Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapani

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi
Avatar utilizator
lupuelena2009
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 319
Membru din: 06 Oct 2010, 09:06
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapani

Mesajde lupuelena2009 » 08 Ian 2011, 14:31

dupa revelion am primit un mesaj de la o prietena si m-am bucurat nespus !dupa ce ne-am urat un la multi ani,am inceput sa ne intrebam una pe cealalta ce mai facem,cu ce ne mai ocupam timpul,iar eu binenteles ca m-am laudat ,ca pe care le iubesc nespus de mult si care la randu lor ofera multa dragoste si multumire sufleteasca.ea binenteles ca m-a intrebat ce anume imi da atata satisfactie,iar eu i-am aratat o poza cu porcusorii mei.dar din pacate nu a mai fost chip sa scap,caci copii ei care au 11 ani s-au indragostit de acea poza si m-au rugat sa ai dau si ei unul.tinand cont ca o cunosc foarte bine,am stiut ca micuta demi va ajunge la o familie iubitoare care sa-i ofere toate conditile si v-a fi rasfatata casei.....a doua zi a mers la ei,asteptand-o toata familia cu mare nerabdare,acum este o rasfatata,sta intr-o cusca spatioasa,dar din cand in cand este lasata sa se plimbe in toata sufrageria ,sub supravegherea atenta a celor din casa .eu am informat-o despre acest site si urmeaza sa se inregistreze si sa puna poze cu noul membru al familiei.ma bucura faptul ca am putut sa ai ofer porcutei toate conditile necesare si fericirea de care are nevoie orice porcut, o familie care sa o iubeasca la fel de mult cum ai iubim noi toti cei de pe forum.! :love: :up2: :clapping: ( .eu am ramas cunony ,cleo si micuta miley, ) deci concluzia este ca demy a devenit :un porcusor rasfatat langa o noua familie fericita!

Avatar utilizator
kity
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 157
Membru din: 28 Dec 2010, 20:09
Localitate: Craiova

Re: un porcusor rasfatat langa o noua familie fericita!!!

Mesajde kity » 10 Ian 2011, 20:52

ma bucur ca demy este fericita :love:
toti porcusorii trebuie sa fie asa :!:
pupici :kiss:
Va pupa Kity, Fozzy si Bruno!<3

ozzie&spy
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1825
Membru din: 11 Feb 2009, 18:03
Localitate: bucuresti

Re: un porcusor rasfatat langa o noua familie fericita!!!

Mesajde ozzie&spy » 12 Ian 2011, 19:18

Pentru ca fericirea sa fie deplina pentru puiuta Demy, pe langa cea a noii sale familii, sunt sigura ca le-ai pus in vedere sa mai aduca inca o fetita deoarece ea si-a pierdut prietenele porcute cu care statea la tine.
MadalinaImagine

Avatar utilizator
lupuelena2009
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 319
Membru din: 06 Oct 2010, 09:06
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: un porcusor rasfatat langa o noua familie fericita!!!

Mesajde lupuelena2009 » 13 Ian 2011, 11:19

sigur ca i-am pus in tema si ca sa intelegi au luat-o pe demi si le-am spus ca daca vor mai tarziu daca vor pot sa-si ia o fetita sau de ce nu sa le-o dau pe sora ei
,dar acum momentan vor sa stie ce inseamna sa aive un porcusor,caci nu au avut niciodata,iar tinand cont ca sunt 2 copii gemeni,cu siguranta ca vor mai lua unul. :love:ti-am zis eu simina ca asa va fi,o vei indragi imediat!!!ce ma bucur ca e fericita,sa va traiasca sa va bucurati de ea!!!! :love:
Ultima oară modificat 13 Ian 2011, 19:06 de către lupuelena2009, modificat de 3 ori în total.

laleaua_neagra10
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 11 Ian 2011, 22:35
Localitate: bucuresti

Re: un porcusor rasfatat langa o noua familie fericita!!!

Mesajde laleaua_neagra10 » 13 Ian 2011, 12:03

Buna ziua
Sunt surprinsa de ceea ce am citit. Nu credeam ca exista atat de multa lume care sa fie interesata de soarta lui demy.Intradevar, Elena asa este cum spui tu. De cand am luat-o pe demy la noi suntem cu toti atenti cu ea, in special copii mei. Am inceput sa ne acomodam cu ea si se pare ca si demy cu noi. Ne place foarte mult si am indragit-o de cum am vazut-o.Nici eu nu ma asteptam sa fie atat de placut sa ai un porcusor in casa.Aici vad ca toata lumea o stie pe porcuta mea cu numele de "demy". Vreau sa va spun ca pe ea nu o cheama doar asa. Noi ii spunem Cocuta, Ghemotoc, Frumusica si cum ne mai vine noua in momentul in care o alintam, dar cred ca numele ii va ramane Ghemotoc :D .
Este prima experienta ptr noi. Pana acum nu am mai avut un porcusor, este prima oara si doresc sa va spun ca este tare placut" oricum voi stiti asta" :D mai bine decat noi. Este o bucurie ptr copii mei si mai doresc sa va spun ca de cand este Ghemotoc la noi i-a responsabilizat pe baietii mei, i-a facut mai atenti si mai astamparati :winking:
O zi buna tuturor
S.B

Avatar utilizator
lupuelena2009
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 319
Membru din: 06 Oct 2010, 09:06
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: un porcusor rasfatat langa o noua familie fericita!!!

Mesajde lupuelena2009 » 30 Ian 2011, 17:10

alo, eu stiu ca tu esti o asistenta cu un program incarcat da mai scrie si tu ceva aici despre demy sau cum ai ziceti voi..o povestire ceva...hai ca lumea de pe forum asteapta vesti despre voi si despre porcuta..te pup dulce.mayley este la fel de nebunatica ,ca si sora ei,sare toata ziua ,topaie si se joaca cu cleo toata ziua,este o carachioasa cand ai fura lui cleo paiul din gura,fanul.sau cand ai roade paru ,o trage pe cleo de blanita iar ea se intoarce suparata spre myley sa o certe.cu tot ce ai face myley lui cleo,ea totusi este rabdatoare si o intelege ca este mai mica si mai nebunatica.iar nony este cel m,ai scump porcusor care bea apa,mai nou bea apa cu vitamina c,ca asa beau porcusorii .....va pupam si asteptam vesti :up: :love:

Avatar utilizator
ialaalexa
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 546
Membru din: 08 Feb 2011, 17:15
Localitate: Resita

Baietii mei la noii stapani

Mesajde ialaalexa » 06 Mai 2011, 22:22

Si baietii mei care au niste stapani iubitori cu care tin constant legatura.
Imagine

Piper si Albus.
P.S. Sunt tare fericita sa vad ca o duc bine si ca sunt fericiti. :up2:
Imagine

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Imagini surprinse

Mesajde irena » 06 Mai 2011, 22:45

banuiesc ca albus e cel alb, si seamana cu charlie al meu :heart:

Avatar utilizator
ialaalexa
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 546
Membru din: 08 Feb 2011, 17:15
Localitate: Resita

Re: Imagini surprinse

Mesajde ialaalexa » 06 Mai 2011, 22:47

Da. Asa e. Cel cu alb e Albus. Imi e tare dor de ei. Dar pastrez legatura cu noii lor stapani sa ma asigur ca sunt bine. :smile:
Imagine

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Imagini surprinse

Mesajde biancadumy » 07 Mai 2011, 00:12

vai ce au crescut :loving: sunt fooooarte frumosi :loving: :loving:
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
ialaalexa
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 546
Membru din: 08 Feb 2011, 17:15
Localitate: Resita

Re: Imagini surprinse

Mesajde ialaalexa » 07 Mai 2011, 09:06

Da. Asa aratau pe cand erau la mine.
Imagine
O duc bine baietii ce sa mai. :up2:
Imagine

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Imagini surprinse

Mesajde irena » 07 Mai 2011, 12:25

ma bucur ca o duc bine, inseamna ca le-ai gasit stapani buni! si intr-adevar, au crescut gongutele :)

deea1998
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 854
Membru din: 11 Sep 2009, 23:55
Localitate: Husi VS
Contact:

Re: Imagini surprinse

Mesajde deea1998 » 07 Mai 2011, 12:35

ce pufoshenii dragutze :heart:

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

despre porcusorii ajunsi la noii stapani

Mesajde Gemon » 08 Mai 2011, 08:08

Elena, Simina, ce mai face Ghemotoc, cum se simte? A primit o noua partenera cu care sa interactioneze, beneficiand in acest fel de acea bunastare de care are nevoie acest animal social?

Sanatate ei, cat si celor doi, Albus si Piper! :heart:

Avatar utilizator
ialaalexa
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 546
Membru din: 08 Feb 2011, 17:15
Localitate: Resita

Re: Imagini surprinse

Mesajde ialaalexa » 08 Mai 2011, 08:43

Sigur. Cu bucurie va anunt ca astazi ma viziteaza stapanii lui Albus si a lui Piper, deoarece au drum la Resita. E prima data cand ma intalnesc cu ei deoarece am vorbit doar prin telefon. VIn sa imi vada si mie fetele si abia astept. :giggle:
Imagine


Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori