Donatii, anunturi ce nu mai sunt valabile

Anunturi pentru adoptii gratuite
Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Donez porcusori in Bucuresti

Mesajde cryssa » 15 Iun 2011, 00:05

da, kenzo e si preferatul meu :lol:
adica,am vazut felete si am trecut rapid mai departe pt ca stiam ca nu se poate si cand am vazut ce fata de bandit are am ramas asa :idea:
ma gandeam...ca sa'i fie bine lui hyunu unde'i loc de un porcut e loc si de 2..si m'am indragostit de kien(ocean) dar dupa aia cand l-am vazut pe kenzo ma gandeam..unde'i loc de 2 e loc si de 3 rofl
si vezi ca toti is frati si surori, cred ca taticul e universal doar mamicile difera
discordia te rog sa ma corectezi daca gresesc
daca vrea fetita, poate sa vina sa'l ia la smotoceala dar vreau si eu pupici multi de la porcutii vostri :hearts: mi se pare un schimb cinstit, nu :lol:
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
AVRELIANVS
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 394
Membru din: 11 Ian 2011, 08:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Donez porcusori in Bucuresti

Mesajde AVRELIANVS » 15 Iun 2011, 11:42

Cu adanca durere in inima postez acest mesaj fortat fiind e imprejurari independente de mine dar care ma afecteaza personal.Craciunita si Tzepica cauta un nou parinte.Fetele merg doar la cineva care sa locuiasca in Bucuresti si de care sa fiu sigur ca le va iubi si oferi conditiile cat mai bune cu putinta.Persoana ce va dori sa le ia in familia sa ,le va lua in urma unei evaluari in care va dovedi ca are cunostinte despre cresterea si ingrijirea lor ,precum si in urma semnarii unui contract de adoptie.Inca un lucru fetele nu vor pleca pana dupa 20 cand termina cura de vitC+Beres.
Tzepica are1 an jumate iar Craciunica 7 luni
Imagine
Ultima oară modificat 15 Iun 2011, 13:43 de către AVRELIANVS, modificat 1 dată în total.
" Viata fara de cuvant mai mult foloseste decat cuvantul fara viata.
Caci viata si tacand foloseste , iar cuvantul si strigand , supara "

Yuky,Tzepica,Happy,Craciunica si Draga va pupacesc !!
http://www.flickr.com/photos/avrelianvs/

Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

mesaje

Mesajde cryssa » 15 Iun 2011, 12:03

of avr nu imi vine sa cred :cry: ce'as vrea sa iti fur mandrele daca n'as avea flacai acasa :suicide: oricum sunt sigura ca vor avea stapani excelenti :love:
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
AVRELIANVS
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 394
Membru din: 11 Ian 2011, 08:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Donez porcusori in Bucuresti

Mesajde AVRELIANVS » 15 Iun 2011, 12:33

Viitori stapani trebuie sa fie perfecti,altfel nu le incredintez nimanui.
" Viata fara de cuvant mai mult foloseste decat cuvantul fara viata.
Caci viata si tacand foloseste , iar cuvantul si strigand , supara "

Yuky,Tzepica,Happy,Craciunica si Draga va pupacesc !!
http://www.flickr.com/photos/avrelianvs/

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

expirate

Mesajde crisa24 » 15 Iun 2011, 13:23

imi pare asa rau, da detalii cu ele varsta......


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ofer spre adoptie 2 porcusori de rasa-Constanta

Mesajde ramona_inka » 15 Iun 2011, 19:39

Ar fi asadar doua probleme:
- spatiul mai putin de joaca
- timpul acordat lor de catre tine

Poti incerca sa profiti de timpul cat esti seara (sau dimineata) mai mult pe acasa. Le duci intr-o zona a casei in care nu pot strica/murdari sau asiguri tu o astfel de zona in care sa iasa macar 15-30 min pe zi sau cand esti tu sau alt membru al casei disponibil. Zona poate fi asigurata astfel: delimitezi un perimetru in care au voie - baie, hol, balcon inchis... - sau pui un plastic/musama/linoleum pe jos pentru a proteja. Deasupra pui 2-3 pet pad-uri si lasi fetele sa alerge pe acolo. Cum ziceam faci acest lucru cand vii acasa, de ex inainte sa te pregatesti de culcare. Macar jumatate de ora tot vor alerga in voie. Tu iti faci trebuirile tale iar ele profita si se joaca :-) Cand le scoti din cusca sa le dai drumul mai zabovesti 5 min in plus cu ele si le dai din mana ta ceva bun, le mangai, apoi le lasi pe jos. Cand le pui inapoi, la fel, putin mangaiat, cateva vorbe si 2-3 bucatele de ceva bun si e perfect.
La fel si dimineata, cand trebuie sa pleci, mai stai 1-2 min in plus, vorbesti cu ele, le dai din mana o parte de hrana si vei vedea ca nu se vor salbatici iar relatia dintre voi va dura. Sper ca ideea mea sa te fi ajutat. Sa ne spui daca te mai putem ajuta cu ceva.

Avatar utilizator
lupuelena2009
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 319
Membru din: 06 Oct 2010, 09:06
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Donez porcusori in Bucuresti

Mesajde lupuelena2009 » 16 Iun 2011, 09:26

imi pare rau ca trebuie sa dai porcutii,daca erau baieti ,luam eu unu ,dar din pacate sunt fete,unde erau 2 porcuti mai putea sa stea si al treilea ,vb lui crissa...dar am vazut io bine,acolo sunt 3 porcute nu doua .sa dea dumnezeu sa le gasesti stapani buni si iubitori,la fel cum am gasit si eu..... :up: tinem pumnii!!!eu una nu ma mai satur sa ma uit la pozele cu norocel,dar si cu ceilalti........si tot uitandu-ma ,nu am putut sa nu ma gandesc si la cele doua porcute care sunt mamici,......stateam si ma gandeam ce fericite sunt ele acum cu toti puiutii pe langa ele !!!angela eu ma gandeam sa nu sufere cand se vor vedea fara puiuti,eu ziceam sa nu dai toti puiutii intr-o zi ,sa ne programezi asa pe zile ,ca poate le va fi mai usor sa vada ca nu mai e ,azi unu ,maine unu si asa nu vor simti lipsa lor .sunt si ele suflete si au si ele sentimente ptr puii lor :cry: eu stiu ca noi toti suntem nerabdatori sa ai luam cat mai repede ,dar eu ma gandesc si la cele doua mamici!!!ziceai ca opresti si tu un baietel ,poate asa le va fi mai usor.... :love: angela cred ca nici nu mai are timp sa intre ,cu atatea guri de hranit,va da-ti seama ce frumos se aude cu atatia porcuti ,cum guita ei pe acolo? angela,eu zic sa ai filmezi un pic sa vedem si noi frumutile cum fac galagie,ce zici? :giggle:

Avatar utilizator
AVRELIANVS
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 394
Membru din: 11 Ian 2011, 08:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Donez porcusori in Bucuresti

Mesajde AVRELIANVS » 16 Iun 2011, 12:34

La fel de rau imi pare si mie crede-ma si nu le-as fi dat de nu as fi fost fortat sa o fac.E poza de familie in care sunt toate 5 am editat-o incat sa se vada ele doua.Suvita este a Yukai.Chiar ar fo frumos sa vedem un filmulet cu puiutii.Cand vad puiuti imi amintesc de momentul in care s-au nascut Draga si Draganel.Ma apuca dorul de el de numa.
" Viata fara de cuvant mai mult foloseste decat cuvantul fara viata.
Caci viata si tacand foloseste , iar cuvantul si strigand , supara "

Yuky,Tzepica,Happy,Craciunica si Draga va pupacesc !!
http://www.flickr.com/photos/avrelianvs/

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Donez porcusori in Bucuresti

Mesajde irena » 16 Iun 2011, 12:54

cred ca ti-e foarte greu, aur :( dar capul sus, vor ajunge la o familie buna, poate vei putea merge sa le vezi din cand in cand si o vor duce bine! pupa toate fetele din partea noastra, mai ales pe draga care e printre preferatele mele ;) :love:

Avatar utilizator
AVRELIANVS
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 394
Membru din: 11 Ian 2011, 08:20
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Donez porcusori in Bucuresti

Mesajde AVRELIANVS » 16 Iun 2011, 14:50

Cu mare drag o voi face .La fel cum ma interesez de fetele din Otopeni ce au ajuns la Sorin la fel voi face si cu ale mele.Odata pe luna trebuie sa stiu cum se afla.
" Viata fara de cuvant mai mult foloseste decat cuvantul fara viata.
Caci viata si tacand foloseste , iar cuvantul si strigand , supara "

Yuky,Tzepica,Happy,Craciunica si Draga va pupacesc !!
http://www.flickr.com/photos/avrelianvs/

Avatar utilizator
MaktubGirl
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 5
Membru din: 03 Iun 2011, 08:55
Localitate: Constanta

Re: Ofer spre adoptie 2 porcusori de rasa-Constanta

Mesajde MaktubGirl » 16 Iun 2011, 21:31

Dupa cum specificasem in anuntul de donatie, eu aproape ca nu mai locuiesc acasa. Lucrez 5 zile pe saptamana in alt oras, iar in celelalte doua stau pe drumuri. Cat despre mangaiat, in urma unei boli la plamani, m-am ales cu o alergie. Atunci cand mangai porcusorii imi apar niste bubite pe maini si stranut ingrozitor. Prin urmare am redus contactul cu ei chiar si in cele doua zile in care stau acasa. Bunicul meu este cel care le hraneste si o face cu multa seriozitate, dar nu e genul sa le si mangaie. Iar ceilalti membri ai familiei muncesc in acelasi ritm cu mine. Plimbarea porcusorilor prin casa s-a redus la o ora pe saptamana si asta dupa ce un an intreg au fost libere 10 ore pe zi intr-o camera numai a lor. Intrebarea era daca este indeajuns ca sunt hranite bine si sanatoase sau merita riscul de a le cauta un stapan nou. Cand eram copil am crescut hamsteri si puii ii donam. Din pacate doi dintre stapanii care pareau seriosi au reusit sa-i omoare intr-un timp record. Probabil de-asta imi e atat de greu sa am incredere in cineva. Va multumesc pentru toate sfaturile. Mentionez ca va plictisesc cu povestile acestea si in ideea ca cineva va invata ceva din toate astea. Eu am ajuns la o concluzie. Nu mai vreau niciodata animale de casa, cu toate ca le iubesc. Oricat am fi de iubitori, ele nu traiesc asa cum le este natura si sufera. Iar daca ni se pare ca nu sufera este fiindca de atata domesticire au uitat care le este natura. Cred ca suntem cruzi doar din dorinta de a ne implini golurile sufletesti.

discordia
Initiat
Initiat
Mesaje: 48
Membru din: 31 Mai 2011, 21:18
Localitate: Bucuresti

Re: Donez porcusori in Bucuresti

Mesajde discordia » 17 Iun 2011, 12:50


Avatar utilizator
lupuelena2009
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 319
Membru din: 06 Oct 2010, 09:06
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Ofer 2 porcute spre adoptie

Mesajde lupuelena2009 » 17 Iun 2011, 21:00

sa iti traiasca sa fie sanatoase,foarte frumos ai amenajat cusca lor ,e buna de luat ca exemplu ,se vede ca le iubesti,felicitari!eu iti doresc sa gasesti stapani iubitori :love:

obamaster
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 16
Membru din: 18 Mai 2011, 21:18
Localitate: Bucuresti, Brasov
Contact:

Ofer spre adoptie mascul, Bucuresti/Brasov

Mesajde obamaster » 17 Iun 2011, 22:12

Am 2 puisori de 3 luni imediat si il donez pe unul din ei, la alegere..
Prefer ca persoana care adopta sa fie din Brasov, dar pot ajunge cu porcusorul si in Bucuresti.

Pentru mai multe detalii nu ezitati sa ma contactati prin mesaj privat.

Voi reveni cu poze in urmatoarele zile. :D

deea1998
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 854
Membru din: 11 Sep 2009, 23:55
Localitate: Husi VS
Contact:

Re: Ofer 2 porcute spre adoptie

Mesajde deea1998 » 17 Iun 2011, 22:32

sunt curioasa oare cum urca in cosuletele acelea galbene :smile:


Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori