Patanii

Intamplari cotidiene, vesele, amuzante

Moderator: ramona_inka

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ramona_inka » 20 Mai 2008, 13:01


Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

pentru degetele biancai

Mesajde maria » 20 Mai 2008, 13:13


Avatar utilizator
cristisz
Moderator
Moderator
Mesaje: 1993
Membru din: 30 Noi 2007, 00:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde cristisz » 20 Mai 2008, 14:01


Avatar utilizator
McDuka
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 18
Membru din: 03 Ian 2008, 14:50
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde McDuka » 29 Iun 2008, 23:03

pe socrate si squeeshy i-am observat ca se ridica pe labutele din spate si se scutura energic dupa care revin la pozitia normala si isi vad de ale lor.

cum se traduce miscarea asta ?

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 29 Iun 2008, 23:14

mie nu imi e cunoscuta...
nu se spala.? doar se scutura?
sau nu isi papa bunatatile :oops:?
:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
McDuka
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 18
Membru din: 03 Ian 2008, 14:50
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde McDuka » 29 Iun 2008, 23:18

nu stiu nu imi dau seama, nici mie nu imi e cunoscuta "miscarea" si de un an jumatate credeam ca m-am deprins cu comportamentul lor

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 30 Iun 2008, 06:58

e o miscare normala si ale mele mai fac asa de obicei dupa ce au stat la mine la smotocit si le pun in cutie.
mai fac asa dupa ce le spal. de obicei daca face unul face imediat si celalalt

Avatar utilizator
ZuzuBelleMel
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 630
Membru din: 28 Feb 2008, 20:14
Localitate: Deva

Mesajde ZuzuBelleMel » 30 Iun 2008, 15:22

nu shtiu cum s-o scot pe Bellutza mea din tub...la 11 am ajuns acs din orash shi era in tub...din cate shtiu, pana acum n-a ieshit, shi sunt 4 ore :shock: i-am pus castronul cu mancare in cushca, pt ca shtiu ca asha iese intotdeauna, dar nu...a incercat, dar a renuntzat :( cand am plecat azi dim era in tub, oare sa nu fi ieshit delok de atunci? :shock: :| ma sperie cand o vad tot acolo, park e prea mult :cry:

edit: s-a rezolvat :clapping:

Borki
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 317
Membru din: 27 Noi 2007, 22:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Borki » 01 Iul 2008, 10:33

Sa intelegem ca a iesit din tub? Ai verificat daca ii este usor sa iasa din tub? Este suficient de mare tubul?
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet." Pitagora

Avatar utilizator
ZuzuBelleMel
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 630
Membru din: 28 Feb 2008, 20:14
Localitate: Deva

Mesajde ZuzuBelleMel » 01 Iul 2008, 10:39

poi tubul e format din 2 bucati, le-am separat si astfel am ajutat-o sa iasa :oops: tubul e gros...dar ii e din ce in ce mai greu sa se intoarca :(
nu mai vreau s-o vad chinuindu-se, asha ca am de gand sa-l desfac si sa las o bucata din ele pe jos, sa poata intra si iesi pe orice parte

Borki
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 317
Membru din: 27 Noi 2007, 22:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Borki » 01 Iul 2008, 11:23

Pai asa sa faci. Ce rost are sa o chinui cu un accesoriu? Sa nu ai surpriza, mai ales pe caldurile astea, sa se sufoce in tub. Renunta la el! Renunta la jumate sau la tot tubul, numai nu ii mai da ocazia sa stea in tub mult timp. In rpimul rand ca le este recomandat sa faca miscare.

Ai grija de ea si de tine!
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet." Pitagora

Avatar utilizator
McDuka
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 18
Membru din: 03 Ian 2008, 14:50
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde McDuka » 01 Iul 2008, 23:27

inca ceva de la socrate si squeesy

mai nou au primit un mic plush, cam de marimea lor, care reprezinta un teckel. respectivul plush a fost adoptat rapid in comunitatea lor incepand cu mici rotocoale in jurul lui pentru recunoastere iar dupa ce s-au obisnuit cu el au inceput sa doarma de-o parte si de-a alta lui ocazional sa il alinte si chiar sa il repeada.
de fiecare data cand sunt singuri acasa jucaria isi "muta" pozitia in mod suspect
pana la momentul asta mi se pare cea mai buna metoda de a-i tine necapsati pe cei doi zurbagii

iata vreo doua imagini cvasiedificatoare:
Imagine
si
Imagine

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 02 Iul 2008, 22:30

azi le-am pus castronase porcutilor pt legume..e o idee mai veche a mea..dar nepusa in practica
am fost placut surprinsa sa vad ca shrekut papa de acolo si nu o mai taraste prin tot talasul
evident bucuria mea nu a fost prea indelungata caci shrekut s-a hotarat sa isi adandoneze castronasul si sa se duca sa pape de la runty...mi se pare si normal...nu? :laugh:
apoi s-au fugarit prin cusca deranjand mancarica mooment in care am decis ca s-au saturat si le-am luat papica :puking:
sunt sigura ca majoritatea aveti castronase pt legume si ma gandesc ca in ciuda faptului ca mai tarasc mancarea prin talas tot e o initiativa buna caci inainte ca mancarea sa treaca prin aceasta tehnica de condimentare e curata.
sa i fi vazut pe runty cu talasul atarnandu-i de bot...of of sunt mortali :nodding:
Ultima oară modificat 02 Iul 2008, 22:32 de către veronica, modificat 1 dată în total.
:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 02 Iul 2008, 22:32

iar pt mcduca!
sunt absolt superbi...superbi :clapping: :heart:
iti multumesc pt poze :shysmile:
:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
ZuzuBelleMel
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 630
Membru din: 28 Feb 2008, 20:14
Localitate: Deva

Mesajde ZuzuBelleMel » 03 Iul 2008, 07:46

doamne, Melutza mea e incredibila! noua porecla este Tarzanica pt ca face nishte salturi mai cv ca Tarzan :clapping: am indreptat tubu` in sus ca sa nu mai poata intra, in special Belle sa nu se mai chinuie...dar Mel crek i-a simtzit lipsa shi a sarit aseara la aprox. 20-25 cm :eek: cat pare de mik shi de fricoasa, va datzi seama cam unde a sarit :lol: la mijloc, tubul fiind compus din 2 bucati, nu se mai imbina k lumea shi cand a sarit se balanganea cu ea :lol: de data asta am "salvat-o" eu shi bucata de jos a tubului am scos, dar azi a sarit shi-n ciotu` care o mai ramas :lol: oare unde mai are de gand sa sara? :noway: ma trec totzi fiorii pt ca mi-e frik sa nu se raneasca, deshi n-are unde, da` noh.... :confused:


Înapoi la “Ce au mai facut micutii nostri ...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator