Nelamurire ....

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi
Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Nelamurire ....

Mesajde Gemon » 22 Iun 2012, 18:39

Cu putin efort poti imbogati spatiul cu accesorii facute de tine, ca sursa de inspiratie vezi aceste poze ale membrilor:
- forumului roman gemon.ro http://www.gemon.ro/galerie/custi_accesorii/index.html
- si a forumului maghiar gemon.ro http://www.gemon.ro/galerie/ketrecek_ke ... index.html
- si ca idee aici viewtopic.php?p=96309#p96309 un cortulet facut din tulpina de porumb.
- poti largi spatiul in acest mod http://i1087.photobucket.com/albums/j47 ... 3142d4.jpg etc.

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Nelamurire ....

Mesajde crisa24 » 22 Iun 2012, 18:47

niste accesorii, un partener! :D


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
Daniel_art13
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 54
Membru din: 11 Iun 2012, 03:33
Localitate: Tg-Jiu
Contact:

Re: Nelamurire ....

Mesajde Daniel_art13 » 22 Iun 2012, 18:59

Accesoriile o sa vina si ele cu timpul, si partenerul saptamana viitoare :D
Deocamdata are o cutie de carton ca pitulitoare :lol:
Multumesc pentru linkurile de mai sus!!

Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Nelamurire ....

Mesajde cryssa » 22 Iun 2012, 19:33

ptiu ptiu ce frumusete mica ai acolo :love: si cusca a iesit foarte frumos, cam pe la cat te'a dus ca pret :?:
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
Daniel_art13
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 54
Membru din: 11 Iun 2012, 03:33
Localitate: Tg-Jiu
Contact:

Re: Nelamurire ....

Mesajde Daniel_art13 » 22 Iun 2012, 19:41

Multumesc frumos!!! :D ...... pai a fost cam gratis, placile de policarbonat erau aruncate pe balcon, autocolantul prin biblioteca si gemuletul de plastic tot la fel, aruncat te miri pe unde. Deci m-a costat cam o ora jumate de munca :roll:

Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Nelamurire ....

Mesajde cryssa » 22 Iun 2012, 19:49

wowies, a iesit superb nu pot sa imi iau ochii de la ea si de la mandra care o populeaza
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Nelamurire ....

Mesajde ramona_inka » 22 Iun 2012, 19:53

Felicitari Daniel! Ma bucur sa cunosc oameni deschisi care primesc sfaturile asa cum le-ai primit tu! Un foarte racoritor bun venit pe forum, ca nu pot spune calduros pe vremea asta :lol:

Cusca ti-a iesit foarte bine in conditiile date iar porcuta e dulce tare! Pare asa mica si stinghera in coltul ala... neaparat sa ii aduci inca una langa ea. Atunci sa vezi topaituri si veselie! :up:
Mai asteptam poze!

PS - scuze ca intreb dar stii sigur ca este femela?

Avatar utilizator
Daniel_art13
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 54
Membru din: 11 Iun 2012, 03:33
Localitate: Tg-Jiu
Contact:

Re: Nelamurire ....

Mesajde Daniel_art13 » 22 Iun 2012, 20:00

Multumesc furmos :!: Ma bucur ca am fost primit cu bratele deschise si am primit imediat sfaturi si indicatii. Fata de la care am luat-o spune ca e femela, si eu tot femela cred ca e, deoarece Y acela se vede foarte clar, dar prntru orice eventualitate o sa mai postez maine sau poimaine o poza cu zona respectiva :giggle:

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Nelamurire ....

Mesajde ramona_inka » 22 Iun 2012, 20:08

Le asteptam pe topicul de specialitate cu poze rusinoase :giggle: viewtopic.php?f=4&t=56
Acum am observat un lucru: nu vad fan in cusca ei. Are asa ceva? De asemenea trebuie sa ai mare atentie cu verdeturile acum pe zaduful asta. Daca dupa 30 min nu a mancat masa verde ce i-ai dat-o trebuie sa scoti tot ce a ramas pentru ca se altereaza si risti sa se deranjeze la stomac daca papa din ele. In perioada dintre mese trebuie sa ramana cu apa si fan. Si apropo de masa verde, la o masa e bine sa se dea un singur aliment. De exemplu cum ai tu acolo morcov si castavete acestea sa fie unul masa de dimineata si unul masa de pranz. Pentru seara ii popti da altceva: mazare, sau patrunjle, sau mar, sau telina... Uite aici multe informatii: viewtopic.php?f=3&t=2847.

Avatar utilizator
Daniel_art13
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 54
Membru din: 11 Iun 2012, 03:33
Localitate: Tg-Jiu
Contact:

Re: Nelamurire ....

Mesajde Daniel_art13 » 22 Iun 2012, 20:15

Fan deocamdata nu are, ma duc maine la tara la "furat" de fan si "cersit" de talas. I-am dat si morcov si castravete pentru ca nu stiam ce prefera intre cele doua, si la masa de pranz cand a ramas cu castravetele, si acum seara i-am dat morcov ..... observai ca roade talasul ..... frunze de vita de vie pot cumva sa-i dau? nu de alta dar trebuie doar sa cobor pana in fata blocului :)

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Nelamurire ....

Mesajde crisa24 » 22 Iun 2012, 20:32

carcei de vita de vie le mai dau si eu, frunza mai rar, o data pe luna, maxim de doua ori!
nu ii mai lasa alimente in cusca pentru mult timp, nu le consuma si se strica, si poate de foame mananca asa si se deranjeaza la burtica, castravete mai putin, baloneaza, incerca sa te ti ca si baza pe radacinoase, ici colo o felie mar, ardei, brocoli, o frunza varza si nicioadata 2 alimente care baloneaza una dupa alta!
ii poti pune si o bucata de gresie, faianta sa se racoresca pe ea.
si mai citeste forumul! :smile:


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.


Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Nelamurire ....

Mesajde cryssa » 23 Iun 2012, 00:14

ei na..hai ca asta'i culmea!! ce'i cu dragalasenia aia de casuta :giggle:
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
Daniel_art13
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 54
Membru din: 11 Iun 2012, 03:33
Localitate: Tg-Jiu
Contact:

Re: Nelamurire ....

Mesajde Daniel_art13 » 23 Iun 2012, 00:19

plictiseala mare dupa 3 ore de scris la licenta :D

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Nelamurire ....

Mesajde ramona_inka » 23 Iun 2012, 06:37

Dragilor, voua nu vi se pare ca Daniel se cam pricepe la bricolat? In timp record a facut cusca si acum dintr-o data a rasarit si frumusete de casuta cu scara si trepte! Felicitari! Se vede cat de mult iti doresti sa ii fie bine piticei! Apropo, ai scris pe undeva cat are ca nu imi aduc aminte? Mie mi se pare ca este mica-mica.

Si a aparut si fanul :up:


Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori