Suzy

Un colt al amintirilor
Avatar utilizator
alecsutza
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 380
Membru din: 22 Mar 2011, 18:21
Localitate: Bucuresti

Re: Suzy

Mesajde alecsutza » 27 Apr 2011, 16:06

of :cry:
tocmai ti-am vazut filmuletul pe facebook,era o scumpica,imi pare tare rau pentru ce ti s-a intamplat,uitandu-ma la filmulet am izbucnit in lacrimi la birou,imi pare tare rau,fi tare si ea va fi mereu in inima si sufletul tau...
Bunny & Bel va trimit pupicei
http://www.flickr.com/photos/62707320@N02/

Avatar utilizator
ialaalexa
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 546
Membru din: 08 Feb 2011, 17:15
Localitate: Resita

Re: Suzy

Mesajde ialaalexa » 27 Apr 2011, 16:32

Foarte frumos si emotionant filmuletul. Frumos din partea ta ca ai facut acest clip. :clapping:
Imagine

Avatar utilizator
craiualex98
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 12
Membru din: 23 Apr 2011, 19:33
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Re: Suzy

Mesajde craiualex98 » 28 Apr 2011, 22:18

Acum am vizitat si eu acest trist topic si chiar m-a impresionat povestea porcutei tale. Imi pare extrem de cumplit ceea ce i s-a intamplat si sincer imi imaginez cat a suferit si ea cand a inceput sa isi piarda simturile si sa nu o mai recunoasca pe cea care a avut mereu grija de ea (tu). Din pacate sa stii ca si mie mi-au murit in trecut cativa porcuti chiar daca am avut conditii foarte bune de intretinere a lor. Un porcusor e foarte dragut si simpatic. Nu pot decat sa te sfatuiesc sa iti iei alt(i) porcut(i) si sa te apropii de ei si sa ii iubesti. Imi e extrem de greu sa iti dau vreun sfat pentru ca si acum cand scriu ma doare sufletul cand ma gandesc la ce i s-a intamplat porcutei tale si e de-a dreptul impresionant... Mai ales ca a murit in aceste circumstante. E bine ca ai ingropat-o undeva intr-un loc frumos. Treci tot timpul pe acolo si pune multe flori pe acel pamant unde ai ingropat-o. Sper din toata inima, defapt chiar sunt sigur de asta, ca porcuta ta a fost o luptatoare si va ramane asa pentru ca, asa cum spunea cineva... Moartea nu inseamna moarte... Ea este doar o trecere... O cumpana... Deci ea nu a murit... Ea a trecut intr-un alt univers cu siguranta mai bun ca acesta. Si fi sigur ca ea te iubeste acolo de unde e... Condoleante
,,Daca ma inblanzesti, iti voi fi prieten pe viata'' _> Porcusori de guineea

Avatar utilizator
cosmina
Forumist
Forumist
Mesaje: 1141
Membru din: 20 Mar 2010, 19:40
Localitate: abbotsford

Re: Suzy

Mesajde cosmina » 01 Mai 2011, 00:24

:cry: vai cat am plans.. imi aduc aminte de poza ei d ela concurs..
sis eamana cu o porcuta de a mea d ela suceava, care a murit, si ai mei mi-au ascuns asta..
si eu te sfatuiesc sa iti iei alta porcuta.. numai asa o sa mai treaca din durere..f frumos filmuletul

Avatar utilizator
anca&suzy
Initiat
Initiat
Mesaje: 40
Membru din: 26 Sep 2009, 22:48
Localitate: ploiesti

Re: Suzy

Mesajde anca&suzy » 01 Mai 2011, 15:38

Va multumesc mult de tot! Imi e atat de dor de ea! Mai ales cand vad atata verdeata in jurul meu si ma gandesc cat de mult i-ar fi placut papadia acum :cry:
Incerc sa-mi revin, dar nu stiu daca o sa am curaj prea curand sa-mi iau alti porcuti! Iubesc mult aceste animalute :heart: si chiar daca imi doresc, durerea e prea recenta!
Am de 50 de ori pe zi impulsul de a veni sa ii dau mancare, de a o lua cu mine in pat! Stiu ca acum ea e bine si ca acolo unde se afla acum e fericita si probabil rontaie putin castravete :lol: Ciudat este ca in ultimele momente, cand nu mai avea mititica mea niciun simt, atunci cand o mangaiam imi recunostea mana si incerca sa faca cum facea ea de fiecare data: sa scoate acele sunete joase, ca si cum ar toarce :heart: . La nimeni nu facea cum facea cand o mangaiam eu. De indata ce puneam mana pe ea incepe sa sara, sa arunci cu piciorusele in sus, sa roteasca caputzul ala al ei frumos! Era o incatare sa o priivesti! Daca ma opream se uite la mine lung si ma lingea pe mana sa-i mai fac :heart:
Era atat de desteapta... nu a facut niciodata pipi pe mine sau in pat... mereu se cerea sa o pun la locul ei si se ducea fuga fuga de parca abia se mai abtinea :P
Ma certa de fiecare data cand eram in camera si nu o luam sa o mangai :D. Ar fi stat numai la mine in brate :love: De fiecare data cand o luam pe burta mea se lasa cu capul intr-o parte, intindea piciorusele si din spate si din fata si se tolanea toata! Ca sa nu o deranjez, nici nu ma miscam. Amorteam cu ea pe mine!

Va multumesc inca o data pentru sprijin si pentru tot ajutorul primit si sper sa revin cat de curand cu noi sufletele pe care sa vi le prezint!

Avatar utilizator
kity
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 157
Membru din: 28 Dec 2010, 20:09
Localitate: Craiova

Re: Suzy

Mesajde kity » 03 Mai 2011, 10:42

imi pare tare rau ca vad si eu asa tarziu, dar parca imi e frica sa intru in sectiunea asta :cry:
imi pare sicer rau pentru suzy, si stiu ca si tie iti este foarte greu, dar incerca sa te gandesti ca te priveste de acolo de sus si ca te iubeste inca, chiar daca nu mai e printre noi
suntem alaturi de tine si speram sa nu mai fi asa trista :worried:
Va pupa Kity, Fozzy si Bruno!<3

Cristina B
Membru
Membru
Mesaje: 183
Membru din: 17 Iul 2011, 08:52
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Suzy

Mesajde Cristina B » 18 Iul 2011, 20:34

Mai important decat sa invatam din greselile noastre, este sa invatam cum sa nu le facem... Cand e tarziu, e PREA tarziu...

Avatar utilizator
ialaalexa
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 546
Membru din: 08 Feb 2011, 17:15
Localitate: Resita

Re: Suzy

Mesajde ialaalexa » 18 Iul 2011, 23:53

Doamne. Imi pare asa de rau de pierderea ta. :cry:
Imagine


Înapoi la “Album memorial”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori