Gazeta porceasca de perete - porci ASA DA vs porci ASA NU

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi
Avatar utilizator
cosmina
Forumist
Forumist
Mesaje: 1141
Membru din: 20 Mar 2010, 19:40
Localitate: abbotsford

Mesajde cosmina » 09 Iun 2010, 23:35

sa stii ca oricat ti-ai dori. nu exista porc perfect. adica sa vina la noi cand il chemam. desi mie mi s-a intamplat ,, dar sigur era coincidenta.
sa faca pipi numai intr-un colt, daca s-ar putea cand se plimba sa mearga in cusca pt asa ceva. sau in locul lui de joaca unde mai pui ceva sa nu faca pe covor. eu am pus o folie de plastic..
dar bineinteles ca alte locuri sugubete sunt de descoperit.mai ales cele stramte.
pana sa-l iei din cusca face cateva ture de parca ai vrea sa-i mananci. nu ca nu ai vrea la figurat. haah :tease:
cand se baga sub pat si nu vrea sa iasa cu nici un chip, mai mult al meu ala mare mai si verifica daca e usa deschisa la dormitor, se uita si apoi se intoarce ,haha. si ala mic fuge ca bezmeticul prin camera si tipa cand se pierde, noroc de mini iglu, sau de patura care atarna putin pe langa canapea, ii vad forma prin patura, si al meu este. haha
am noroc ca nu ma musca decat daca ii bag eu degetul la botic dar f usor.
nu ma trezesc noaptea. nu tipa prea tare uneori vreau sa ii aud cum fac sunete, si cand fac pocorn si arunca rumegusul sa o faca, am maturica si foras mici si e mai usor dp folie. stau la mangaiat.. ce mai cred ca sunt baieti cuminti.
dar depinde cum le vezi defectele, si cum apreciezi chestiutele care le fac, nu cred ca nu fac nimic dragut in care sa iti vina sa te uiti la ei. si sa zambesti. incet incet poate or sa fie mai normale. dar toti au instinct de aparare. :up2:

kristina
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 121
Membru din: 24 Iun 2010, 22:06
Localitate: Bucuresti

Mesajde kristina » 28 Iun 2010, 23:31

Ce nu-mi place la porcusor este faptul ca face pipi si caca peste tot,si nu cred ca as putea sa o invat acum sa faca intr-un loc,sau macar cand o scos afara,pe pat sau sa se plimbe prin camera sa faca intr-un loc anume,sa ii pun o carpa si sa faca acolo :cry: .
Cristina

Avatar utilizator
Crisu
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 654
Membru din: 02 Ian 2010, 18:51
Localitate: Bucuresti

Mesajde Crisu » 29 Iun 2010, 09:17

Ce nu-mi place ? Nimic sunt perfecĂži :heart:

Ce dacĂŁ nu prea au stare ĂŽn pat dimineaĂža :d au chef de plimbare ei dupĂŁ un somn lung seara
I don't have one .

Avatar utilizator
sarak
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 23
Membru din: 28 Iun 2010, 14:18
Localitate: bucuresti

Mesajde sarak » 29 Iun 2010, 13:27

karla

Avatar utilizator
Veronica LoveGuineaPigs
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 100
Membru din: 12 Iul 2010, 14:06
Localitate: Bucuresti

Mesajde Veronica LoveGuineaPigs » 13 Iul 2010, 14:56

de acord cu voi :hi: porcutzii sunt scumpici,dar uneori mai au stari nervoase ...sau numai al meu?? :angry: uneori Bonnie cand intind mana sa-l mangai da nervos cu capul... :evil: si ai vostri fac asa??
♥♥♥ Micii nostri purcei ne fac surprize in fiecare zi. Unele placute, altele mai putin placute, dar noi tot ii iubim, ca tot purceii nostrii sunt!!!♥♥♥

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Mesajde AndreeaC » 13 Iul 2010, 15:58

Veronica , mai fac ei ifose , dar eu am caracterul si mai puternic decat ele si nu ma las. :tease:
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
cosmina
Forumist
Forumist
Mesaje: 1141
Membru din: 20 Mar 2010, 19:40
Localitate: abbotsford

Mesajde cosmina » 13 Iul 2010, 19:34

cred ca toti dau cu capul. al meu ala mare era in casuta si eu impingeam casuta cu tot cu el si el dadea cu capul si misca casuta haha era comic nu se lasa

Avatar utilizator
Dodo
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 105
Membru din: 08 Iun 2010, 17:54
Localitate: Valcea

Mesajde Dodo » 13 Iul 2010, 19:46

Sunt adorabili cand imping cu capul, asa amuzanti cum isi fac ei loc si imping totul din cale cu capsorul ala micut! :lol: E chiar impresionant cata forta au in ei.

Avatar utilizator
Jackie
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 619
Membru din: 30 Iun 2010, 17:44
Localitate: Iasi, Romania

Mesajde Jackie » 13 Iul 2010, 19:51

Imi place la nebunie porcul meu, dar ma enerveaza ca isi face nevoile peste tot la el in cusca, iar cand il las liber, doar sub dulapuri si zone foarte greu accesibile.

Avatar utilizator
cosmina
Forumist
Forumist
Mesaje: 1141
Membru din: 20 Mar 2010, 19:40
Localitate: abbotsford

Mesajde cosmina » 13 Iul 2010, 21:05

fa-=i si tu niste locuri speciale amenajate., si punei lavete sau paturele absorbante., si blocheaza spatiile inguste unde e greu de ajuns. al meu se baga dupa canapea si birou si am pus jucarii si cutii..acuma i-am facut amanajat langa canapea sub patura care atarna. ca le place si numai acolo fac pipi si bobite

Avatar utilizator
Veronica LoveGuineaPigs
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 100
Membru din: 12 Iul 2010, 14:06
Localitate: Bucuresti

Mesajde Veronica LoveGuineaPigs » 15 Iul 2010, 11:41

♥♥♥ Micii nostri purcei ne fac surprize in fiecare zi. Unele placute, altele mai putin placute, dar noi tot ii iubim, ca tot purceii nostrii sunt!!!♥♥♥

Avatar utilizator
Jackie
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 619
Membru din: 30 Iun 2010, 17:44
Localitate: Iasi, Romania

Mesajde Jackie » 15 Iul 2010, 11:50


Avatar utilizator
Crisu
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 654
Membru din: 02 Ian 2010, 18:51
Localitate: Bucuresti

Mesajde Crisu » 15 Iul 2010, 13:47

:lol: Îi place sã râdã de tine :tease: ta na an na :tease:
I don't have one .

lara
Initiat
Initiat
Mesaje: 37
Membru din: 09 Oct 2010, 19:42
Localitate: brasov

Re: Ce nu ne place la porcuti

Mesajde lara » 10 Oct 2010, 22:56

ca este fooooarte timid...nu mai stiu nici ce sa fac in privinta asta...si in fond este alintatul casei... :worried:

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Re: Ce nu ne place la porcuti

Mesajde AndreeaC » 10 Oct 2010, 23:23

lara ,
Ai rabdare cu el :) Porcusorii de Guineea sunt animale prada si e normal sa fie mai speriosi. Dupa ce ii vei castiga increderea , te vei bucura de multe multe pupaturi , ai sa vezi :)
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati


Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori