Cati porcusori aveti?

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi

Cati porcusori aveti?

Unu
22
30%
Doi
32
43%
Trei sau mai multi
20
27%

Voturi totale: 74

interzis
Initiat
Initiat

Cati porcusori aveti?

Mesajde interzis » 07 Mar 2008, 17:37

Ma numesc Cristian. Am 2 porcusori frumosi unul maro cu alb si unul negru. Sunt foarte frumosi va pun Un site unde puteti vedea pozele (pozele nu sunt de calitate buna). O sa mai pun poze.
http://www.dropshots.com/krisztian1997

---------------------------------

Nota admin:
La cererea membrilor chestionarul de vot a fost reactualizat. Pentru acest chestionar este activata optiunea "utilizatorii pot să îşi schimbe votul".

Situatia in data de 4 octombrie 2010
Imagine

Situatia in data de 24 octombrie 2009
Imagine

Situatia in data de 31 mai 2009, inainte de adaugarea noului chestionar:

Imagine

Mihai
Initiat
Initiat

Mesajde Mihai » 07 Mar 2008, 18:01

Bine ai venit. Sa-ti traiasca si sa va bucurati cat mai mult unii de altii! :)

Susp3ktA
Membru fidel
Membru fidel

Mesajde Susp3ktA » 08 Mar 2008, 03:21

Bun venit. Sa-ti traiasca purcelusii si hamsterulele alea dragutze. Multi pupici pt toti :kiss: :kiss: :kiss:

interzis
Initiat
Initiat

Mesajde interzis » 08 Mar 2008, 10:32

Multumesc. :clapping: :up2: :D
Sa va traiasca pocusorii. :D

Anna
Membru
Membru

Mesajde Anna » 29 Apr 2008, 08:54

sa-ti traiasca!!
Sunt adorabili :heart:
eu am 2 porcusoare
Ultima oară modificat 04 Mai 2008, 13:33 de către Anna, modificat 1 dată în total.

ZuzuBelleMel
Membru fidel
Membru fidel

Mesajde ZuzuBelleMel » 03 Mai 2008, 16:09

3 :)

Borki
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde Borki » 04 Mai 2008, 15:11

ZuzuBelleMel scrie:3 :)

Sa-ti traiasca! Si eu si Maria tot trei copii avem :)

Hai sa-ti povestesc cum s-a facut Maria cu trei coropisnite mici :love:
In urma cu cateva zile :P , cand Maria a primit-o pe Lady (fosta Xanty) la ea, doar pentru cateva zile pentru a-i gasi ulterior un stapan, Maria mi-a spus asa:

Catrin! Gata! Ca ne umplem de porci! :)) eu am doua si tu trei. 4 sunt prea multi. (Eu chiar ma gandeam sa o opresc pe Lady.)

A doua zi, Maria mi-a trimis un mail foarte convingator :)) in care imi scrie sec cum ca Lady o cheama si va ramane la ea de-acum incolo.

na!

Suntem incurabili. Mie mi-e foarte clar asta acum!

Asa cum spune Jo: Viata lunga purceilor nostri! :dance: :dans:
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet." Pitagora

maria
Calauza
Calauza

Mesajde maria » 04 Mai 2008, 16:34

pai da, catrin a venit in vizita si ca sa nu vina cu mana goala mi-a adus o porcuta. feriti-va de ea ca va umple de porci.
deci acum si eu am tot 3 ca si ea.
istoria e urmatoarea :
catrin a fost la constanta si acolo era o porcuta data spre adoptie. a luat-o in ideea ca din bucuresti ii vom gasi mai repede stapan si pana sa apara unul am luat-o eu. numai ca nu am mai putut sa ma despart de ea, asa ca SA IMI TRAIASCA

veronica
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde veronica » 04 Mai 2008, 16:36

pai sa iti traiasca!!! :heart:
si tu la fel :kiss:

Borki
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde Borki » 05 Mai 2008, 10:23

maria scrie:numai ca nu am mai putut sa ma despart de ea, asa ca SA IMI TRAIASCA

Muuulta sanatate tie si celor trei zâne!
Sunteti niste frumoase si noi va iubim mult, mult! :heart: :dance: :dans: :dance: :heart:

mihaela_istrate
Nou venit
Nou venit

:D

Mesajde mihaela_istrate » 06 Mai 2008, 10:37

eu am doua fetite...de 2 anisori... :dance: :dans:

Borki
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde Borki » 06 Mai 2008, 13:23

Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ele multi ani de aici incolo.

Ai postat cumva niste poze cu ele? Daca nu, asteptam poze :dance: :dans:

lulitza
Nou venit
Nou venit

Mesajde lulitza » 14 Mai 2008, 09:36

Poate imi dati o mina de ajutor.
Peticuta al meu e singurel. Am 'ochit' un fratior. Dar sotu zice ca e fericit singur, ca asa singur se va atasa mai bine de noi decit daca ar fi doi, ca e cusca prea mica , ca vor creste mari...
Eu stiu ca nu ii e bine singur, dar cum sa-i demontez argumentele.
E cusca mica pentru inca vreo 2-3 luni?
Am sa-i mai mai greu dupa mine, fiind doi? Ca nu-i las acasa sau la mama cind plec in concediu.
Se ataseaza mai greu de stapin daca ai doi?

http://s288.photobucket.com/albums/ll17 ... _tab_album

Mihai
Initiat
Initiat

Mesajde Mihai » 14 Mai 2008, 10:30

Cel mai fericit e cu cel putin inca unul de acelasi sex. Sunt animale sociale. Gandeste-te ca probabil o mare parte a zilei lipsiti de acasa. Un singur porcusor se va plictisi repede. Nu exista legatura intre numarul porcusorilor si gradul de atasare fata de stapan (acum ma refer la un numar rezonabil, 2,3,4, nu 200 :) ) ba chiar mi se pare ca daca sunt doi sunt mai curajosi. Cusca poate deveni prea mica si pentru unul singur atunci cand acesta va ajunge la maturitate. Tot ce am afirmat pana acum se bazeaza pe propria experienta, la inceput am avut si eu un singur porcusor, si dupa trei saptamani am mai luat unul, si de atunci sunt de nedespartit. Mancanca mai mult, sunt mai activi, mai indrazneti daca sunt doi. Si pot spune ca nu au fost nici probleme de imprietenire intre ei.
Acum, mai in gluma, tu fiind femeie, cred ca nu e cazul sa demontezi argumentele sotului, ci un simplu ASA VREAU EU SI GATAAAAA!!!! cred ca ar fi de ajuns :)

maria
Calauza
Calauza

Mesajde maria » 14 Mai 2008, 11:15

eu am 3 porcute
cand sunt la ele in cutie, cici, cea mijlocie o alearga si o capseaza pe cea noua, lady.
cand le iau pe toate 3 la mine pe piept , in pat, stau lipite una de alta si sunt super incantate. lady isi baga botul sub cici, cici chitaie usor (eu zic ca isi canta inainte sa adoarma) si coco, cea mare, isi intinde boticul pe umarul meu.
desi cici o persecuta pe lady, aseara cand am luat-o din cutie(pe lady) aceasta a tipat si cici si coco au venit repede sa vada ce ii fac.
cand le pun la loc in cutie, celelalte vin si o miros sa se asigure ca e totul ok.
nu iti poti imagina ce bucurie inseamna 2 porci, pentru ei si pt tine.
cat despre cutie, dupa ce vei sta cu ei pe piept si ii vei vedea cum inchid ochisorii si se relaxeaza si tu te vei incalzi de la burticile lor grasane, te asigur ca te vei duce si vei cumpara o cutie mai mare, accesorii ,...
te rog sa iti imaginezi 2 porci care stau pe pieptul sotului tau. unul e cu capul pe perna lui, doarme si ii tresare o ureche si celalalt casca de zor cu ochisorii pe jumatate inchisi, bagat sub barbie.
eee, ce zici?
cat despre transport, in 2 suporta mai usor drumul si schimbarile. daca ar fi unul ar sta incordat pentru ca nu ar stii daca ce se intampla e de bine sau de rau
deci in unanimitate, s-a votat, ia un fratior pt peticuta. oricum sotul cand se va trezi cu el acasa va fi prea tarziu sa mai zica ceva. si in cateva minute va fi si el subjugat
sa ne spui ce ai facut

Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”