Mancarea speciala

Intrebari la care nu s-au gasit raspunsuri citind site-ul gemon.ro

Moderator: ramona_inka

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Mancarea "speciala"

Mesajde Lili » 01 Noi 2010, 15:16

:D Ai fost caraghioasa rau Andreea. Ai putea sa economisesti niste timp daca ai sari peste pasii intermediari. Pari sa ajungi la aceeasi finalitate. :D

Inseamna ca eu am baieti buni dom'le. Am in casaCavia Crispy, Cavia Pro, Krok Crispy si Cavia Complete. Le dau...ce-mi vine la mana dimineata. Nu numai ca mananca...ar manca si farfuria de sub ele. Indiferent de care. Nu ramane nimic nimic. Regulamentari baietii. Ia sa ma duc eu sa-i pup (cand citesc de fitzoase d'astea... :lol: )
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mancarea "speciala"

Mesajde true_fan_66 » 01 Noi 2010, 15:55

Ai mei mananca numai Cavia Complet total. Adica restul gen Cavia Crispy sau altele le mananca doar pe jumatate. Aleg ce le place si restul merge la gunoi. Asa ca de-asta caut mereu numai Cavia Complet ca sunt total inebuniti dupa ea. Nu ramane o frimitura in castronel. :giggle:

Avatar utilizator
crisa
Membru
Membru
Mesaje: 240
Membru din: 04 Noi 2009, 16:29
Localitate: BUCURESTI

Re: Mancarea "speciala"

Mesajde crisa » 01 Noi 2010, 15:59

Andreea rasfatate cotofene mai ai :lol: !
Baieteilor mei tot Cavia Crispy le dau.Am observat ca le place.Nu imi aleg nimic din ea.O papa pe toata.Dupa ce terminam punga asta,le voi schimba si eu.Sa vad cum le vor papa.Sper sa nu fie asa sclifositi.
Imi este deajuns ca fac figuri la mancarica.Ardei gras,gogosar,telina ei nu papa.Si eu le-am facut sa nu le mai dau altceva in afara de gogosar (de exemplu).Dimineata cand plec la munca le pun mancarica si cand ma intorc este putin rontaita pe margine si cam atat.

Avatar utilizator
flori2177
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 335
Membru din: 13 Feb 2009, 20:59
Localitate: Ploiesti

Re: Mancarea "speciala"

Mesajde flori2177 » 02 Noi 2010, 08:43

Dragele mele... citesc ce scrieti voi si se pare ca eu am mai multa putere de impunere in fata baietilor mei. Singura mancare pe care o aleg ai mei este Cavia Crispy (chestiile alea subtirele si mici nu le mananca din prima si le lasa in castron); numai ca eu...sunt mai smechera ca ei si ce ramane nu arunc. Cand le vine randul sa le dau din nou mancare speciala (in general dimineatza ca stiu ca sunt flamanzi) le pun din nou castronul cu resturile lasate de ei... si tot asa pana acel castron este terminat. Pai ce naiba... facem mofturi la bunatati... cand sunt altii care saracii nici apa nu primesc.
Cu privire la mancarea pe care le-ao dau cand au un dinte lipsa... (kiki este campion la asa ceva, din cauza gratiilor care cred ca au ceva cu el...:))) le dau mai marunt... dar in nici un caz praf de mancare...
Mi-a fost greu la inceput sa fiu tare in astfel de momente, dar am vazut ca merge daca te impui. Important este sa stii cand sa alegi momentul.
KiKi & Devi

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Re: Mancarea "speciala"

Mesajde veronica » 02 Noi 2010, 12:42

si eu fac ceva asemanator
pastrez resturile si le ofer cand se termina hrana speciala
insa, in cazurile de mai sus, cred ca nu se termina niciodata...asa e Andreea? ai mereu 2 pungi nedesfacute:)
:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
oanacristinapalade
Membru
Membru
Mesaje: 177
Membru din: 25 Sep 2010, 23:54
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mancarea "speciala"

Mesajde oanacristinapalade » 02 Noi 2010, 18:19

Dragelor,

Aveti idee cdaca exista si pe unde este un pet shop care sa se inchida mai tarziu pe la 21-22? (Bucuresti)

Multumesc:)
Pupici de la Tyra :)

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Re: Mancarea "speciala"

Mesajde AndreeaC » 02 Noi 2010, 18:35

@Veronica : De unde ai ghicit ? :giggle: Asa e ... Niciodata nu raman fara mancare si mereu am cel putin 2 pungi de rezerva :) Cat despre mofturile lor ... Nu ma plang neaparat , doar ca va spuneam si voua cat de pretentioase sunt . Nu ma deranjeaza treaba asta si nici nu le compar cu alti porci pentru ca in momentul in care le-am primit in viata si in inima mea mi-am asumat orice risc . De asemenea sunt constinenta ca asa cum le cresc le voi avea ... Dar iar nu ma deranjeaza si sunt in stare sa arunc si jumatate din mancarica numai ca sa fie ele fericite :)

@Oana : Maxi Pet este deschis pana mai tarziu .
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mancarea "speciala"

Mesajde ramona_inka » 02 Noi 2010, 18:53

Hornbachul este deschis pana la 21.00. Se permite accesul pana pe la 20.45 cu aproximatie.
Magazinele gen Cora si Carrefour pana la 22.00

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mancarea "speciala"

Mesajde true_fan_66 » 02 Noi 2010, 19:45

Ma enerveaza ca cei din Maxi Pet nu isi fac aprovizionarea. De o luna de zile nu mai au deloc Cavia Complet si nu gasesc pe nicaieri. Nu stiu din ce cauza. Cred ca am umblat prin toate pet-shopurile din Bucuresti. :speachless:

Avatar utilizator
emil_inka
Ghid Special
Ghid Special
Mesaje: 499
Membru din: 28 Noi 2007, 08:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mancarea "speciala"

Mesajde emil_inka » 02 Noi 2010, 19:50

Se pare ca este o problema cu aprovizionarea cu produse Versele Laga.
SI noi am dat comanda de mai multe tipuri si au foarte putin pe stoc... multe sunt lipsa.

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Re: Mancarea "speciala"

Mesajde AndreeaC » 02 Noi 2010, 20:38

O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
oanacristinapalade
Membru
Membru
Mesaje: 177
Membru din: 25 Sep 2010, 23:54
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mancarea "speciala"

Mesajde oanacristinapalade » 02 Noi 2010, 21:52

Multumesc frumos de raspunsuri :)...

Am reusit sa deleg pe cienva sa imi ia Cavia Crispy (Complete nu a gasit) de la Versele Laga din pet-ul de pe Stefan cel Mare - Pet Center .
Pupici de la Tyra :)

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mancarea "speciala"

Mesajde true_fan_66 » 02 Noi 2010, 22:54

In Carrofour Militari o sa ma duc si eu sa-i iau ca de acolo am luat si ultima oara. In rest nu am gasit pe nicaieri.

Avatar utilizator
Alina82
Indrumator
Indrumator
Mesaje: 408
Membru din: 11 Mar 2009, 21:52
Localitate: Bucuresti

Re: Mancarea "speciala"

Mesajde Alina82 » 02 Noi 2010, 23:29

Alina si cei 2 guinezi ( )

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mancarea "speciala"

Mesajde true_fan_66 » 03 Noi 2010, 00:22

M-as duce si acolo daca as sti ca gesesc 100%. Momentan o sa mai incerc in Carrefour Militari.


Înapoi la “Ingrijire, hranire”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori