Meniul porcusorilor mei, ai tai, ai lui...

Intrebari la care nu s-au gasit raspunsuri citind site-ul gemon.ro

Moderator: ramona_inka

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 04 Mai 2008, 18:51


Mihai
Initiat
Initiat
Mesaje: 42
Membru din: 29 Feb 2008, 14:51
Localitate: Turda
Contact:

Mesajde Mihai » 05 Mai 2008, 10:07

Am citit cu atentie posturile din acest topic si sincer nu imi place modul in care au degenerat discutiile (sper sa nu dau apa la moara cu ce zic acum). Ideea e ca fiecare dintre noi vrea sa le fie cat mai bine animalutzelor pe care le are. Tocmai de aceea ar fi bine sa ascultam de cei cu experienta in acest domeniu. Ca parere personala: intotdeauna am urmat sfaturile Gedei si ce a scris pe site, si porcusorii mei sunt ok (in afara unei micoze care e aproape vindecata - la fel, thanks pt pagina cu micoze/nizoral). Insa, fiecare e liber sa urmeze ce sfaturi doreste, sursele de informatie sunt multiple. Deci, hai sa ne bucuram in continuare de animalutzele noastre, si sa nu uitam ca pe acest forum se critica/lauda IDEEA si nu PERSOANA

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 21 Mai 2008, 23:42

:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Artemisia dracunculus L.

Mesajde Gemon » 22 Mai 2008, 11:22


lulitza
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 22
Membru din: 09 Mai 2008, 10:17
Localitate: Focsani

Mesajde lulitza » 23 Mai 2008, 08:18


Avatar utilizator
cristinna
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 57
Membru din: 01 Aug 2008, 23:24
Localitate: Constanta

Mesajde cristinna » 20 Noi 2008, 01:51

off...si noi suntem putin cam obezi...el are non stop "masa pusa" ca sa zic asha si e un fomist de nu se poate...graunte...varza...banane...castravete...patrunjel...etc...nu ii lipseste nimic si stiu k e vina mea k l-am invatzat sa manance asa de mult...dar cand se uita cu ochisori aia mici la mine si incepe sa tipe nu pot sa nu ii pun mancare...si la 3 dimineatza daca ma duc sa beau apa la bucatarie incepe sa tipe sa ii dau ceva sa rontaie! vara e mai bn ca mai ies cu el pe afara (am o gradinita mica in fata blocului cu flori ...iarba) si il mai las mai alearga(supravegheat binenteles)...dar acum cand e frig nu pot sa il scot sa faca miscare... ori in casa dk il las pe covor nici nu se misca se baga in primul papuc pe care il vede :noway: am tot incercat sa il fac sa se plimbe prin casa...poate sa faca si pishu si maslinute pe covor...nu ma supar dar nu vrea de nici un fel...daca se misca jumate de metru e deja mult...deci "orele de sport" nu prea exixta in program...
Ei ne fac viatza mai frumoasa!

Avatar utilizator
luminitaguba
Membru
Membru
Mesaje: 262
Membru din: 25 Ian 2008, 12:58
Localitate: Timisoara

Mesajde luminitaguba » 20 Noi 2008, 12:43

cristina nu vreau sa te simti jignita,dar procedezi fffffff gresit cu el..obezitatea nu poate sa duca decat la f multe si grave probleme de sanatate..gandeste-te ca la un moment dat vei avea un bebe...si cu el vei proceda la fel numai ptr. ca se uita dragalas la tine?? si al meu chitaie de cate ori ma simte ca ma misc sau ca ma duc la bucatarie,dar nu primeste decat atunci cand consider eu ca trebuie sa manance iar...si de multe ori ei chitaie ca sa le acorzi atentie nicidecum de foame...asa ca,la cura cu baiatul:)
"Where I am today, is where my mind and will put me, where I am tomorrow is where my mind will put me.” B. Blanks

Avatar utilizator
cristinna
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 57
Membru din: 01 Aug 2008, 23:24
Localitate: Constanta

Mesajde cristinna » 20 Noi 2008, 13:17

okis dokis!o sa reducem portia de mancare pe cat posibil!nu vreau sa am porcushor bolnavior :thanks:
Ei ne fac viatza mai frumoasa!

Avatar utilizator
luminitaguba
Membru
Membru
Mesaje: 262
Membru din: 25 Ian 2008, 12:58
Localitate: Timisoara

Mesajde luminitaguba » 20 Noi 2008, 13:25

:clapping: ma bucur sa aud..reduci putin cate putin,nu drastic ca apoi dai in alte alea,pana ajungi la 3 mese pe zi si o sa fie totul ok....sa aiba fan mereu,ptr.ca,daca chiar ii e foame o sa pape fan,daca nu inseamna ca tipa numai ca sa se afle in treaba:)
"Where I am today, is where my mind and will put me, where I am tomorrow is where my mind will put me.” B. Blanks

Avatar utilizator
cristinna
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 57
Membru din: 01 Aug 2008, 23:24
Localitate: Constanta

Mesajde cristinna » 20 Noi 2008, 13:28

problema este ca fan nu mananca...nici nu se uita la el...in cel mai bun caz doarme pe el...am incercat vreo 3 tipuri si nu vrea... :speachless:
Ei ne fac viatza mai frumoasa!

Avatar utilizator
luminitaguba
Membru
Membru
Mesaje: 262
Membru din: 25 Ian 2008, 12:58
Localitate: Timisoara

Mesajde luminitaguba » 20 Noi 2008, 13:50

pai normal ca nu vrea,daca a avut la discretie ce a vrut muschiuletul lui...cand o sa ii reduci ratia de mancare o sa accepte el si fanul...usor si cu rabdare o sa faceti progrese
"Where I am today, is where my mind and will put me, where I am tomorrow is where my mind will put me.” B. Blanks

Avatar utilizator
cristinna
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 57
Membru din: 01 Aug 2008, 23:24
Localitate: Constanta

Mesajde cristinna » 20 Noi 2008, 13:54

incercam...eu pana acum luam fan de la pet shop...era o punga verde...la vreo 10 lei...exista cv mai special?pe asta scria ca era pentru porcusori, iepuri, chinchila...
Ei ne fac viatza mai frumoasa!

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 20 Noi 2008, 14:37


Avatar utilizator
raluca
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 878
Membru din: 25 Iun 2008, 23:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde raluca » 21 Noi 2008, 19:29

▀▄♥☺ღ✿♥╚мy ԼϊեեԼε αиĝεԼՖ╝♥✿ღ☺♥▀▄

Avatar utilizator
alinushu'
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1064
Membru din: 05 Dec 2007, 13:55
Localitate: Sibiu

Mesajde alinushu' » 24 Noi 2008, 14:46



Înapoi la “Ingrijire, hranire”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori