CICI

Un colt al amintirilor
FlorinG
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 696
Membru din: 30 Mai 2010, 21:59
Localitate: Ploiesti/Brasov

Re: CICI

Mesajde FlorinG » 16 Oct 2011, 20:27

Cici a fost cea mai norocoasă că a avut-o pe Maria. Acum e fericită şi liniştită. Ea va fi întotdeauna iubită.
Îmi pare tare rău :(.
ClătitaImagine, RubyImagine, Trei și Ivy

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: CICI

Mesajde maria » 16 Oct 2011, 20:49

de fapt eu am avut noroc
multumim ca sunteti alaturi de noi
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
-Vlad-
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 2215
Membru din: 21 Feb 2011, 22:04
Localitate: Buzau

Re: CICI

Mesajde -Vlad- » 16 Oct 2011, 21:02

:cry: Imi pare rau..Am verificat de 2-3 ori daca este chiar Cici... :( .Acum este bine acolo sus
Animalutele mele: Un hamster sirian-Blondu'.Un caine-Emy.
Imagine
-----------
Old username: maxovlad

Avatar utilizator
lupuelena2009
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 319
Membru din: 06 Oct 2010, 09:06
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CICI

Mesajde lupuelena2009 » 17 Oct 2011, 10:38

imi pare tare rau ptr cici,dar bunul Dumnezeu este mare iubitor de animale si tot ceea ce cred eu este ca ptr a se naste alti porcuti ,trebuie sa plece altii,totul este ca o rotatie,iar cei ce pleaca se duc intr-o lume mai buna unde nu exista aceasta rautate de pe pamant,unde nu este boala si suferinta,acolo se elibereaza de toata greutatea asta ,dar noi suntem greu de ,despartit de acesti mici dragalasi......crede in Dumnezeu si vei intelege ca a scapat-o de suferinta pe care o avea. :love: :love: ea va ramane in sufletele noastre mereu ,iar viata isi face cursul,la fel vom pleca si noi iar cand ne vom intalni ,vom fi fericiti acolo sus ca cineva ne intampina!!!!intelegi ce vreau sa-ti spun.... http://www.youtube.com/watch?v=ziIH3YE- ... re=related

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: CICI

Mesajde crisa24 » 17 Oct 2011, 20:05

maria imi pare rau pentru tine si pentru cici, am citit pe fuga ceva de trei fete impreuna, dar nu am inteles de ce?
acum cand am vazut, topic nou si era deschis de tine, am fost socata.....acum ca cici este peste podul curcubeului, te vede si iti multumeste ca ai avut atata grija si rabdare cu ea, pana in ultimul moment.................eu sunt genul de om care stau langa un muribund pana la moarte cu emotii mari, iar cand moare respir "usurata" ca a scapat de suferinta si ca acolo unde este ii este bine!
cu toate ca in acel moment imi spun " nu este nimic adevarat!", dar din pacate este adevarat!
Fi tare, eu te vad o femeie puternica, trecuta prin asta de multe ori....
te iubim maria si ai grija de restul fetelor!

condoleante!


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
claudiam
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 139
Membru din: 31 Mar 2010, 10:26
Localitate: Ploiesti

Re: CICI

Mesajde claudiam » 17 Oct 2011, 20:33

Imi pare sincer rau Maria.Revin si eu mereu la acest toppic si-mi vine mereu sa plang cand citesc povestea unui porcusor care a murit si care a lasat cate un gol in inimile noastre.Dar Cici acum e acolo sus, intr-un loc mai bun si poate ca acum s-a imprietenit cu Maia mea. :cry:
Maia vei fi mereu in inima mamicii si taticului tau.te vom iubi mereu-azi dimineata s-a implinit trei luni si jumatate de cand ai plecat de langa noi

Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Re: CICI

Mesajde adelinatache » 17 Oct 2011, 20:45

Te-am iubit si te voi iubi mereu, mitico.
Vei ramane mereu preferata mea.
fara cuvinte.... :(
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Avatar utilizator
roseta.stoned
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1755
Membru din: 25 Mai 2011, 22:38
Localitate: Brasov
Contact:

Re: CICI

Mesajde roseta.stoned » 17 Oct 2011, 20:54

Scumpa mea Mama-Maria,

Eu abia acum am vazut postul si sunt.... absolut socata! In ultima vreme n-am prea mai intrat pe forum si acum constat cu stupoare ce s-a intamplat...
Stiu ca aceste cuvinte vin tardiv si poate ca nici nu conteaza, insa imi pare enorm de rau pentru ce s-a intamplat!
Nu am cuvinte sa imi exprim dragostea ce ti-o trimit in astfel de momente... Sper sa ajunga macar o particica la tine, sa te imbratiseze si sa te sarute pe frunte! :cry:
Cici, sa te odihnesti in pace si sa veghezi... de acolo de sus, impreuna cu surorile mai mari asupra mamicii voastre care v-a ingrijit si iubit mai mult decat orice pe lume!
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: CICI

Mesajde crisa24 » 17 Oct 2011, 21:52

maria nu uita, ca la expo ai facut cunostinta cu o mica "cici" , cici a mea, va fi cand vrei tu cici a ta! :cry:


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
anisoara
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1210
Membru din: 02 Dec 2010, 14:13
Localitate: piatra neamt
Contact:

Re: CICI

Mesajde anisoara » 18 Oct 2011, 11:47

Acasa mi-a picat netul de cateva zile.
Azi , la servici avand mai mult timp liber am tot rasfoit pe aici si ni-mi vine sa cred!
CICI?! :cry:
Imi pare rau ca nu am reusit sa-ti transmit gandurile mele, parerea de rau, mult mai devreme!
Imi pare foarte rau de pierderea suferita si ma gandesc ca pt tine a fost bine ca totusi ai fost langa ea in acele momente!
Eu inca nu vreau sa realizez,refuz sa gandesc ca aceste minunate fapturi se vor stinge in cele din urma!
Maria DRAGA, sunt alaturi de tine si te imbratisez cu drag !
Va pupa Maya si Bella
-----------
Old username: simianisoara

Avatar utilizator
MihaelaD
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 749
Membru din: 05 Ian 2009, 16:54
Localitate: Bucuresti

Re: CICI

Mesajde MihaelaD » 18 Oct 2011, 22:23

Maria draga, am intrat imediat ce am auzit vestea trista...imi pare rau pentru dracusorul tau... alaturi de tine sunt sigura ca a avut o viata fericita. Iar acum te vegheaza de acolo, de sus...

Avatar utilizator
BuluC
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 634
Membru din: 08 Sep 2009, 13:33
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: CICI

Mesajde BuluC » 20 Oct 2011, 15:37

Nu-mi vine sa cred asa ceva! :cry: Imi pare atat de rau, Maria! Suntem cu totii alaturi de tine. :speachless:
You know you are a cavy slave when you are calling after your friend and you say "Wait, whait, wheat, wheek, wheek!!" Va pupa cei 3 muschetari(acum 1) si Anda!

Cristina B
Membru
Membru
Mesaje: 183
Membru din: 17 Iul 2011, 08:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CICI

Mesajde Cristina B » 11 Noi 2011, 10:35

Am vorbit acum cu Maria....
N-am mai intrat pe Gemon de mult tare...am aflat de la ea, prin telefon...
Offf...

Stiti, am vazut-o pe Cici doar o data in viata si, de "bun-venit", a facut pipi pe mine, cand o tineam in brate =))
Ceea ce inseamna ca ne-am facut "prietene" :up2: , nu?
Cand am luat-o pe Cici in brate m-a luat plansul...semana atat de bine cu Jim al meu...
Am plecat de la Maria cu tricoul ud si usor-usor galbui!

Maria, crezi ca e vreo sansa ca Jimmy Jim Jim si Cici sa fie acum sot si sotie porcesti? Sa se pupe in bot, barfindu-ne pe noi?
Mai important decat sa invatam din greselile noastre, este sa invatam cum sa nu le facem... Cand e tarziu, e PREA tarziu...

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: CICI

Mesajde maria » 11 Noi 2011, 11:07

imi spunea cineva zilele trecute ca e pacat ca animalele se duc si pe youtube raman filmulete cu ele.
eu nu sunt de aceiasi parere
acolo sunt in momentele lor de fericire, asa ar trebui sa ni-i amintim
daca stergi toate pozele, filmuletele, e ca si cum nu ar fi existat, ca si cum ii scoti din suflet

multumesc tuturor pt gandurile bune
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu


Înapoi la “Album memorial”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori