Medici veterinari in Bucuresti

Adrese ale cabinetelor medicale recomandate de membri
Decarabia
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 23
Membru din: 26 Ian 2010, 18:17
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Decarabia » 29 Ian 2010, 16:48

Salut!Stiti vrun Cabinet veterinar in sectorul 1...intreb pentru ca mi-am achizitionat recent un porcusor...si ca orice mamica grijulie imi doresc sa fiu pregetita in caz ca apare ceva neprevazut.

Avatar utilizator
olimpia.craciun
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 839
Membru din: 24 Apr 2008, 09:46
Localitate: Alexandria

Mesajde olimpia.craciun » 29 Ian 2010, 17:28

Cel mai bun dr. din Bucuresti este dl. dr. Ionescu.
PS: Sa-ti traiasca copilasul!!!
Oly, Puffy, Tuppy si Chicken
aaaaa, si tati Petrut

Decarabia
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 23
Membru din: 26 Ian 2010, 18:17
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Decarabia » 29 Ian 2010, 18:32

Mersi urare...e micut pe 2 face 1 luna :)...imi poti da mai multe detalii te rog despre acest Dr.Ionescu...eventual o adresa si un numar de telefon.

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 29 Ian 2010, 19:02

Aceste informatii se gasesc in acest topic, pe .

Avatar utilizator
Sqeek
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 220
Membru din: 08 Ian 2010, 01:52
Localitate: Bucuresti S5, IF

Mesajde Sqeek » 04 Feb 2010, 23:17

Am gasit ambulanta asta pt animale http://www.anavet.ro/index.php. A apelat vreodata cineva la ea? Eu nuj ce sa zic despre ea... cel putin din prezentare nu-mi pare ca s-ar ocupa prea bine de porcusori.... Au numai caini si pisici peste tot unde m-am uitat... SI nici cine stie ce detalii nu ofera...
Sing for absolution!

Avatar utilizator
stefania
Initiat
Initiat
Mesaje: 48
Membru din: 29 Iul 2009, 09:59
Localitate: Bucuresti

Dr.Ionescu

Mesajde stefania » 24 Feb 2010, 17:37

Buna,

stie cineva ce s-a intamplat cu dr. Ionescu?am tot sunat la cabinet azi si nu a raspuns nimeni si am intrat pe site unde scrie ca site-ul este deocamdata suspendat...
stie cineva unde il pot gasi?

Avatar utilizator
Ioana Ruxandra
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 70
Membru din: 26 Ian 2009, 17:57
Localitate: Buftea

Mesajde Ioana Ruxandra » 25 Feb 2010, 17:24

♥♥♥Lulu & Evita♥♥♥

alexaradu3
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 3
Membru din: 18 Mar 2010, 10:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde alexaradu3 » 18 Mar 2010, 10:58

Buna. Este primul meu post pe acest forum, desi va citesc de vreo 3-4 luni, de cand am si eu un mic porcut. De ce scriu (probabil ca nu faceam asta in alte circumstante)? In urma cu aproximativ o luna am observat ca micutul meu are niste bubite la el, asa ca am citit pe forumul acesta si am gasit un medic veterinar aproape de casa....mai precis, dr. Neagoe Gabriel. Am fost la acest cabinet si i-a facut 4 injectii, moment din care a inceput sa nu mai manance (pana atunci neavand nicio problema in aceasta directie). Porcusorul meu devenea din ce in ce mai apatic si refuza sa papa orice...asa ca au urmat alte injectii (unele cu antibiotic) si vitamine.

Aseara, vazand ca in loc sa se faca bine, starea lui se agraveaza , am decis sa cer o alta parere, a unui alt medic. Asa am ajuns la doctorul Radu Ionescu. Ca sa nu mai lungesc....porcusorului meu au reusit sa ii distruga flora intestinala, motiv pentru care refuza hrana. Am inceput de aseara un tratament corect, il hranesc si cu seringa (desi nu am reusit sa fac o pasta...poate ma puteti ajuta cu cateva sfaturi), iar singurel papa fan. Sper sa se faca bine...are doar 6 luni micutul.

In concluzie...va sfatuiesc sa nu mergeti la doctorul Neagoe Gabriel, experienta nu a fost deloc placuta!!!

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 18 Mar 2010, 12:25

de doctorul asta s-au mai plans niste persoane
nu stiu cum a aparut pe forum
eu am solicitat sa fie sters
dar a ramas si creaza in continuare necazuri
cred ca ar trebui sa fim mai responsabili atunci facem o recomandare si cand o mentinem
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 18 Mar 2010, 13:02

Medicii recomandati sunt afisati in fiecare topic pe prima pagina, in prima postare, aceste recomandari sunt mereu updatate in cazul in care exista motive ce justifica modificarea.

Atunci cand un membru recomanda un medic, in postarea respectiva in ceea ce priveste tratarea porcusorului. Postarile nu sunt sterse, deoarece fiecare membru are aceleasi drepturi in ceea ce priveste libera exprimare.

alexaradu3
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 3
Membru din: 18 Mar 2010, 10:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde alexaradu3 » 18 Mar 2010, 20:47

Pana ieri nu observasem ca se mai plansese cineva de doctorul Gabriel. Acum stiu...ma bucur ca nu a fost prea tarziu. Momentam sunt foarte multumita de doctorul Ionescu.

Avatar utilizator
rita&sara
Initiat
Initiat
Mesaje: 28
Membru din: 08 Ian 2010, 22:19
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde rita&sara » 24 Mar 2010, 14:27

stiti in sectorul 6 un veterinar bun sunt vreo 3-4 dar nu stiu cat de buni sunt...am ghesit 2 si sunt chiar langa mine unul se numeste
AANONUS ROTARU
Drumu Taberi nr.22 bl.T
sect.6 nr.746.73.92
Lun-Vin 10.30-18.30

HOBBY ZOO
Drumu Taberi nr.4
sect.6 nr.0723.208.291
Lun-Vin 10-20
Samb-Dum 10-14


Puteti sa imi spuneti daca snt bune?
Am nevoie duar sa le taie unghile :cavy:
Rita&Sara 4Ever
Purceluse 4Ever

alexaradu3
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 3
Membru din: 18 Mar 2010, 10:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde alexaradu3 » 03 Apr 2010, 15:30

Vroiam doar sa va anunt ca porcusorul meu s-a facut bine. Papa si e fericit. Va multumesc frumos. Sa aveti un Paste fericit si porcuti sanatosi!

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde khaos » 14 Mai 2010, 18:03

Poate recomanda cineva un vet bun in sectorul 1? Am vazut ca a scris cineva la un moment dat de .

Din fericire noi nu avem nici o problema momentan, vreau doar sa il duc pe Pixel la vet pentru stabilirea clara a sexului si pentru taierea unghiutelor. Si cum vet-ul nostru nu e disponibil, caut altceva. Am sunat la Daisy si le-am zis de porcusor, insa cand am ajuns la partea cu taierea unghiutelor... raspunsul a fost ceva gen "aaa... ce? aaa, pai cred ca da, cu un clestisor mic" :D La cat m-a inspirat raspunsul asta, mai bine i le tai eu.

Avatar utilizator
cristinamar
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 129
Membru din: 28 Dec 2009, 13:52
Localitate: Bucuresti

Mesajde cristinamar » 17 Mai 2010, 16:26



Înapoi la “Medici veterinari”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori