Bugz s-a dus sa se joace cu alti porcusori...

Un colt al amintirilor
Mada PS
Membru Junior
Membru Junior

Bugz s-a dus sa se joace cu alti porcusori...

Mesajde Mada PS » 28 Mai 2010, 23:18

http://picasaweb.google.com/madalina.pr ... 0499763922

Ibitul meu curajos s-a dus la Dumnezeu...a plecat sa se joace cu alti porcusori si sa se infrupte cu mancare din belsug non stop!
NU AM CUVINTE CARE SA DESCRIE CE S-A INTAMPLAT acum o saptamana cand ne-a parasit.
Slabise de ceva vreme desi manca foarte bine si nu avea diaree si iar isi rosese blana...imi pare rau ca nu am ajuns la veterinar mai devreme, nu e prima oara cand slabea dar isi revenise; l-am gasit lesinat in cusca si doctora care l-a vazut a zis ca putea fi ceva cronic din moment ce nu slabea pt prima oara!
Nu mai intru in detalii, acum sunt inutile nu-l mai aduc inapoi pe Bugz, voiosul si curajosul meu copilas, jucaus si pupacios mereu.
L-a lasat singur pe fratele lui care are greutatea potrivita si dupa cum zice veterinarul e sanatos tun.Acum ii trebuie un nou companion pe care i-l voi lua de indata ce gasesc un pui mascul texel ca Bugz.

:sealed: Va salut pe toti si va urez sanatate voua si porcutilor vostrii dragi!MAI SUS AM ATASAT O POZA CU EL CAND ERA SANATOS SI GRAS SI II CRESCUSE PARUL.
Hakuna Matata :D

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special

Mesajde Gabriela094 » 28 Mai 2010, 23:24

Mada, nu am cuvinte sa imi exprim tristetea. Imi pare rau ca nu am reusit sa facem vizitele acelea, poate alta data.
Sunt alaturi de tine, scumpo, condoleante!
Gabriela

negrutza
Membru
Membru

Mesajde negrutza » 30 Mai 2010, 19:41

Of Mada, ne pare rau.... :( Te pupacim mult mult , pe tine si pe fratiorul lui Bugz, ca sa va mai alinam putin durerea... Condoleante...
Va pupa: Negrutza, Tiny, Lily, Miruna si Pufi + cei doi baietei: Cliff si Tomita (si mamica Ana-Maria) :)

AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde AndreeaC » 30 Mai 2010, 20:55

Mada , cunosc sentimentele ce te incearca . Nu demult am fost nevoita sa le simt si eu . Stiu ce inseamna sa il astepti iesind de undeva...stateam minute in sir cu ochii pe cusca lui , neclintiti . A ramas nemiscata 2 zile , refuzam sa cred ca nu mai este. Recunosc , eu am facut si o criza care a necesitat interventia medicilor. Nu am povestit niciodata toate astea , doar Crisu stie (partial doar)cum m-am simtit , nici ei nu i-am spus tot ... M-am simtit foarte rau , nu puteam efectiv sa accept ca nu mai este , ajunsesem sa dau talasul la o parte sa vad daca nu cumva s-a ascuns , luat tubul si il scuturam , verificam casuta , o ridicam ... Pare penibil dar pierderea unui animalut drag ma darama efectiv. Acum mi-am mai revenit desi dupa ce incepusem sa trec peste ,si imi dadeam toata silinta ... am primit o lovitura ce m-a facut sa retraiesc acele momente . Iti spun toate astea ca sa stii ca multi dintre noi iti impartasim sentimentele...Unii doar au primit de la Dumnezeu o tarie de caracter mai mare insa suferinta este aceeasi.
Iti doresc mult nu sa uiti ci doar sa se mai domoleasca durerea. Nu esti tu de vina cu nimic ! Dumnezeu de cand ne nastem , fie ca suntem oameni sau alte vietati , ne scrie in Cartea Vietii un destin ce are un sfarsit de drum ... Cand vine sfarsitul , vine si atat ! Pana acolo s-a scris si acolo trebuie sa se termine !

Va pupam !
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Viviana
Cercetas
Cercetas

Mesajde Viviana » 01 Iun 2010, 14:28

imi pare rau :cry:
stiu ce inseamna sa pierzi un animalut drag...
porcutul tau sigur ajunge aiciImagine

Înapoi la “Album memorial”