Donatii, anunturi ce nu mai sunt valabile

Anunturi pentru adoptii gratuite
Avatar utilizator
ramo_stefania
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 8
Membru din: 21 Apr 2010, 15:23
Localitate: Mizil

ms

Mesajde ramo_stefania » 08 Iul 2010, 13:46


Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 08 Iul 2010, 13:48

Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
BuluC
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 634
Membru din: 08 Sep 2009, 13:33
Localitate: Ploiesti
Contact:

Mesajde BuluC » 08 Iul 2010, 13:54

You know you are a cavy slave when you are calling after your friend and you say "Wait, whait, wheat, wheek, wheek!!" Va pupa cei 3 muschetari(acum 1) si Anda!

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Mesajde AndreeaC » 08 Iul 2010, 13:55

O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
BuluC
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 634
Membru din: 08 Sep 2009, 13:33
Localitate: Ploiesti
Contact:

Mesajde BuluC » 08 Iul 2010, 14:08

Andreea, a fost doar o gluma. Stiu ca tu nu ai face niciodata asa ceva. Eu ma simt bine stiind ca am putut ajuta si sper sa pot si in continuare. Si asa este suntem aici DOAR pentru bunastarea copiilor nostri.
You know you are a cavy slave when you are calling after your friend and you say "Wait, whait, wheat, wheek, wheek!!" Va pupa cei 3 muschetari(acum 1) si Anda!

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 08 Iul 2010, 14:27

Am vorbit acum cu gabby ºi m-a rugat sã vã prezint situaþia. Înainte de a o face, vreau sã felicit fetele pentru tot ce au fãcut.
Deci: Gabriela s-ar putea sã se mute În Germania, dar nu este nimic sigur. Aceasta a vrut un companion pentru Mickey, Însã persoana care are grijã de el cât este ea plecatã nu a fost de acord sã aibã grijã de doi porcuÞi, astfel a decis cã este mai bine sã Îl dea unei alte persoane. A greºit, ºtie ºi κi cere scuze, κi asumã faptele. Eu cred cã a dorit numai bunãstarea porcuÞului ei, Însã a greºit pentru cã nu a Întrebat Înainte dacã persoana ar fi dispusã sã Îngrijeascã douã animãluÞe În loc de unul. De-ndatã ce se va definitiva situaÞia (dacã rãmâne În Germania sau nu), va ÎnºtiinÞa persoana la care Îl lasã pe Mickey ºi aceasta probabil Îl va da cuiva. Am sfãtuit-o sã Îi spunã acesteia sã-ºi facã aici cont, sã ne punã poze ºi sã ne Þinã la curent cu starea micuÞului, Însã nu este sigurã cã este de acord, astfel eu m-am oferit sã o ajut cu orice-mi stã În putere, În cazul În care Întâmpinã o problemã.
Nu este o intervenĂžie, este o ĂŽncercare de a clarifica lucrurile.
Încã o datã, felicitãri, ºi sper sã-i fie bine porcuþului!
VĂŁ pupĂŁm toĂži 7 :giggle:!
Gabriela

Avatar utilizator
gabby
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 181
Membru din: 14 Aug 2009, 10:26
Localitate: Ploiesti

Mesajde gabby » 08 Iul 2010, 14:49

Imi pare foarte rau ca s-a ajuns asa si sunt foarte constienta de ce probleme am provocat, persoana care v-a avea grija de porcutul meu nu este tocmai una care iubeste animalele atat de mult. De aceea imi fac foarte mari griji si eu si mama mea. Am cautat o saptamana intreaga pe cineva care ar putea sa aiba grija de el dar nimic, este vara toti pleaca in concedii si nu puteam obliga pe nimeni. Persoana care din pacate este chiar matusa mea, cand a vazut celalant porcut a incept sa imi fac un mare scandal si ea si unchiul meu, am inceput sa plang eram ingrijorata si desperata. Nu stiu nu este nimic sigur daca ma voi stabili acolo sau nu. Totul depinde de mama mea. Oricum va voi tine la curent cu tot. Daca este sa raman aici , voi veni o scurta perioada in tara.
Voi incerca sa ii gasesc un stapan responsabil.A fost o greseala imensa sa nu intreb inainte.Mi-am invatat lectia si m-a simt foarte vinovata, Ma bucur extrem de mult ca porcutul a ajuns undeva bine si sunt sigura ca totul va fii in regula. Pe aceasta cale vreau sa ii multumesc mult Gabrielei care mi-a fost alaturi cu ganduri bune si sfaturi, se vede ca este o fata foarte desteapta si responsabila. si ca o mica paranteza (o voi ajuta eu pe Nasty cu talas, fan si mancare uscata)
Nichts im Leben ist korrekt! Wir denken an uns selbst und andere von ihnen denken
Ich frage mich, wann sie diesen Krieg mit uns selbst zu stoppen?

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 08 Iul 2010, 15:16

lui nasty oricum i-ar mai trebui un porcut, ca sa nu stea zuzu singur
deci
nu ar putea sa il tina si pe al tau, mai ales ca spui ca o ajuti cu talas si mancare?
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Nasty
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 12
Membru din: 08 Iul 2010, 12:27
Localitate: Ploiesti

Mesajde Nasty » 08 Iul 2010, 21:36

lam pus intrun fel de cusca:) oricum nu sta foarte mult pe acolo
pentru ca si eu si sora mea ne jucam destul de mult cu el
:)
as vrea totusi sai schimb numele:-" zuzu ptr baietel nu prea merge:-"
:">voi pune poze imediat ce voi putea descarca;;)

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 10 Iul 2010, 11:24

Ramona mai ai vreun porcusor de oferit spre adoptie?
:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
ramo_stefania
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 8
Membru din: 21 Apr 2010, 15:23
Localitate: Mizil

porcut

Mesajde ramo_stefania » 10 Iul 2010, 13:39

mai am un baietel de vreo 5-6 luni si o fetita de 2 ani

afrodhitee
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 60
Membru din: 22 Ian 2009, 19:28
Localitate: Cluj-Napoca

vesti bune

Mesajde afrodhitee » 10 Iul 2010, 22:21

Salut,tuturor....am o veste buna,ieri l-am dat pe Floppy unei fetite adorabile de 13 ani care s-a indragostit de Floppy al meu.Sunt foarte bucuroasa ca i-am gasit o mamica buna,care-l iubeste enorm si cu care tin legatura,vorbim aproape zilnic pe mess,si desi e asa de goala camera fara el sunt fericita ca l-am dat pe maini bune.
Din pacate acum nu mai am nici un porcusor insa am sa raman in continuare membru al acestui site daca mi se permite si am sa ajut pe cine pot cu un sfat bun sau poate si cu altceva daca se poate.Va promit ca intr-un viitor apropiat am sa adopt iar 2 porcusori pt ca voi iubii mereu aceste micute fiinte si am sa-l invat si pe baietelul meu sa-i iubeasca.
dragostea e acolo unde nu te astepti...
http://community.webshots.com/user/afrodhitee

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 10 Iul 2010, 23:10

Ma bucur enorm...o sa mut in curand mesajele
Draga mea ai grija de tine...
:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
Robius
Initiat
Initiat
Mesaje: 38
Membru din: 18 Iun 2010, 11:49
Localitate: Pitesti

Mesajde Robius » 10 Iul 2010, 23:28

ramona, baga id`ul meu de mess si vorbim despre porcut acolo ,te rog. :tease:
Be free:)!

Avatar utilizator
cosmina
Forumist
Forumist
Mesaje: 1141
Membru din: 20 Mar 2010, 19:40
Localitate: abbotsford

Mesajde cosmina » 10 Iul 2010, 23:29

nu poti vb cu fata aia sa intre si ea pe gemon. ? pacat ca nu ai mai putut avea grija de porcut. poate intr-o zi o sa ai casa ta sau sa iti ramana dupa ce bunica ta nu mai e..


Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator