Medici veterinari in Tulcea

Adrese ale cabinetelor medicale recomandate de membri
Avatar utilizator
andilush
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 64
Membru din: 14 Oct 2009, 16:09
Localitate: Tulcea

Medici veterinari in Tulcea

Mesajde andilush » 08 Feb 2010, 21:44

Vad ca un astfel de topic nu a fost inca deschis, e destul de putina lume din Tulcea pe forumul acesta.
In orasul nostru, mai toata lumea stie de Dr.Cucu. E un doctor care si-a facut renume pe aici si de aceea are foarte multi clienti. Eu m-am dus o singura data la el, dar pentru ca este atat de "faimos" mie mi s-a parut putin increzut. Nu prea mai acorda importanta pacientilor, cel putin la noii clienti. Oricum, trebuie sa recunosc ca si dupa o astfel de experienta, tot la el am vrut sa merg si o a doua oara. Dupa un telefon, am aflat ca nu e in oras, asa ca am decis sa merg la Dr. Boncoi, o recomandare de-a unei prietene.
Mi-a placut foarte mult cum m-a primit si cum s-a purtat fata de porcusori. Le-a facut cu grija injectiile si stia ca multe din medicamente le sunt interzise. Mi-a explicat calm si frumos ce am eu de facut si multe altele.
Acum.. astept si alte pareri. Sper sa mai raspunda si alti tulceni pe postul asta!
:hi:

anytza
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 16
Membru din: 29 Aug 2008, 21:10
Localitate: tulcea

Mesajde anytza » 09 Feb 2010, 01:34

In sfarsit cineva din tulcea! La doctorul Cucu am vrut si eu sa merg si mi s-a spus ca nu se mai ocupa de porcuti.Explicatia,ce-i drept nu a lui ci a unui asistent sau rezident de acolo,a fost ca sunt animale mici si ca trebuie sa ia mai putini bani pentru consultatie deoarece "multora nu le convine sa dea pe consultatie si tratament o suma cu care isi pot achizitiona inca unul sau doi porcuti".Nu cred ca un om care re un animalut de companie ar gandi vreodata asa ceva ceea ce ma face sa cred ca asa gandea rezidentul respectiv de fapt si ca acel cabinet deja este doar o afacere.Poate ca nu trateaza animalele cu dragoste ci doar pentru a face bani. De doctorul Boncoi nu stiu ce sa spun.Am avut acum cativa ani doi catelusi pechinezi,tata si fiu care sufereau de o afectiune a pielii.le cedea parul de pe spate inspre coada si aveau cojite.Tatal meu i-a dus la acest doctor care le-a facut un tratament injectabil.In cateva zile au paralizat,au orbit si au murit.Unul avea 5 ani iar celalalt 1 an jumate.Am inetels ca era o solutie cu care se trateaza si ovinele.Probabil le-a facut supradoza.Poate totusi acum este ceva mai atent.Nu stiu.

Avatar utilizator
pistruiata
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 93
Membru din: 23 Apr 2010, 19:38
Localitate: Bucuresti

Mesajde pistruiata » 11 Mai 2010, 22:51

Buna! Si eu sunt din Tulcea dar pana acum nu am avut probleme cu porcuta mea si n-am avut nevoie de veterinar (si bat in lemn :lol: ). Acum chiar daca as avea probleme vreodata cu pupaza mea, la ce reclama le-ati facut la astia doi... cred ca o s-o tratez singura. :lol: Rectific, nu singura, impreuna cu gemon. :tease:
I like being unperfect !
http://yfrog.com/ccdsci0036cj

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 12 Mai 2010, 06:58

Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
pistruiata
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 93
Membru din: 23 Apr 2010, 19:38
Localitate: Bucuresti

Mesajde pistruiata » 12 Mai 2010, 16:41

I like being unperfect !

http://yfrog.com/ccdsci0036cj

Avatar utilizator
Corina
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1041
Membru din: 23 Oct 2008, 10:43
Localitate: Brasov

Mesajde Corina » 13 Mai 2010, 11:20

O partenera de joaca pentru fetita ta, draga pistruiata! :hearts:
www.picasaweb.google.com/corinacavy
www.corinabacalu.blogspot.com

Avatar utilizator
pistruiata
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 93
Membru din: 23 Apr 2010, 19:38
Localitate: Bucuresti

Mesajde pistruiata » 13 Mai 2010, 13:44

Vine si surioara peste vreo 2 saptamani. :smile: Abia astept :hearts:
I like being unperfect !

http://yfrog.com/ccdsci0036cj

Abby11
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 86
Membru din: 26 Apr 2011, 23:30
Localitate: Bucuresti

Re: Medici veterinari in Tulcea

Mesajde Abby11 » 10 Iul 2012, 11:07

Buna!

Momentan si noi suntem in Tulcea.
Asta mica, a noastra, inca e sub tratament. Am vrea sa o ducem la un control, la verificarea dintilor dar nu stim la cine...


Noi locuim in Bucuresti, dar vara aceasta o petrecem la Tulcea.
Am citit topicul despre taierea si pilirea masalutelor si ne-am cam speriat. Partea rea e ca si a noastra a facut abcesul dupa ce i s-a taiat maseaua. Sunt 5 luni si ea tot nu e videcata complet. Incepem sa punem in balanta ideea de a schimba doctorul si nu pentru ca nu avem rabdare, dar ni se pare ciudat ca de fiecare data doctorul se uita fugitiv la ea si spune ca e bine si ea tot mai face putin puroi, tot nu se ingrasa, tot manaca greu.

Oricum, daca ne decidem sa apelam la alt doctor, este vorba de cel din Bucuresti.Deocamdata nu stim ce sa facem la Tulcea...

VA dorim o zi buna!

Abby11
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 86
Membru din: 26 Apr 2011, 23:30
Localitate: Bucuresti

Re: Medici veterinari in Tulcea

Mesajde Abby11 » 07 Aug 2012, 07:31

Buna!

Nu mai stiu pe unde am scris si am spus ca ,aici, in Tulcea, am apelat la doctorii Boncoi.
Stiu bine despre porcusori si nu iau in ras stapanii si pacientii. Sunt foarte comunicativi si explica tot ce fac.
Tin minte ca la inceput m-am plans ca ne iau bani multi, dar nu e asa. Noi am platit prima consultatie si apoi interventia cu tratament o data. Tot ce a urmat dupa interventia dentara a intrat in pret.
Ii recomandam, mai ales pentru un orasel ca Tulcea. Pentru cei ce cunosc orasul, au cabinet pe strada Pacii.


Înapoi la “Medici veterinari”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori