Tuti ingerasul

Un colt al amintirilor
Avatar utilizator
memo
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 21
Membru din: 24 Mai 2010, 20:01
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Tuti ingerasul

Mesajde memo » 26 Mai 2010, 12:59

O poza,o amintire a mai ramas din TUTI,purcelusul meu tafnos si artagos,insa ziceti si voi cand priviti poza aceasta,nu va vine sa-i ziceti cumva TUTI ingerasul(asa o sa mi-l amintesc mereu,si nu lipsit de viata in urma unei lovituri fatale la caput ,pe care a primit-o pentru ca a muscat de deget un om sau mai bine zis un "animal de prada").ImagineAm plans cu tristete moartea acestui animalut,insa trecerea timpului m-a invatat ca nimic din ce-ai iubit nu moare in totalitate,si desi nu-i mai vad zilnic mutrisoara simpatica,ii voi simti mereu prezenta in sufletul meu si voi avea mereu in minte ispravile acestui"micutului mare comic TUTI".Ma facut mereu sa zambesc cand eram trista si pentru asta i-am zis printre lacrimi,in ziua de 6 ianuarie 2010,"Of,of... :cry: ,drag prieten!"In amintirea lui TUTI as vrea ,ca cei ce vor privi aceaste poze ,sa pastreze un moment de "zambet"(voi incerca si eu sa fac asta desi azi sunt nostalgica si mi-e cam dor de el).[imImagineg][/imImagineImagineg]
Ultima oară modificat 26 Mai 2010, 14:06 de către memo, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 26 Mai 2010, 13:35

Doamne, ce nemernicie!
nu sunt in stare sa spun altceva
m-ai lasat fara cuvinte
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde khaos » 26 Mai 2010, 14:05

Si eu am ramas socata :surprised: Cum s-a intamplat asa ceva?!
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Avatar utilizator
Crisu
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 654
Membru din: 02 Ian 2010, 18:51
Localitate: Bucuresti

Mesajde Crisu » 26 Mai 2010, 20:15

I don't have one .

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 26 Mai 2010, 21:31


Avatar utilizator
Africanu Tgv
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 53
Membru din: 01 Mai 2010, 17:20
Localitate: Targoviste

Mesajde Africanu Tgv » 26 Mai 2010, 22:22


Avatar utilizator
negrutza
Membru
Membru
Mesaje: 250
Membru din: 09 Mai 2008, 12:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde negrutza » 27 Mai 2010, 14:08

Doamne.... :( ce gest... cred ca genul asta de oameni ar trebui inchisi la zoo si tratati asa cum sunt tratate saracele animalute, care, de multe ori, au inima mai blanda decat a unui om ca acesta si nu ar merita sa fie chinuite acolo in custile alea... Ce scump era Tuti-ingerasul... Imi pare rau Memo... :(

p.s. eu chiar si cand o cert pe Miruna (cea mai zapacita) si ridic putin tonul, dupa maxim 3 min imi cer scuze in fata ei... Uofff :( nu mai am cuvinte..
Va pupa: Negrutza, Tiny, Lily, Miruna si Pufi + cei doi baietei: Cliff si Tomita (si mamica Ana-Maria) :)

Avatar utilizator
BuluC
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 634
Membru din: 08 Sep 2009, 13:33
Localitate: Ploiesti
Contact:

Mesajde BuluC » 27 Mai 2010, 15:58

Nu exista cuvinte pentru asa ceva. Imi pare teribil de rau pentru porcutul tau. Era superb. :cry:
You know you are a cavy slave when you are calling after your friend and you say "Wait, whait, wheat, wheek, wheek!!" Va pupa cei 3 muschetari(acum 1) si Anda!

Avatar utilizator
memo
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 21
Membru din: 24 Mai 2010, 20:01
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Mesajde memo » 28 Mai 2010, 15:31

Voi iubitorii de porcuti v-ati intristat si v-ati revoltat alaturi de mine :thanks: ,insa cel ce a savarsit fapta(sotul surori mele) are constiinta impacata caci spune ca "am facut-o din greseala "iar restul familiei sustine ca "se putea intampla oricui".Da,TUTI era superb si MIMI fratiorul lui este superb ,dar e singur si peste cateva zile va fi si mai singur :( caci voi fi plecata cateva zile si plang de pe acum de dor si de teama ca nu va fi ingrijit si hranit corespunzator(ati citit si voi replicile alor mei).Poate ca ma abat de la tema subiectului,dar simt ca aici e coltul de forum al celor ce asculta iar eu vreau sa fiu ascultata cu seriozitate cand vorbesc despre acest animalut de al carui viata sunt responsabila,si nu sa mi se spuna ca exagerez ,ca de exemlu atunci cand ii spal si usuc iarba sau cand le spun ca trebuie sa-i diversific hrana.Pacat ca nu toti oamenii au "harul"de a intelege ,atunci cand privesc ochii animalelor ca viata lor nu-i de ici de colo,ci-i de la Acelasi Unic Creator al tuturor fiintelor,implicit al omului. :heart:

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 28 Mai 2010, 15:55

eu ii inteleg pe cei carora nu le plac animalele
dar nu ii inteleg pe cei care le fac rau si mai au si constiinta curata
accidente se pot intampla dar aici nu cred ca a fost cazul
a fost rautate, poate chiar mai mult
pacat si de mimi
pacat si de tine, ca nici tie nu iti e usor
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
simo
Membru
Membru
Mesaje: 238
Membru din: 17 Ian 2008, 22:10
Localitate: SIBIU

Mesajde simo » 28 Mai 2010, 18:38

Maria, sunt de acord cu tine. Nu stiu ce reactie as fi avut fata de o asemenea cruzime, dar cu siguranta nu as fi vrut sa-l mai vad vreodata in viata mea pe respectivul. Este cu atat mai grav, cu cat are constiinta impacata. Nu are cum sa fi fost un accident.
Imi pare tare rau, Memo, pentru porcutul tau si pentru suferinta ta, dar acum cu siguranta se afla intr-un loc mult mai bun si este fericit!!
Aici vei gasi intotdeauna intelegere atunci cand vei dori sa vorbesti despre animalutul tau, pentru ca toti ne iubim purceii, dar si celelalte animale.

Avatar utilizator
cosmina
Forumist
Forumist
Mesaje: 1141
Membru din: 20 Mar 2010, 19:40
Localitate: abbotsford

Mesajde cosmina » 29 Mai 2010, 19:59


Avatar utilizator
Mada PS
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 98
Membru din: 05 Sep 2009, 00:59
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Mada PS » 29 Mai 2010, 21:33

Comndoleantele mele, stiu cum se simte sa pierzi un pocusor, sper sa-ti revii!
Hakuna Matata :D

Avatar utilizator
Viviana
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 275
Membru din: 30 Ian 2010, 17:28
Localitate: TARGU MURES

Mesajde Viviana » 01 Iun 2010, 14:37

oameni fara inima! :cry: :cry:
sa le cada un pietroi in cap de sa le striveasca craniul!!! :suicide: asta le doresc,sincer!!!!!

Avatar utilizator
memo
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 21
Membru din: 24 Mai 2010, 20:01
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Mesajde memo » 01 Iun 2010, 19:07



Înapoi la “Album memorial”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori