VetBed Original si produse Oxbow

Magazine, anunturi vanzari/donatii custi si accesorii
arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original

Mesajde arinchris » 16 Dec 2010, 23:07


Avatar utilizator
ie3neiulia
Membru
Membru
Mesaje: 277
Membru din: 26 Ian 2010, 20:53
Localitate: Tg-Jiu/Bucuresti

Re: VetBed Original

Mesajde ie3neiulia » 16 Dec 2010, 23:23

Mai eu vruiam o bucata mai mare ca sa fac 3 bucati pentru cusca mea ca atunci cand le fac curat sa am de schimb. Nu cred ca se usuca instant ca sa pun tot acel covoras in cusca. Deci pana la urma imi ajunge sau nu o bucata de 100x153 ca sa fac 3 bucati fix pt cusca mea (ca sa am de schimb atunci cand fac curat)?

ozzie&spy
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1825
Membru din: 11 Feb 2009, 18:03
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original

Mesajde ozzie&spy » 16 Dec 2010, 23:40

Iulia, il poti taia in 3, vei avea 2 bucati de 100x51 si una de 100x50 din covorul intreg de 100x152. Presupun ca nu va fi nicio problema daca va ramane cate 0.5-1cm pe margini liber.
Arinchris, ai inteles gresit ce au vrut fetele sa spuna,iar reactia ta e totusi exagerata. Iulia vrea sa faca 3 bucati dintr-un covor pe care sa le alterneze, sa le spele si sa le usuce pe rand. Nu a zis nimeni ca produsele pe care le vinzi tu nu sunt cele mai bune din lume, desi personal consider aceasta exprimare incorecta, la fel ca si reclama la apa minerala cea mai pura din lume...Lasa clientul sa ajunga la concluzia asta...
Tot nu ai rapsuns daca tu personal ai experimentat aceste materiale pe porcusori, descrierile de pe internet le stim si noi.
MadalinaImagine

arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original

Mesajde arinchris » 17 Dec 2010, 00:32


arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original

Mesajde arinchris » 17 Dec 2010, 00:49


arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: Oxbow - o marca de prestigiu

Mesajde arinchris » 17 Dec 2010, 01:30

Am retinut; fac tot ce pot; intreb ca si prima oara cand mi-au raspuns cu acel produs la care am atasat prospect. Pana una alta am si comandat 5 saculeti mici si un saculet mai maricel de 400 si ceva grame
Sper sa gasesc ce s-a scris aici, dar tot ce import necesita negocieri de durata pt a beneficia de preturi mici, sau accesibile noua

arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original

Mesajde arinchris » 17 Dec 2010, 02:15

Candva useri ai forumului au incercat sa aduca in Romania vetbed, au incercat sa si explice la alti membrii ce inseamna vetbed. Unii chiar stiau ce inseamna vetbed. Au adus si argumente (poze, link-uri inclusiv de la Petlife)
search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=vetbed&start=30

Vetbed-urle se aduc de acum si in Ro , cei care doresc trebuie doar sa comande

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Re: VetBed Original

Mesajde AndreeaC » 17 Dec 2010, 08:05

Stim ca se usuca rapid dar ... porcusorii sunt foarte sensibili si tocmai de aceea trebuie sa avem si o rezerva pentru timpul ala scurt de uscare ...
Nu sunt catelusi sa poata sta liberi prin casa pana se usuca asternutul :)
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
Alina82
Indrumator
Indrumator
Mesaje: 408
Membru din: 11 Mar 2009, 21:52
Localitate: Bucuresti

Re: VetBed Original

Mesajde Alina82 » 17 Dec 2010, 08:55

Alina si cei 2 guinezi ( )

arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original

Mesajde arinchris » 17 Dec 2010, 14:15

F adevarat! Nici nu am sugerat sa se arunce careva cu capul inainte, nici eu nu am adus vetbed la intamplare, am cautat sa aduc nr 1 mondial. Cand am adus prima oara vetbed in Romania a fost de la BronteGlen (UK) si am postat pe forum la animale.ro. Lumea nu prea stia despre ce este vorba, chiar daca este o comunitate foarte mare, o mana de crescatori stiau despre ce ziceam. A fost greu si acolo la inceput, sa explic la fiecare in parte, la orice intrebare, si toate astea pana cand au ajuns vetbed-urile la ei in mana si sa le vada cu ochii lor. Unii crescatori chiar stiau despre vetbed ca ar fi mai multe calitati ( se refereau la imitatii) si se temeau sa nu vin cu ceva ieftin(proasta calitate). BronteGlen are si el marfa de calitate (dar cu un management ce lasa de dorit ) insa nu avusesem un feedback satisfacator de la Petlife inca. Nu aveam de ales, nu puteam sa aduc o marfa care depasea bugetul romanului si cu care sa raman legat. Asta pana cand dupa 5 luni de negocieri cu conducerea Petlife am ajuns sa aduc aceste liste la preturi sub nivelul marii vis-a-vis de ce este expus la Petlife. In luna decembrie eu suport costul transportului pe banii mei, care nu sunt inclusi in pretul vetbed-ului. O fac ca pe o actiune promo. Chiar daca am trimis comanda, si daca mai sunt doritori in luna decembrie, acestia vor beneficia de aceleasi preturi. Spor la cumparaturi si bonne fin d'année!

arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original

Mesajde arinchris » 22 Dec 2010, 16:48

Vesti bune pentru cei care au comandat deja vetbed-uri. Am primit si un raspuns ref data livrare:
" Just to confirm that the order was collected from us on Friday and weather permitting, the haulier would expect it to be with you either 23rd Dec or 24th. Your order was sent via couriers Lorrford"
Deci Ho-ho-ho! Vine Moshu de la Petlife exact de Craciun :) Sarbatori fericite si spor la cumparaturi!

arinchris
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 114
Membru din: 11 Dec 2010, 06:01
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original

Mesajde arinchris » 23 Dec 2010, 14:48

Azi dimineata au sosit vetbed-urile din UK. Se vede calitatea, modul de ambalare, ce sa mai ... marfa englezeasca!
Nr 1 mondial! Au sosit si produsele comandate de la Oxbow!
Cei din Bucuresti sunt rugati sa-si ridice vetbed-urile!
Pentru cei din tara care au comandat: deseara o sa fie depuse la oficiile postale!
Sarbatori fericite si spor la cumparaturi!

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: VetBed Original

Mesajde MaraC » 23 Dec 2010, 15:10

Ai spus ca o sa dai si o a 2-a comanda, nu ?
Ai dat-o sau o sa o dai ?

As vrea sa stiu cam cand o sa ajunga si ale mele :oops:

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: VetBed Original

Mesajde biancadumy » 23 Dec 2010, 21:05

Astazi am luat vet bed-ul pentru porcut,i l-am pus si deocamdata totul e ok,ii place muuult :heart:,va anunt cum e la spalat si cat de des trebuie schimbat (eu am luat 2,ca sa am cand schimb) pupici :love:
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
Alina82
Indrumator
Indrumator
Mesaje: 408
Membru din: 11 Mar 2009, 21:52
Localitate: Bucuresti

Re: VetBed Original

Mesajde Alina82 » 23 Dec 2010, 21:12

Buna seara!

Si eu am primit vetbedul azi. E foarte moale si pufos!! Eu l-am si bagat la masina sa fiu sigura ca nu ia porcutii ceva praf sau mai stiu eu ce.

Intr-adevar dupa ce il speli si il scuturi de cateva ori e ca si uscat. Forma sau puful nu se strica la spalat. Nu lasa puf in masina de spalat.

In momentul de fata nu l-am pus inca in cusca. I-am pus doar pe ei pe vetbed pe pat. Se comporta normal si nu par in vreun fel deranjati. Nu sunt tentati sa roada. Maine voi face curat in cusca si am sa pun noul asternut. Va mai povestesc maine cum e, pun poze si apoi pe parcurs cum se comporta la pisu si cat rezista.

Numai bine si multumim Arin Chris!
Alina si cei 2 guinezi ( )


Înapoi la “Fan, hrana, talas, accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori