11 Iun 2010, 09:37
Localitate: Sacele, Brasov
Contact:

Stimata Maria

Mesajde k_m_negyfalu » 14 Iun 2010, 14:58



Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori