Patanii

Intamplari cotidiene, vesele, amuzante

Moderator: ramona_inka

Avatar utilizator
Sqeek
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 220
Membru din: 08 Ian 2010, 01:52
Localitate: Bucuresti S5, IF

Mesajde Sqeek » 08 Mar 2010, 21:21

Multumesc de incurajari Ana :D Incerc sa fiu rabdatoare :D Mai mult mi-e de ele mititelele. Cand ma gandesc cat de speriate trebuie sa fie mi s face mila...dar trecem noi si peste asta si intr-un an de aici inainte ne iubarim (chiar daca va trebui sa le iubesc cu forta :lol:)
Sing for absolution!

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 08 Mar 2010, 21:46

Sqeek
scrii f frumos
am citit cu mare placere
stai linistita, in privinta porcutelor
cu timpul veti fi o echipa
porcutii nu au coada sa dea din ea cand te vad, dar se lipesc de tine si tu stii ca te iubesc si ca le-a fost dor sa stea cu tine sub patura
ai sa vezi
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
Sqeek
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 220
Membru din: 08 Ian 2010, 01:52
Localitate: Bucuresti S5, IF

Mesajde Sqeek » 08 Mar 2010, 21:53

Multumesc Maria. Sti ce e ciudat? :D Chiar ii ziceam prietenului meu ca le-as atasa o coada sa ma prind si eu de ce vor :D. Dar adevarul e ca stiu cam ce simt. Stiu cand sunt cu adevarat speriate sau cand pur si simplu sunt suspicioase si stiu si cand au chef de nebunii. Am gresit eu gandindu-ma ca e ca un caine sau o pisica. Adica eram constienta dupa ce citisem pe aici ca nu e asa, insa cumva parca ma debusoleaza modul lor de a fi. Oricum le iubesc ca sunt dulcici si scumpinele. Mai mult sunt eu ofticata ca am o pofta uneori sa stau cu ele pe langa mine si ele numai de mine n-au chef :D. Mai ales ca au intre ele o relatie care le tine permanent animate. Tara e mai mare si o suprima prin forta pe Sookie insa aceasta din urma nu se sfieste sa o capseze inapoi. Tara e destul de mare si puternica sa se suie pe Sookie si totusi Sookie e cea care baraie si face "dansul" de sef. Ma baraie si pe mine dar eu macar accept ca sunt subaltern :D.
Sing for absolution!

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 08 Mar 2010, 22:02

imi zicea cineva " sa nu razi de mine, dar eu comunic telepatic cu porcutele mele"
si eu am senzatia asta uneori
important e ca porcutele sa se inteleaga
daca topaie, se baraie, se cearta, inseamna ca sunt sanatoase
asta conteaza
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
Sqeek
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 220
Membru din: 08 Ian 2010, 01:52
Localitate: Bucuresti S5, IF

Mesajde Sqeek » 08 Mar 2010, 22:04

aaa...dar chiar nu ma deranjeaza :D. Am facut si un filmulet dar am nevoie de un program sa-l citeasca. Nu arata tot ce pot ele dar tot sunt haioase. Cum rezolv problema il pun :D.
Sing for absolution!

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 08 Mar 2010, 22:05

eu am pus filmulete pe youtube
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
Sqeek
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 220
Membru din: 08 Ian 2010, 01:52
Localitate: Bucuresti S5, IF

Mesajde Sqeek » 08 Mar 2010, 23:03

incerc si asa dar maine ca scriu un referat :D tre sa invatz bine sa le dau ce le trebuie porcutelor mici si scumpe :D am mai facut un film. pacat ca nu se vede foarte bine insa sunt prea scumpici :D
Sing for absolution!

Avatar utilizator
guineeapigs
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 58
Membru din: 07 Mar 2010, 12:26
Localitate: Alba

Mesajde guineeapigs » 09 Mar 2010, 22:17

Porcusorul meu Dodo este foarte neastamparat.Atatea nazbatii face de....astazi a facut o nazbatie mai mare ca el.L-am pus pe pat cu mine si na....am stat cu el.Din plin a inceput purcelusul sa fuuga cu viteza mare si s-a dus la capatul celelalt al patului.Chiar daca ,,m-am aruncat'' dupa el a cazut jos. S-apaii....mai prinde-l daca poti am tot cautat dupa el si din plin l-am luat pe de ascuns ca a fost intrat pe sub pat.Pe spate l-am luat si l-am bruscat din greseala.Altfel nici acum nu il mai prindeam :lol: dar e bine ca l-am prins si am invatat sa nu il mai las de capul lui....ca e foarte libertin :up2:

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 09 Mar 2010, 22:39

daca se intampla sa il mai pierzi prin casa, nu il mai brusca
pune-i ceva ce ii place, castravete de exemplu si iese el singur de pe unde se ascunde
asa ii poti rupe vreun piciorus sau ii poti fractura coloana
stiu un porcusor care a cazut de la jumatate de metru si a trebuit sa ii faca dr ionescu infiltratii in coloana, ca sa mai poata merge
ai mare grija
vad ca esti din alba, ai un doctor care se pricepe la porcuti in orasul tau?
nu imi spune ca stii un dr f bun la caini si pisici
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
silvia
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1265
Membru din: 02 Feb 2009, 23:24
Localitate: Bucuresti

Mesajde silvia » 09 Mar 2010, 23:22

cred ca sa speriat si foarte tare cand a fost prins pe neasteptate,bine ca nu sa zmucit si sa pateasca necazuri
am patit-o si eu de mai multe ori sa scape flacaii sub pat :lol: si nu au iesit decat cu castravete,daca nu aveam in casa lasam pe cineva in camera la panda sa nu iasa din sub pat sa roada cabluri iar eu fugeam la magazinul din coltul strazii sa iau castravetele :lol: apoi puneam in mijlocul camerei,venea blegovanul si il prindeam
ڪےMishulik & Pufiڪے
clik aici pentru a vedea un video hazliu cu baietii:))
http://tinypic.com/player.php?v=20ur1tv&s=6

Avatar utilizator
Sqeek
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 220
Membru din: 08 Ian 2010, 01:52
Localitate: Bucuresti S5, IF

Mesajde Sqeek » 09 Mar 2010, 23:29

Buna prieteni iubitori de guinezi! :D Si Tara mea mai scapa din pat si fuge sub mobila, dar o bucata de castravete miroase irezistibil si cade mereu in plasa :D. Incerc sa tin pasul cu ea sa astup orice loc in care poate intra dar mai gaseste ea un loc nou :D. Oricum ce credeti ca patesc azi? Azi am avut cursuri de la 8 dimineata pana la 6. Le-am pus de dimineata fan papica si tot ce le trebuia si am zis ca nu e bai daca asteapta si ele un pic mai mult decat de obicei sa mai primeasca o masa, mai ales ca pe prima am facut-o destul de imbelsugata. Vin acasa, le dau putintel sa pape si ma culc extenuata pana acum o ora. Le mai dau cate o bucata de mar de persoana. Ce a fost foarte neobisnuit la asta? Pai de obicei cand le dau sa pape fie stau cu mine in pat sau pe jos fie ma uit la ele pana se satura de papa sa ma asigur ca mananca si Sookie care e mai timida la rontait papica. Azi n-am mai stat dupa ele la nicio masa. Tara, asadar, fiind foarte rapida si lacoma cand mananca, nu i-a lasat sarmanei mele fete mare lucru. Fanul s-au pus si l-au dat peste tot pe jos prin cusca, au facut pipi pe el si logic ca nu mai papau de acolo. Eu nu m-am prins de toate astea si stateam linistita. Sookie dupa 3 portii de alergat si jucat sanatos se posteaza in mijlocul custii si da-i mama si tipa din toti plamanii aia mici, dar fortosi. Mi-a sarit inima ca ea plange doar cand o tachineaza Tara si intr-un mod specific pe care il cunosteam foarte bine. O iau din cusca ma uit la ea, ea nimic, tipa si tipa de imi venea sa ma ascund de ea. Cand colo mi se aprinde beculetul. Poate vrea ceva de mancare. Ii intind o bucatica de ardei si tin-te nene. A mancat ca niciodata din el :D. Oricum le-am refacut si plinul cu fan si cum azi am inceput o punga nou nouta cu fan alpin am fost incantate toate de cat de frumos e si cat e de placut la atingere. Fetele s-au infipt direct in ele si acum rontaie bucuroase. SI asa am experimentat prima somatie de foame :D.
Sing for absolution!

RoxiP.
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 67
Membru din: 11 Feb 2010, 13:42
Localitate: Avrig, Sibiu

Mesajde RoxiP. » 10 Mar 2010, 10:54

Ai mei purcei cand aud usa de la balcon deja se declanseaza alarma :lol: Johnny se ridica pe cusca, si kiki zbiara din toti plamanii. Sunt asa de dulci....bineinteles ca nu le dau mancare tot timpul cand se aude usa la balcon, si ei daca sunt satuli tot tipa cand aud. Probabil atunci le vine ceva in minte, nu stiu......In momentul de fata, kiki roade usa la cusca sa iasa afara, si cand ii dau drumu, se duce direct sub fotoliu. Dar nu ma stresez sa il scot, tot timpul a iesit singur si singur s-a bagat in cusca. Isi permite sa iasa afara doar cand sunt eu acasa, atunci il scot si pe johnny :lol: Johnny nu prea intra sub fotolii, este burtos si nah...il strange :lol:

A, sa mai zic ceva, poate nu scriu unde trebuie. Eu cand l-am primit pe johnny, nu mai atinsesem un purcel de guineea decat de vreo 3 ori in viata mea, in rest numai la televizor, in pet-shop-uri, etc. Si cand l-am vazut pe johnyy, am zis wow.....nu ma asteptam, era imens, adica eu am vazut doar purcei micuti. Ma dau catre el sa il iau in brate, si nici nu am apucat, ca m-a atentionat prietenul meu ca sunt sensibili cu spatele, ca asa i-a zis tanti de la care l-a adoptat. Vreo 3 zile nu l-am luat deloc in brate :lol: Chiar aveam ganduri negre, cum sa il iau, el mai era si sperios, tresarea cand il atingeam, ca doar era in casa noua. Apoi cand am cautat pe net, si am dat si de siteul acesta minunat, am vazut poze cu porcusori ca ii tine si pe verticala, cum i tin in maini, si mi-a trecut frica si l-am luat in brate pe o paturica, si a stat in poalele mele vreo ora, cred ca a si dormit (zic eu, el avea ochii deschisi). Johnny este un dulce. Kiki este mai iute decat hamsterul meu, daca i pun pe amandoi kiki s-ar baga in toate gaurile, cu viteza mai mare decat hamster. Dar kiki iese repede, tipa de 2 ori de sub fotoliu, ii raspunde si johnny din cusca, si stie pe unde-i drumul. Dupa jerry am stat cam o ora jumate sa iasa de dupa dulap. Dar eu ii iubesc pe toti :lol: The End

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 10 Mar 2010, 11:04

si tu scrii f frumos, roxi
fetelor, sa tineti un jurnal cu nebuniile porcutilor
tot acolo sa scrieti si despre problemele de sanatate ale lor
eu am asa ceva si sa stiti ca multe lucruri am uitat, noroc cu jurnalul
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

RoxiP.
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 67
Membru din: 11 Feb 2010, 13:42
Localitate: Avrig, Sibiu

Mesajde RoxiP. » 10 Mar 2010, 11:08

Pai nu o sa uit, chestiile astea le fac in fiecare zi :lol: Dupa ce am terminat de scris, johnny s-a bagat in casuta la culcare, kiki era la mansarda. Si il aud pe johnny cum da cu botul in casuta, nu-l bag in seama ca sa termin de scris. Cand m-am uitat acum, a tras prosopelul de la etaj acolo jos la el, si s-a pus la somn :lol: Acum am inteles ca trebuie sa i bag unul si in casuta. Faza asta chiar nu a mai facut-o, am crezut ca este multumit de casuta lui :lol:

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 10 Mar 2010, 11:14

Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu


Înapoi la “Ce au mai facut micutii nostri ...”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori