Gazeta porceasca de perete - porci ASA DA vs porci ASA NU

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi
britneygirl_27
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 59
Membru din: 11 Iul 2009, 14:57
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesajde britneygirl_27 » 03 Sep 2009, 11:39

nu stiu ce sa le comentez :smile: fifi ma enerveaza uneori ca se ascunde si fuge si dupa tot talasul e pe covor .. si iar trebuie sa aspir ... sper sa isi mai revina in timp si sa prinda incredere :lol: ca e prea sperioasa si plange daca o iau sus sau daca o mangai . in rest nu am ce sa le comentez :D
animals make ur life so much better.

Avatar utilizator
anamariawsz
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 52
Membru din: 13 Mar 2009, 18:58
Localitate: Iasi

Mesajde anamariawsz » 09 Sep 2009, 14:35

asta cu maslinutele e aiurea si pentru mine... am incercat sa il dresez pe Nyuszi sa se duca sa faca la cusca lui... intr-un timp facea treaba asta, dar pe parcurs a abandonat regula... in rest nu pot spune nimic de rau de el. E f cuminte, vine cand il strig, se lasa mangaiat, topaie, se joaca, e superok. E un minicatel. :)

timisoreanca
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 128
Membru din: 09 Iun 2008, 23:00
Localitate: Köln
Contact:

Mesajde timisoreanca » 14 Sep 2009, 00:21

:shock: ma deranjeaza ca porcutei mele Bella ii place sa fie atinsa in zona genitala! asta obs de 2 ani incoace :suicide: Mai precis, s-a invatat sa stea cu spatele la mine, si isi ridica pur si simplu curuletu.. isi intoarce capu ca si cum mi-ar spune: acolo, acolo ma scarpina :lol: ; nu ii pot oferi un partener castrat, caci 3 porcusori.. ar fi prea mult.
Partenera ei, nu are astfel de preferinte.. din fericire! :up2:

Excrementele lor incep sa ma deranjeze, ca mai nou, lasa rahatele pe mocheta! :x
Ultima oară modificat 14 Sep 2009, 14:09 de către timisoreanca, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 14 Sep 2009, 07:30

draga mea,
te rog nu te mai supara ca fac bobitze peste tot
bucura-te ca fac, inseamna ca sunt sanatoase
cat despre mangaiat pe fund... ascunde revistele deocheate
:giggle:
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

timisoreanca
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 128
Membru din: 09 Iun 2008, 23:00
Localitate: Köln
Contact:

Mesajde timisoreanca » 17 Sep 2009, 17:59


Avatar utilizator
silkeyes
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 498
Membru din: 27 Feb 2009, 13:30
Localitate: iasi

Mesajde silkeyes » 01 Oct 2009, 11:41

hmm sa vedem la Tixi-lina ce nu imi place :face pisu pe unde apuca e un pic nesimtita (e si vina mea ca nu am invatat-o)
altceva nu cred ca mai este pentru ca ea este dragostea lu'mama si tot ceea ce face este dragalas :hearts:
O_o O sa-mi lipsesti mereu... fetita-dragoste^_^
http://pets.webshots.com/album/574955707fLdZFB

cami-mada
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 11
Membru din: 25 Aug 2009, 08:13
Localitate: targoviste

Mesajde cami-mada » 17 Oct 2009, 18:16

Eu am mai luat acum o luna un pui de 3 saptamani, pe care Bubu (porcutu adult) l-a adoptat imediat. Am ramas uimita de comportamentul lui de "closca" si de cat il protejeaza. Dar obraznicul de Pitic face numai rele: acu sare si arunca talasul in toate partile (inclusiv in capul lui Bubu), de a trebuit sa pun un cearceaf vechi pe jos ca sa nu mai matur intr-una, acu tipa de iti sparge timpanele, acu devasteaza tot ce e in cusca.
Ce ma deranjeaza cel mai tare este tipatul. Cand nu e Bubu foarte aproape de el cred ca se sperie, se baga in cotet si incepe sa tipe tare si nu se mai opreste usor. Daca ii e foame si nu mai are fan, la fel, dar asta se rezolva ca ii dau mancare si tace.
Il iau in fiecare zi in brate sa-l obisnuiesc cu mine, dar degeaba.
Mai tipa si cand aude usa de la intrare. Ii zic "sonerie". Sper sa renunte la obiceiul asta cand o sa mai creasca. Pe Bubu l-am luat cand avea 6 luni si parca nu tipa asa. :fat:

Avatar utilizator
andrada
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 330
Membru din: 07 Noi 2008, 19:17
Localitate: Sighetul-Marmatiei
Contact:

Mesajde andrada » 17 Oct 2009, 18:27

cand sare cred ca face popcornuri:) deci e fericit cat despre tipat cred ca s`a atasat foarte tare de BuBu pentru ca tipa dupa protectia lui adica cand nu e langa el ii e frica si vrea sa fie ocrotit:) sonerie e si a mea:))) cum aude usa de la bucatarie sau baie imediat incepe sa tipe:))) Totusi 3 saptamani nu e cam mic? acum cred ca are 1 luna si ceva dar daca avea doar 3 saptamani cand l`ai luat inseamna ca a fost separat prea repede de mama lui
Imagine

Need Help :| sectiunea operatia la porcusorii de guineea:|

cami-mada
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 11
Membru din: 25 Aug 2009, 08:13
Localitate: targoviste

Mesajde cami-mada » 17 Oct 2009, 21:08

Si eu m-am gandit la fel, dar crescatorul m-a asigurat ca a fost intarcat, mananca de toate si nu sunt probleme. Oricum, noroc cu Bubu ca altfel cred ca o incurcam!
Nici acu nu imi vine sa cred cata rabdare poate sa aiba cu nebunu si cum se pune la mintea lui! Se simt bine impreuna si se vede schimbare si la Bubu. Topaie si fac dezastru.

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 19 Oct 2009, 07:33

:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
BuluC
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 634
Membru din: 08 Sep 2009, 13:33
Localitate: Ploiesti
Contact:

Mesajde BuluC » 19 Oct 2009, 16:13

You know you are a cavy slave when you are calling after your friend and you say "Wait, whait, wheat, wheek, wheek!!" Va pupa cei 3 muschetari(acum 1) si Anda!

Avatar utilizator
Cr0C0PuFy <3
Initiat
Initiat
Mesaje: 41
Membru din: 17 Oct 2009, 11:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Cr0C0PuFy <3 » 19 Oct 2009, 16:24

CauSe Cr0C0Pufy <3 porcutzul ei mik:]

Avatar utilizator
Dmndash
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 564
Membru din: 28 Iun 2009, 18:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Dmndash » 19 Oct 2009, 21:16

#1 Rule for Breeding Guinea Pigs: DON'T

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 19 Oct 2009, 21:18

Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 19 Oct 2009, 21:22



Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori