Anunturi vechi sau nevalabile

Alte animale, in cautare de stapani, animale pierdute/gasite
Avatar utilizator
M&M
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 70
Membru din: 01 Mai 2010, 19:07
Localitate: Bucuresti

Re: Catelusa caut camin

Mesajde M&M » 31 Aug 2011, 17:28

Inca nimic serios, din pacate.
Asteptam sa se termine schema de vaccinare si suntem gata de plimbari :) ..pana atunci il obosim pe Toby, fratiorul temporar!

Este o catelusa foarte isteata si deloc tematoare ceea e foarte de apreciat.
La inceput a fost destul de indiferenta fata de prezenta umana ceea ce ma face sa cred ca nu prea a primit agresiune dar nici afectiune de la vreun om.
Acum, in schimb, e foarte receptiva si se bucura cand ma vede si o chem deci va fi o catelusa extraordinara ,careia odata ce ii vei castiga increderea, te vei alege cu un prieten pe viata :D

Imagine

Imagine

Imagine


Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Catelusa caut camin

Mesajde Lili » 31 Aug 2011, 21:03

=)) Ce agitata e. Cel mare cred ca daca-i da un dos de laba o adoarme =)) Dar ea nimic si nimic, sare si dai si lupta nenicule. Vai cat m-a distrat!! E caraghioasa rau!!!
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
Miky1989
Membru
Membru
Mesaje: 253
Membru din: 19 Iul 2011, 16:05
Localitate: Ploiesti/Brasov
Contact:

Re: Catelusa caut camin

Mesajde Miky1989 » 31 Aug 2011, 21:57

e mortala catelusa.pacat ca nu am cum sa o adopt eu ca nici nu as sta pe ganduri :heart: m-ar scuti de abonamentul la cablu cu urechile ei parabolice :lol:
Imagine
Ichi& Roro

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Catelusa caut camin

Mesajde irena » 31 Aug 2011, 22:06

vaaaiiii, chiar ca e agitata... ca un pepsi :lol:
foarte scumpa, sper din suflet sa ii gasesti un stapan
bun!

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Catelusa caut camin

Mesajde MaraC » 31 Aug 2011, 22:16

Ce frumos se joaca ea :heart:

Avatar utilizator
M&M
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 70
Membru din: 01 Mai 2010, 19:07
Localitate: Bucuresti

Re: Catelusa caut camin

Mesajde M&M » 31 Aug 2011, 22:40

E un butoi cu energie mai ales acum ca nu poate iesi afara. Face maraton prin casa cu Toby in fiecare zi!
Zic ca e isteata foc pentru ca stie de NU foarte bine, si deja lucram cu succes la "Sezi" si "Culcat" :D

Pai asta e si chestia la gasit parintele..ca daca nu consider eu ca e la fel de bun ca mine sau mai bun, zic pas :)
Dar ma inarmez cu rabdare ca merita asteptarea pentru stapanul ideal, e o super catelusa.

Avatar utilizator
cristisz
Moderator
Moderator
Mesaje: 1993
Membru din: 30 Noi 2007, 00:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Catelusa caut camin

Mesajde cristisz » 01 Sep 2011, 10:20

Imi cer scuze ca intervin sa pledez pentru ca primadona sa ramana in familie la tine.
Vorbesc in cunostinta de cauza, Tara, ciobaneasca mea a facut 5 pui si ultima domnisoara, dupa cautari infructuoase de familii corespunzatoare, a ramas la noi in familie.
Nu spun ca mi-a fost usor sa scot doua namile la plimbare de doua ori pe zi, sa spal patru perechi de labe si doua burti de noroi primavara/toamna dar tragand o linie as face la fel oricand.

Sigur ca tu stii mai bine situatia, eu doar am vrut sa pun o vorba buna. Daca e sa ramana la tine asa se va intampla.
poza cu copiii mei

Avatar utilizator
M&M
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 70
Membru din: 01 Mai 2010, 19:07
Localitate: Bucuresti

Re: Catelusa caut camin

Mesajde M&M » 01 Sep 2011, 12:42

Evident ca m-am atasat de ea, e o bomboana..
Dar mi-ar fi intr-adevar greu, mai ales ca namila mea, Toby, in cateva luni va cantari aproape cat mine..

Nu vreau sa fiu pusa in situatia in care nu pot sa le asigur calitatea traiului de pana acum. Eu cu animalele mele am o regula : mai bine 2-3 ingrijite si iubite ca la carte decat 12-13 ce primesc strictul necesar.
Oricum ar fi, eu incerc sa gasesc varianta cea mai buna pentru ea, asa ca sper sa gasesc pe cineva dispus sa-i acorde timpul si grija necesara.
Dar.. ce va fi, va fi :smile:

Avatar utilizator
Ioana Amalia
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 65
Membru din: 10 Iun 2008, 16:34
Localitate: Gradistea, Ilfov

Re: O catelusa maidaneza fara nici o sansa

Mesajde Ioana Amalia » 01 Sep 2011, 19:35

Imi cer scuze , cerusem sa fie scos ... nu vreau sa spun ce s-a intamplat, ceea ce era de asteptat : am incercat sa o leg de poarta ca sa nu mai sara la lume dar nu puteam cat nu eram acasa sa o lasam asa , lumea zicea ca e a noastra si ne fac plangere la politie si sotul a fost nevoit sa o duca cu masina in afara localitatii . Nu vreau sa va supar si nici eu nu vreau sa-mi amintesc , ma supar si ma intristez prea tare .
Imi pare rau , sunt si eu ocupata si obosita ... ne luptam iar cu maselele de ceva timp si ne-a pus pe toti la pamant.
Rog inca o data : pls stergeti topicul, nu-si mai are rostul . Sorry !

ysera
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 152
Membru din: 11 Sep 2011, 22:42
Localitate: Brasov
Contact:

Trei pisoiasi dragalasi-Brasov

Mesajde ysera » 20 Sep 2011, 23:40

Imagine
Ei sunt Peticel,Vineri si Charlie,trei pisoiasi in varsta de 6 luni,aflati in cautarea unei familii iubitoare.
Sunt doua fetite si un baiat(cel negru,din mijloc,pe nume Vineri).Au fost gasiti de mici pe strada ,nu sunt fratiori,si fiindca inca nu si-au gasit stapani,stau la parintii mei,care,fiindca mai au inca doua pisici si stau la bloc,au probleme cu vecinii si nu ii mai pot tine mult!
Se cauta familie responsabila pentru fiecare din cei trei,din partea careia pretind sa nu ii lase sa se inmulteasca(pt ca oricum sunt destui aruncati in strazi) si sa ii tina in casa,sa nu ajunga iar hoinari pe strazi,unde si-asa au suferit destul.

-Charlie-alias"veverita",ii place sa se catere peste tot,e ff jucausa si curioasa
Imagine
Imagine
Imagine
-Vineri -un baiat jucaus,vioi,sociabil
Imagine
Imagine
-Peticel-foarte blanda,dulce,ascultatoare
Imagine
Imagine
Imagine

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Trei pisoiasi dragalasi-Brasov

Mesajde crisa24 » 21 Sep 2011, 14:36

foarte frumoase, mai ales veverita! :heart:


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Trei pisoiasi dragalasi-Brasov

Mesajde MaraC » 21 Sep 2011, 21:29

Ce frumoasa este ultima, cu boticul sau gaaaalben, mumos :heart: Nici ceilalti nu sunt mai prejos :heart:
Mult noroc in gasirea unor stapani !

P.S. Pisicile tarcate naparlesc mai putin :tease:

Avatar utilizator
roseta.stoned
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1755
Membru din: 25 Mai 2011, 22:38
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Trei pisoiasi dragalasi-Brasov

Mesajde roseta.stoned » 21 Sep 2011, 21:33

Ce frumos e Vineri! :heart: Mor dupa pisicile negre, desi recunosc ca nu mi plac sa le tin in casa. Eu sunt iubitor mare de caini. :tease:
Succes!
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Trei pisoiasi dragalasi-Brasov

Mesajde MaraC » 21 Sep 2011, 21:52

Kitty a mea e o pisi neagra si frumoasa si mumoasa :heart: Intreaba-o pe Lili daca nu ma crezi (nu e de donat :lol: )

Inca o data, noroc in gasirea stapanilor !

Avatar utilizator
roseta.stoned
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1755
Membru din: 25 Mai 2011, 22:38
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Trei pisoiasi dragalasi-Brasov

Mesajde roseta.stoned » 21 Sep 2011, 23:46

Ysera, o sa te rog sa imi dai un mesaj privat cu un nr de tel de contact pentru ca am eu ceva doritori :smile:
Si pentru Vineri e o cerere de la Bucuresti. Il trimiti in expeditie? Sau ii dai doar in Brasov?
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com


Înapoi la “Donatii/adoptii - Alte animale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori