Anunturi vechi sau nevalabile

Alte animale, in cautare de stapani, animale pierdute/gasite
Elisza.
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 104
Membru din: 01 Noi 2010, 23:13
Localitate: Bucuresti.

Re: Urgent! Soareci teposi care vor fi congelati!

Mesajde Elisza. » 03 Noi 2010, 19:06

Mai tipul ii tine pt companie, dar s-a inmultit si vrea sa-si opreasca doar 6 pt companie. nu maiare loc pt inca 10.

da ozzie&spy. Banii vor fi returnati. Soriceilor le voi gasii stapani ok. Am strans 80 de lei. 2 persoane au donat cate 20 de lei. Maine la 7 dimineata voi merge sa i-au soriceii, dar trebuie sa-i pun banii in cont. Eu voi oprii 2-3 soricei, iar pe restu ii voi da.
Animalele ne fac un singur rau in viata! Atunci cand mor...

“An animal’s eyes have the power to speak a great language.”Martin Buber

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Re: Urgent! Soareci teposi care vor fi congelati!

Mesajde AndreeaC » 03 Noi 2010, 20:02

O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

sabinutza
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 77
Membru din: 27 Iul 2010, 21:36
Localitate: pitesti

Re: Urgent! Soareci teposi care vor fi congelati!

Mesajde sabinutza » 12 Noi 2010, 22:58

si sincer iubitor de animale sau nu cine ar fi in stare sa congeleze un animal. o fiinta vie?
Humans must love Guinea Pigs

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Papagali

Mesajde Gabriela094 » 13 Noi 2010, 16:21

Desi m-am atasat peste masura de ei, desi mi-am promis sa ii pastrez pana in ultima clipa, desi am trecut de atatea ori peste cuvantul parintilor si desi mi-e foarte greu sa spun asta, trebuie sa-i dau pe pitici. De ce? - Pentru ca mama, intr-o criza de nervi, a luat cusca cu papagalii si i-a azvarlit in balcon. Va dati seama, s-au panicat, au inceput sa zboare prin cusca, meiul s-a imprastiat peste tot prin camera si prin balcon, ei au inceput sa tipe si eu am privit neputincioasa. Nu are rost sa comentez mai mult, probabil va imaginati plansete, verificari, tipete, usi trantite, etc, lucruri care au urmat la mine in casa.
- Pentru ca mi-a promis ca-i arunca pe geam.
- Pentru ca a zis ca le da drumul cand sunt la scoala.
- Pentru ca a zis ca ii gasesc la ghena.
- Pentru ca verisoara mea, in ciuda insistentelor mele, se joaca cu ei ca si cu niste plusuri.
- Pentru ca le vreau binele.
Pe ei probabil ii stiti de cand erau mai micuti. Azi tocmai voiam sa pun poze cu ei pe gemon, sa va arat ce frumos au crescut si cat de minunati sunt.
Ei sunt doi baieti si doua fetite.





Hedwig pleaca cu Twinkle si Mongo cu Hokey. Deocamdata nu stiu ce voi face cu accesoriile si cusca. Vin personal cu copiii la adoptator, pentru a ma asigura ca le va fi bine. Numai in Bucuresti.
Gabriela

Avatar utilizator
lupuelena2009
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 319
Membru din: 06 Oct 2010, 09:06
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Papagali

Mesajde lupuelena2009 » 15 Noi 2010, 23:28

foarte frumosi sa fie sanatosi!imi pare rau ca nu mai am loc in casa ca ai luam eu,ce frumuseti ,off ,parintii astia!!si eu cand am fost copil nu ma lasa mama cu nimic,nici-un animal,tocmai deaceea dupa ce m-am casatorit mi-am luat animale ,acu imi zice ca am inebunit de tot!cred ca asa ai sa faci si tu....eu am un caine,doi porci si astept sa fete purcica,iar afar mai am 5 pisici ale blocului ,dar stau in gradina mea,tot eu le iau de mancare ca mie milade ele.daca aveam spatiu luameu papagalii ,dar din pacate stau la o garsoniera mica,mai am si un copil,un sot,asa ca nu mai am loc!!!poate gasesti la cine sa ai dai!mult succes,nu fi suparata ca are sa fie mai fericiti unde ai dai ca nu da nimeni cu ei de pamant! :cry: :cry:

Avatar utilizator
cosmina
Forumist
Forumist
Mesaje: 1141
Membru din: 20 Mar 2010, 19:40
Localitate: abbotsford

Re: Papagali

Mesajde cosmina » 15 Noi 2010, 23:39

astia nu cumva se cheama perusi? are si tatal meu.. asa ii iubeste ca ii ia in mana vb cu ei, ii pupa, ii lasa sa il ciupeasca de deget, si e tare comic cu ei. pacat ca unii oameni nu suporta animalele sau pasarile, :(

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Papagali

Mesajde Gabriela094 » 16 Noi 2010, 09:37

Gabriela

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Papagali

Mesajde maria » 16 Noi 2010, 10:09

gabriela, uite ce zic eu
pana nu ai casa ta nu iti mai lua nici un animal
nu poti obliga parintii sa stea in casa cu porcuti, cu papagali, daca nu le plac
cand vei avea o locuinta doar a ta, poti sa iti iei si girafe, daca vor incapea in sufragerie :smile:
asa faci rau animalelor, stii ce stres e pt ele o schimbare de domiciliu, de stapan, faci rau si parintilor si iti faci rau si tie
tu te atasezi de ele si apoi esti obligata sa le dai
apoi iti faci griji pt ele, in loc sa te concentrezi pe invatatura
stii cum a fost cu porcutele pana sa incapa pe mainile super bune ale andreei
deci, gandeste-te foarte bine
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
Gurita
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 124
Membru din: 24 Feb 2010, 16:37
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Pisicute

Mesajde Gurita » 16 Noi 2010, 12:11

Azi de dimineata plecand la munca, am vazut in scara blocului o pisicuta micuta-micuta, un pui cred de pana intr-o luna, alb cu gri. Plangea de mama focului, desi cineva ii pusese o paturica si un castronel cu lapte langa. Ma gandesc ca poate cineva din Brasov si-ar dori un pui frumos si ar vrea sa o adopte... Daca mai e acolo diseara cand ma intorc acasa, o sa-i fac si o poza.
Bucuria vine din lucrurile marunte.

Elisza.
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 104
Membru din: 01 Noi 2010, 23:13
Localitate: Bucuresti.

Re: Papagali

Mesajde Elisza. » 16 Noi 2010, 19:21

Maria, parca ai fost bunica.;)) Astept sa ma adauigi in lista de mess, Gabriela.
Animalele ne fac un singur rau in viata! Atunci cand mor...

“An animal’s eyes have the power to speak a great language.”Martin Buber

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Papagali

Mesajde maria » 16 Noi 2010, 21:03

bunica?
:smile:
pai nu am zis bine?
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Re: Papagali

Mesajde Gabriela094 » 16 Noi 2010, 22:42

Gabriela

Avatar utilizator
Oana S
Initiat
Initiat
Mesaje: 36
Membru din: 04 Mai 2009, 22:21
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Papagali

Mesajde Oana S » 16 Noi 2010, 23:49

Pana la urma , micutii si-au gasit o casa noua ? In ce situatie sunt in acest moment ?

Elisza.
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 104
Membru din: 01 Noi 2010, 23:13
Localitate: Bucuresti.

Re: Papagali

Mesajde Elisza. » 17 Noi 2010, 00:06

!. Hei. Cand am spus ca pot lua numai unul.. ma referam la cel cu handicap pe care il dadusem si pe care in weekend trebuia sa merg dupa el. Ti-am explicat... Tipei i-am dat 3, iar parintii acestui perus cu handicap au murit. Tipa vreoia sa-i mai cumpere 2-3 prieteni. Asta a fost motivul pt care te-am contactat. Nu stiu daca vreau sa-l iau sigur inapoi sau daca sa-l las la ea si sa-i mai cumpere altii. Nu am dat prea multe explicatii in privat pt ca mai multe vorbeam pe mess/ telefon.
2. Pt ca tot este un site dedicat porcusorilor de guineea vreau sa spun ca in vara am avut 4 porcuti de dat. Nu a fost niciunul al meu si nu cred ca am vorbit urat despre fosti lor stapani, doar nu am ascuns nimic. Primul (Tito) porcut care a ajuns in casa mea a fost al unei amice, parintii ei rugandu-ma sa le gasesc pe cineva care sa le ia porcutul. Cum peste o saptamana mergeam intr-o emisiune, m-am gandit ca il pot prezenta lumii si sa-l ofer spre adoptie. Al doilea porcut (Oscar) a venit la scurt timp. Un tip a trebuit sa plece din tara si l-a lasat la o colega de serviciu sa-l dea mai departe. Am vazut anuntul pe net, pus de tipa, am luat legatura pentru a prezenta si porcutul ei in emisiune. Dupa emisiune m-au contactat multe persoane, dar numai unui tip i l-am dat pe Tito, restul persoanelor nu mi-au placut. Oscar a ramas la mine dupa ce am sunat-o pe tipa care il tinuse si m-a rugat daca pot sa-l tin eu pana la adoptare, ea avand o femela. Ok. A ramas la mine si l-am donat unei tipe din Alexandria [membru acestui forum]. Dupa au urmat doua porcute mama si fiica. Mamica fusese cumparata gestanta si tipa acre o avea a oprit si o puiuta. Nu le-a mai putut tine si le-a dus la mama ei. Acesteia ii placeau, dar a preferat sa le dea decat sa le tina numai in cusca. Doamna fiind o prietena a bunicii mele. Cu doamna m-am intalnit intamplator si mi-a spus de cele doua porcute. M-a intrebat daca stiu pe cineva care le-ar dori sua daca le vreau. I-am spus ca le pot tine eu pana la adoptare si a fost de acord. Toate persoanele au fost de acord. Le-am anuntat ca nu le voi pastra. Si am pastrat legatura. Cele doua porcute le-am dat unei tipe tot din Alexandria, prietena cu cea care l-a luat pe Oscar.
In tot ce am spus cu ce am vorbit urat edspre fostii stapani?
Animalele ne fac un singur rau in viata! Atunci cand mor...

“An animal’s eyes have the power to speak a great language.”Martin Buber

dana lucia
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 22
Membru din: 16 Noi 2010, 15:00
Localitate: Brasov

Re: Pisicute

Mesajde dana lucia » 18 Noi 2010, 13:11

Andrea, ai gasit stapan frumusetii negre?
Eu am doua negre, norvegiene de padure, seamana mult cu cea gasita de tine. Sper ca i-ai gasit stapan ...


Înapoi la “Donatii/adoptii - Alte animale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator