mi-ai frant inima rainy!!

Un colt al amintirilor
Avatar utilizator
cosmina
Forumist
Forumist
Mesaje: 1141
Membru din: 20 Mar 2010, 19:40
Localitate: abbotsford

mi-ai frant inima rainy!!

Mesajde cosmina » 27 Iun 2011, 21:23

ma gandesc, ca vreau sa imi iau ramas bun de la el, si in acest mod. pt cine l-a cunoscut, pe cel ce a fost un purcelus mic, si indragit.
a trait putin langa mine, si a facut multe chestiute frumoase. vreau sa imi amintesc doar lucrurile bune. chiar daca rodea gratiile, sau evada sub pat. dormea pe salteaua mea, se cocolosea langa mine. ma striga din dormitor, pe sub usa de la baie, si venea tiptil la mine, sa ii dau mancare. desi la inceput era sperios, si fugea de mine.
am amintiri frumoase, si poze multe. chiar am primit si 2 diplome. o sa ii ducem dorul. deja piggy e trist, ca e singur. in ultima perioada, avea grija de el, si stateau lipiti
e cruda viata uneori, cand pierzi pe cineva drag, pt ca era parte din familie. era pighisor cel mic, cum ii zicea sotul.
era ca un copil nazdravan, care facea shotii. si f rebel...
avea blanita moale, fina ca de satin. si o pata la un ochi ca un ursulet panda. o labuta gri, si urechiusele crampotite.
l-am sarutat pe o urechiusa pt ultima data aseara cand inca viata i se scurgea din corpusorul lui mic si firav. boala a fost mai tare ca el.


sa fii fericit scumpel mic
Imagine

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: mi-ai frant inima rainy!!

Mesajde Lili » 27 Iun 2011, 21:30

Dumnezeu sa-l odihneasca pe micut :(
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: mi-ai frant inima rainy!!

Mesajde irena » 27 Iun 2011, 22:56

acum ii este bine, si nu il mai doare nimic... dragul de el, era incredibil de frumos...

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: mi-ai frant inima rainy!!

Mesajde Gabriela094 » 28 Iun 2011, 10:30

Cand i-am citit numele si am vazut ca autorul este cosmina, nu mi-a venit sa cred. :(
Imi pare nespuns de rau, Cosmina... Nici nu am cuvinte, chiar daca ar fi de prisos.
Noi suntem langa tine iar lui, mai mult ca sigur, ii este mai bine, pentru ca nu il mai doare.

Condoleante. :(
Gabriela

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: mi-ai frant inima rainy!!

Mesajde crisa24 » 28 Iun 2011, 11:40

atata durere aduce moartea unui animal indiferent ce ar fi el, eu inca plang dupa pusu
are un loc in camera special pentru el unde are o poza, pe care o vad zilnic
ne amintim de el ca de porcutul nostru nebun
nepoata mea care inca il mangaie poza plastifiata si vorbeste cu el si acum ii ingrijeste mormantul plin de flori impreuna cu mine
e foarte dureros, dar nu se mai poate face nimic

Nimic nu este intamplator!
acum nu il mai doare nimic.........doar pe noi sufletul, care se va vindeca si el in timp
dar amintirile raman


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

deea1998
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 854
Membru din: 11 Sep 2009, 23:55
Localitate: Husi VS
Contact:

Re: mi-ai frant inima rainy!!

Mesajde deea1998 » 28 Iun 2011, 16:05

cosmina, imi pare rau pentru porculin :(

Condoleante! :cry:


Înapoi la “Album memorial”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori