Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Fotografii, filme, intamplari, povestiri despre porcusori
Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Mesajde adelinatache » 09 Sep 2011, 18:26

Salut! Suntem gasca de guinezi de la Buzau si dorim sa va prezentam pe scurt povestea noastra.
Totul a inceput atunci cand mami a vazut-o pe sora ei vitrega primind in dar un porcut de Guineea pe nume Ghita.
Un porcut tare dragut si apropiat de stapana lui, pe nume Oana.
Dar care a murit doborat de o raceala grava, aparuta cand mami nostru, Ade, il avea in grija pentru o zi (intr-o iarna, de ziua Sfantului Nicolae). Sora mamei a deschis usa sa aeriseasca si Ghita a prins curent... A murit seara tarziu in bratele mamicii lui, frangand odata cu sufletul ei si pe cel a lui mami....Se simtea vinovata... :cry:
Numele meu este Fluffy
Imagine
si am venit in aceasta casuta sa suplinesc lipsa lui Ghita in sufletul Oanei...insa aceasta nu m-a vrut. Mami Ade care se indragostise de mine cu o saptamana inainte sa ma ia, a zis atunci ca sunt al ei. Dar stiu eu sigur ca asta a simtit de cand m-a vazut in acel chiosc intr-un acvariu de 20 cm patrati alaturi de un fratior identic. Stateam cu o leguma si 2 coji de paine si mami m-a ales ca eram ala mai intepat, ii furam mancarea din gura fratiorului meu. :lol: Mami a vrut sa ne ia pe amandoi, dar nu a avut nici spatiu pt 2, dar nici banuti pentru amandoi.
Luandu-ma pe mine a dat de voi, de comunitatea Gemon. Aici a invatat multe despre cum sa ma creasca. Precum si faptul ca sunt un animalut sociabil si am nevoie de un prieten....

Mai tarziu a cunoscut-o pe AndreeaC, a carei porcuta Mati a fatat 2 pui draguti, albi, unul dintre ei fiind botezat de mami Bulgaras.
Imagine
Acesta urma sa fie fratiorul meu... insa a trecut Podul Curcubeu cu cateva zile inainte sa ajunga la noi....
Mi-a mai adus mami un fratior din piata, adult insa si m-a muscat de nas si mami s-a speriat si trebuit sa renuntam la el.


Si uite asa apare in viata noastra Blue de Inka, un texel adult de la crescatoria Inka pe care Ramona ni l-a oferit spre adoptie.
Imagine
Un porcut tare bland si dragalas, pe care l-am iubit din prima clipa, dar caruia nu i-am oferit sefia si pt ca aveam si spatiu mic, m-a... batut :( . A muscat o bucata de urechiusa de la mine si m-a muscat si de o bijuterie si uite de atunci noi stam
separati. Mai fericiti de cand Bianca ne-a facut bucuria de a ne darui noua cusca ei. :heart:


Mai jos sunt niste poze din ziua in care ne-am inteles si noi un pic. Inainte sa ma puna la punct.
Imagine
Imagine
Imagine
Ultima oară modificat 21 Apr 2013, 15:59 de către adelinatache, modificat de 5 ori în total.
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Fluffy, Blue si Ade

Mesajde crisa24 » 09 Sep 2011, 18:34

:heart: :heart: , ai doua inimi asteptam si povestea lui blue si pe urma pareri! :love:
va iubim!
Ultima oară modificat 09 Sep 2011, 18:53 de către crisa24, modificat 1 dată în total.


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Fluffy, Blue si Ade

Mesajde biancadumy » 09 Sep 2011, 18:45

Va iubiiim buzoienilor :lol: :heart: cu cea mai mare placere draga Fluffy :love: Blue pupicei multi de la mine la fel si pentru Fluffy :love: :loving:
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
roseta.stoned
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1755
Membru din: 25 Mai 2011, 22:38
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Fluffy, Blue si Ade

Mesajde roseta.stoned » 09 Sep 2011, 19:29

:lol: Buzoienii!!!!! :loving:
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fluffy, Blue si Ade

Mesajde MaraC » 09 Sep 2011, 19:30

Of, ce pacat ca nici acum Fluffy nu are un prieten cu care sa se inteleaga :(

Avatar utilizator
roseta.stoned
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1755
Membru din: 25 Mai 2011, 22:38
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Fluffy, Blue si Ade

Mesajde roseta.stoned » 09 Sep 2011, 19:32

Cum sa nu? Ei se iubesc... intr-un mod mai ciudat, dar se iubesc si sunt convinsa ca n-ar putea trai unul fara celalalt! :up:
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fluffy, Blue si Ade

Mesajde MaraC » 09 Sep 2011, 19:38

Da, dar e pacat ca se musca si ca nu pot sta fara gratia de frigider intre ei :lol:

Avatar utilizator
Miky1989
Membru
Membru
Mesaje: 253
Membru din: 19 Iul 2011, 16:05
Localitate: Ploiesti/Brasov
Contact:

Re: Fluffy, Blue si Ade

Mesajde Miky1989 » 09 Sep 2011, 20:08

au o personalitate mai puternica dar cu siguranta amandoi te iubesc pe tine si probabil gelozia e la mijloc :lol:
Imagine
Ichi& Roro

deea1998
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 854
Membru din: 11 Sep 2009, 23:55
Localitate: Husi VS
Contact:

Re: Fluffy, Blue si Ade

Mesajde deea1998 » 09 Sep 2011, 21:29

ade frumoasa poveste, frumosi porcuti si ce sa mai si o mamica frumoasa care ii iubeste si are grija de ei ca de ochii din cap :heart:
astept si povestea lui blue si apoi o sa mai scriu si o sa trec pe aici mai des

Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Re: Fluffy, Blue si Ade

Mesajde adelinatache » 10 Sep 2011, 00:42

dragele mele, va multumim pentru complimente. si noi va iubim. :smile:
ei se iubesc in modul lor unic, blue sa zicem ca mai sta fara fluffy, dar fluffy fara blue nicidecum. stiti cum se aude un porc rozand continuu la gratii sa ii aduc fratele inapoi? :lol: mititelul s-ar juca cu el, insa mosului nu ii mai arde.
si sa va mai zic ceva, eu am mai incercat sa ii apropii, dar se lasa cu bataie. fluffy e un porc... obsedat de feromonit. :lol: eu nu ma mir ca blue il lasa sa isi dea turul tot marcand, pana cand vuuuuuuuummmmm tac pac!!! daca nu e mami sa ne opreasca.

despre Blue Ramona este cea care va poate spune mai multe. eu insa am sa incerc sa adun ceea ce stiu eu despre el pana sa vina la mine.

Salut! Numele meu este Blue si sunt un Inkas in varsta de 5 ani si 5 luni.
m-am nascut la Inka si provin dintr-o familie nobila, Texel Impala Indian Bear+Nora de inka.
ea este mamica mea, pe nume Nora, o porcuta inkasa ce are astazi 6 ani si 2 luni. mamica mamicii mele Nora este o porcuta din Germania, deci port in mine si sange nemtesc. :tease:
Si acum sa vi-o arat, nu?
Imagine
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Avatar utilizator
roseta.stoned
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1755
Membru din: 25 Mai 2011, 22:38
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Fluffy, Blue si Ade

Mesajde roseta.stoned » 10 Sep 2011, 13:26

:lol: Eu pe cei doi mi-i imaginez mereu astfel:
Blue e un mosulica in baston, morocanos pe dinafara, trecut prin multe si vrea doar sa se relaxeze linistit si sa nu fie deranjat.
Fluffy este un adolescent cu multa energie, care vorbeste mult si il sacaie pe saracul bunic cu o mie de intrebari si cu energia lui fara limite :lol:
Iar tu, Ade, esti copilu' lui Blue si mama lui Fluff care incearca mereu sa ii impace!
Si va pup dulce pe toti trei!!!! :heart:
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Fluffy, Blue si Ade

Mesajde irena » 10 Sep 2011, 14:06

iubitii :heart:
mi-e draga tare gasca de la buzau.
mi-a placut povestea lui fluff, vorbea ca un copil
mic care a mers la gradinita si a luat bataie de la
un alt copil :lol:

Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Re: Fluffy, Blue si Ade

Mesajde adelinatache » 10 Sep 2011, 14:33

rose, ai dreptate pana la un anumit punct. si anume ca blue il intrece la vorba pe fluffy cand vine vorba sa boscorodeasca pe....mine. :lol: de la un timp are o limbarnita. :lol: gen haide odata cu mancarea aia!!!! :smile:
ire, flufficu e tare dragalas, porcu' asta nu stie sa se bata, efectiv daca i-as lasa eu, blue ar bate la el ca la felul paispe si el ar sta sau doar ar fugi. :lol: de aceea nu ma risc.
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Fluffy, Blue si Ade

Mesajde irena » 10 Sep 2011, 16:16

dragul de el... se vede pe mutrita lui ca nu e bataus :) cum e mereu derutat,
cred ca nici nu intelege ce-i cu bataia :lol:

Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Re: Fluffy, Blue si Ade

Mesajde adelinatache » 10 Sep 2011, 16:25

nu stie sa bata. :lol: doar sa muste pe mami cand vrea sa ii fure ceva de prin casuta sau sa il mangaie pe la barbita, burtica si e luat mandrul prin surprindere sau nu ii convine. :lol:
si mai are o pasiune. orice ar face, se sperie sau nu vrea nici sa vada seringa, sare... pe sanii mei. =)) se "ascunde" sau se placinteste acolo. :lol:
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue


Înapoi la “Topicuri personale ale membrilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori