sa ajutam niste porcuti va rog!

Anunturi pentru adoptii gratuite
Avatar utilizator
Cookie
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 310
Membru din: 30 Mai 2011, 11:43
Localitate: Bucuresti

Re: sa ajutam niste porcuti va rog!

Mesajde Cookie » 10 Aug 2011, 21:51

Cracanici

Cristina B
Membru
Membru
Mesaje: 183
Membru din: 17 Iul 2011, 08:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: sa ajutam niste porcuti va rog!

Mesajde Cristina B » 10 Aug 2011, 22:05

Pai normal! Ati vazut pozele din prima zi: baietii stateau in cusca mare rosie, iar pe ea am pus-o in lighean ca avea loc singurica, dar intr-una se uita spre baieti. Eu as mai fi tinut-o macar in seara cand i-am adus, ca mai aveam de pupat la ea, plus ca eram tare obosita. Dar privirea aia din ochisorii ei cand se uita catre baietii care stateau impreuna, m-a ramforsat si am plecat catre Cookie la fete. Pai nu era pacat???
Mai important decat sa invatam din greselile noastre, este sa invatam cum sa nu le facem... Cand e tarziu, e PREA tarziu...

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: sa ajutam niste porcuti va rog!

Mesajde maria » 11 Aug 2011, 09:47

acum ca ai 2 porci ai vazut ce inseamna un companion pt un porcusor?
crezi ca tu i-ai dat lui jimmy tot ceea ce el avea nevoie?
din punctul tau de vedere e greu cu 2 porcuti?
e mai usor cu unul?
muncesti mai mult, cheltui mai mult, ocupa loc mai mult, necesita mai multa atentie?
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Cristina B
Membru
Membru
Mesaje: 183
Membru din: 17 Iul 2011, 08:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: sa ajutam niste porcuti va rog!

Mesajde Cristina B » 11 Aug 2011, 14:14

Maria, e greu sa-ti raspund dupa numai 3 zile.

Poate nu i-am dat lui Jimmy tot ce avea el nevoie, insa i-am dat tot ce-am putut eu, inclusiv inima mea. Intentionam oricum sa-i mai iau un prieten din toamna, sa se termine perioadele astea de posibile plecari de acasa, insa n-am mai apucat.

Ca si cheltuiala nu conteaza, insa ca si comportament fata de mine, inca nu pot sa zic nimic pentru ca astia 2 sunt retrasi, socializeaza deocamdata numai unul cu celalalt, si e normal pentru ca inca nu s-au obisnuit cu noua casa si cu mine. Doar Felix mai vine cate un pic dupa mine cand ma plimb prin casa dar se intoarce repede sub masa.

Trebuie sa mai treaca ceva timp cu cei doi in casa, ca sa pot face o comparatie pertinenta.
Mai important decat sa invatam din greselile noastre, este sa invatam cum sa nu le facem... Cand e tarziu, e PREA tarziu...

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: sa ajutam niste porcuti va rog!

Mesajde maria » 11 Aug 2011, 14:35

stiu ca lui jimmy i-ai dat tot ceea ce ai putut
de asta te-am sustinut in gazduirea celor 2 golani

aparent ei vor fi mereu un cuplu, dar cand ii vei lua in pat ai sa vezi cum se placintesc pe tine
de fapt veti fi un "triplu", fiecare cu necesitatile lui
eu nu ma simt exclusa din grupul porcesc
asta se simte cel mai bine la masa
le dau lor mai intai sa manance si apoi ma duc si eu cu farfuria pe fotoliul de langa custi
si uite asa mancam toate 5
cred ca suntem caraghioase
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Re: sa ajutam niste porcuti va rog!

Mesajde adelinatache » 11 Aug 2011, 15:01

nu, nicidecum. sunteti cele mai dulci porcute pe care le-am vazut vreodata.
nu te supara pe mine ca te-am facut porcuta, insa le iubesti atat de mult pe fete incat ele cred eu ca te vad ca una de a lor. :heart:
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: sa ajutam niste porcuti va rog!

Mesajde Lili » 11 Aug 2011, 15:03

Nu cred ca se va supara. Nu mai departe de acum cateva zile suspina dupa nush' ce porculean frumos foc si visa sa fie porcuta :lol:
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Re: sa ajutam niste porcuti va rog!

Mesajde adelinatache » 11 Aug 2011, 15:10

cred ca toate am vrea sa fim porcute. :heart: si avem si cate un mascul preferat. :lol: eu recunosc, nu ma multumesc cu 1, deci am mai multi. :love:
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: sa ajutam niste porcuti va rog!

Mesajde maria » 11 Aug 2011, 15:15

ba m-am cam suparat
ia va rog sa ma impacati :lol:
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Re: sa ajutam niste porcuti va rog!

Mesajde adelinatache » 11 Aug 2011, 16:11

o mie de pupici flufficosi si o mie de pupici bluelinosi. :tease: :hearts:
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Avatar utilizator
roseta.stoned
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1755
Membru din: 25 Mai 2011, 22:38
Localitate: Brasov
Contact:

Re: sa ajutam niste porcuti va rog!

Mesajde roseta.stoned » 11 Aug 2011, 17:33

Eu acum m-am prins ce se intampla aici! :lol: Cristina, sa iti traiasca porcalanii si sa fiti fericiti! Sa va iubiti si sa va bucurati unii de altii! Si ia mutati voi discutiile la topicul imagini ca asa nu se mai poate! :lol:
Maria, cred ca toti mancam langa porculini. Noi mancam cu ei in camera, pe masuta :lol:
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

Cristina B
Membru
Membru
Mesaje: 183
Membru din: 17 Iul 2011, 08:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: sa ajutam niste porcuti va rog!

Mesajde Cristina B » 11 Aug 2011, 18:41

Roseta draga, postam tot aici pozele cu cei doi micuti pentru ca eu i-am luat in moment de maxima necesitate pentru ei, cand deja eram toti ingrijorati de soarta lor daca nu-i luam de acolo. De fapt, incercam in continuare sa le gasim stapani. Cert este ca ar trebui sa facem un toic nou, separat, pentru ca aici nu se mai intelege "care cu cine".
Mai important decat sa invatam din greselile noastre, este sa invatam cum sa nu le facem... Cand e tarziu, e PREA tarziu...

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: sa ajutam niste porcuti va rog!

Mesajde crisa24 » 11 Aug 2011, 18:43

da asa ar trebuii, sa facem topic nou, 2 baietei dulcici Bucuresti :lol:


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
roseta.stoned
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1755
Membru din: 25 Mai 2011, 22:38
Localitate: Brasov
Contact:

Re: sa ajutam niste porcuti va rog!

Mesajde roseta.stoned » 11 Aug 2011, 20:07

Cristina, adica i-ai luat doar in foster? Nu de tot? Poate prinzi drag de ei si nu ii mai dai. Eu sunt convinsa ca iti vei iubi actualii/ viitorii porculini si ei te vor iubi la randul lor, fiecare in felul lui. Eu pana acum nu am spus nimic despre ce ti s-a intamplat, insa am urmarit povestea ta si te inteleg, insa asa cum ti-a spus toata lumea, daca vei avea alti porcusori nu inseamna ca l-ai uitat pe cel ce acum zburda pe podul curcubeu. Atunci cand te vei simti pregatita sa imparti dragostea ta atat de mare pentru animalute, sunt sigura ca vei fi o mamica extraordinara! Nimeni nu te forteaza, doar te incurajeaza si te sustine! Te pup dulce de tot, esti o frumoasa si sunt convinsa ca porculinii sunt acum si vor fi de acum inainte pe maini bune!
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

Avatar utilizator
Cookie
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 310
Membru din: 30 Mai 2011, 11:43
Localitate: Bucuresti

Re: sa ajutam niste porcuti va rog!

Mesajde Cookie » 11 Aug 2011, 20:39

Dragii si dragele mosului,

Sunteti toti oameni extraordinari, iar pe mine ma emotioneaza enorm sa va descopar in fiecare rand si in fiecare fotografie pe care voi o postati! :love: De aceea sper din suflet ca ceea ce o sa spun acum, nu va fi luat ca si intentie negativa.

Dar parerea mea este, si o sa o spun o singura data oricare ar fi finalul acestei povesti, va fi frumos. Asa cum s-a spus, au fost luati in gazda, ca sa fie scosi din locuri cel putin nepotrivite pentru ei. Cristina a facut un gest extraordinar, avand in vedere circumstantele.

Cristina, esti o persoana deosebita, stii acest lucru. Toti care te cunosc simt nevoia sa te iubeasca! Nu uita asta. :heart:
Cracanici


Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator