Gazeta porceasca de perete - porci ASA DA vs porci ASA NU

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi
Avatar utilizator
MihaelaD
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 749
Membru din: 05 Ian 2009, 16:54
Localitate: Bucuresti

Mesajde MihaelaD » 12 Ian 2010, 14:21

Mie nu imi place ca, atunci cand sunt satule, nu ma lasa sa le mangai...ba chiar, Jordan, ma impunge cu capul si ma maraie...niste santajiste...mi-as dori sa fie iubitoare si atunci cand nu am mancarica... :tease:

Avatar utilizator
Viviana
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 275
Membru din: 30 Ian 2010, 17:28
Localitate: TARGU MURES

Mesajde Viviana » 31 Ian 2010, 13:33

am mai studiat forumul si mi-am dat seama ca imi place absolut totul la ei.uram maslinutele de prin colturile camerei,dar ma gandesc ca decat sa fie bolnavior(constipat) mai bine umblu dupa el cu matura si farasul.
Ultima oară modificat 27 Apr 2010, 16:56 de către Viviana, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
Sqeek
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 220
Membru din: 08 Ian 2010, 01:52
Localitate: Bucuresti S5, IF

Mesajde Sqeek » 25 Feb 2010, 13:42

Mie nu imi place la Tara ca e foarte rea cu Sookie :(. In rest nu e ceva sa nu-mi placa oricat pipi si masline ar scapa peste tot :D. Acu stau despartite si tot la Tara nu-mi place ca roade gratia care le desparte :D.


Ps:Pozele si filme abia sambata ca mi s-a revoltat telefonul.
Sing for absolution!

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 25 Feb 2010, 13:46

deci a iesit cu paruiala?
vezi sa nu iti bagi mana sa le desparti, ca ai vazut ce am patit eu
hai, povesteste cum a fost
cum e cea mica?
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
Sqeek
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 220
Membru din: 08 Ian 2010, 01:52
Localitate: Bucuresti S5, IF

Mesajde Sqeek » 25 Feb 2010, 13:55

Pai intai (cand am facut filmuletul) le-am pus pe jos prin casa. Tub niste fan si noi observatori si comentatori :D. Initial Sookie (cea mica) parea tare infipta si dracoasa. A intrat in tub peste Tara si a impins, a impins pana a scos-o cu totul de acolo. Apoi s-au plimbat prin casa, s-au dus dupa cusca ca e spatiul mai stramt si intunecat acolo, sau plimbarit totul bine si frumos. apoi le aranjez cusca si le bagam impreuna. Prima faza s-au bagat una in alta si stateau cuminti si dulci. Trec doua ore si incepe scandalul. Tara o alearga pe fata, a muscat-o de cateva ori (dar nu rau) si tot cu boticul in fundul fetei. Sookie plange de ti se rupe inima chiar si preventiv doar cand o vede pe Tara ca nebuna aia clantane din dinti. L-am pus pe prietenul meu sa le supravegheze ca eu daca le vad certandu-se ma apuca dracii si dau sa le despart mai ales ca taman porcuta mea e aia batuta. Am strans din dinti toata noaptea (evident nu am dormit ca o auzeam pe pitica mea plangand) si mi s-a pus capacu cand, la 4 dimineata, Tara a inceput s-o puna la colt si s-o bata. M-am enervat am pus mancare in cutia cu care am adus-o pe Sookie si am pus-o singurica acolo ca nici macar nu papase. A fost tare multumita Sookie sa scape de tartorita. La 8 ne-am trezit eu si preitenul meu, l-am pus sa demonteze gratia de deasupra custii si s-o puna intre ele. De atunci Tara rontaie la fieru ala, insa Sookie imi pare ceva mai relaxata. Acum cateva ore le-am pus pe amandoua in pat langa mine insa Tara nu se sinchiseste ca sunt eu acolo si tot s-o incalece si s-o bata, asa ca am pastrat-o pe Sookie cu mine si am luat-o la iubit si hranit. Ea e foarte dulce. Chiar daca e mica si sperioasa curiozitatea o invinge si vine sa ma miroasa sa ma incalece... E o scumpa. Mi-a castigat inima pe veci. Acum le-am schimbat locul in custi si fiecare sta in jumatatea celelilalte doar doar s-or obisnui una cu alta mai usor. Pfiu... am scris ceva.
Sing for absolution!

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 25 Feb 2010, 14:03

povestea asta mi e super cunoscuta
iti trebuie rabdare si nervi de otel
tinem pumnii sa fie bine
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
Sqeek
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 220
Membru din: 08 Ian 2010, 01:52
Localitate: Bucuresti S5, IF

Mesajde Sqeek » 25 Feb 2010, 14:14

Sincer eu nu rezist asa ca tine. Ma sfasie s-o aud pe puiuta plangand. Le dau o luna sa evolueze relatia dintre ele timp in care am sa ma dau peste cap sa stau numai cu ele si sa le supraveghez si am sa fac de toate sa la aduc la un numitor comun. Daca nu eu deja i-am spus Ramonei sa-mi arate ce femele i se mai nasc si o sa mai iau una tot de la ea. Asta imi trebuie daca nu mi-am dat doua palme inainte s-o iau pe Tara de la pet shop. E si normal din moment ce statea singura acolo ca e salbatica. Poate chiar d-asta era pusa singura ca era rea. Oricum o sa strang bani de inca o cusca mai mica si ma pregatesc sufleteste pentru eventualitatea in care v-a trebui s-o despart de Sookie si s-o las singura. Nu ma lasa inima s-o dau sau s-o duc inapoi la pet shop cum spune prietenul meu (exasperat de tristetea mea ca nu se inteleg) fiindca asa rea si salbatica cum e m-am atasat de ea in astea cateva zile... si consider ca merita pe cineva exagerat de protectiv ca mine :D chiar daca e rautacioasa. Nu cred ca o face cu rautate... Asa simte ea si asta e. Poate cu varsta se va mai tempera... Sper...

Vezi tu... asta nu-mi place la porcuti. Agresivitatea asta exagerata... ma scoate din minti. Dar asta e... Sper totusi sa nu trebuiasca s-o izolez dar daca nu imi da de ales va trebui sa suporte consecintele. Multumesc pentru sustinere morla :D La tine m-am gandit toata noaptea, Maria cand nu puteam sa dorm :D. Poate mi-o imprumuti pe Coco s-o invete niste maniere pe diavolita asta :D.
Sing for absolution!

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 25 Feb 2010, 14:22

mai, tu cauti motive sa mi-o iei pe coco!
cat despre tara, ma bucur ca nu vrei sa o duci inapoi
cine stie unde nimereste si o termina in scurt timp
ei ii va fi bine la tine, singura sau cu alta porcuta
iti mai dau un sfat
cand tara e nervoasa, nu o pedepsi ca va fi si mai rau
incearca sa o calmezi
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
cristisz
Moderator
Moderator
Mesaje: 1993
Membru din: 30 Noi 2007, 00:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde cristisz » 25 Feb 2010, 14:24

Tiganca mea cea batrana n-a suportat pe nimeni in preajma si pana cand a plecat a locuit singura. A stat lipita de cusca celorlalte fete si asa si-a trait viata. Nu cred ca ar fi bine sa o duci inapoi, ori o separi precum Maria pe Lady, ori o dai cuiva care sa aiba tot atata grija ca si tine.
poza cu copiii mei

Avatar utilizator
Sqeek
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 220
Membru din: 08 Ian 2010, 01:52
Localitate: Bucuresti S5, IF

Mesajde Sqeek » 25 Feb 2010, 14:28

Si sa vreau nu pot sa o pedepsesc pe rautatea asta. Cati nervi imi face uit de toti cand ii vad blanita frumoasa si fetisoara angelica. Ramona m-a sfatuit sa nu le mai separ. Sa le las sa isi rezolve problemele cum pot... O sa mai incerc si asa. Sper doar sa nu se bata prea tare ca lesin daca vad sange pe vreouna :D. Probabil o s-o separ daca nu pot s-o calmez. M-as simti prost s-o dau cuiva care fie s-o tina singura fara macar apropierea altora fie sa ii bata porcutele cum face cu Sookie. Asa eu am luat-o acum e responsabilitatea mea. Pana la sfarsitul zilelor ei (multe si frumoase sper) numai mei o sa-mi faca nervi :D.

Trebuie sa recunosc ca ea, Coco, e idealul meu porcesc :D. Bine nu sunt singura care ti-ar lua-o :D
Sing for absolution!

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 25 Feb 2010, 14:34

multumim
dar sa stii ca in ultima vreme si coco s-a obraznicit
aseara voiam sa o iau din tarc sa ii dau suc de kiwi si mandarina si incepuse sa clantzane la mine
a stat sa o iau de jos totusi, nu m-a alergat cum face tzacanita aia de cici
ps
cred ca suntem off
sa ne mutam la taifas totusi
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ramona_inka » 25 Feb 2010, 14:53

Adriana, te inteleg prea bine. Incearca sa te calmezi si pune-le impreuna. Ca cea mare o mai ciupeste de fund putin nu e atat de rau, problema e sa nu se incaiere, sa isi rupa urechile, sa iasa sange... ;-) Asigura-le la amandoua ascunzisuri cu doua intrari/iesiri fiecare (incearca sa nu le pui numai in colt de unde nu au scapare), podete cu fan... deci multe paravane, obstacole si sa vedem ce se intampla.
Succes!

Avatar utilizator
Sqeek
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 220
Membru din: 08 Ian 2010, 01:52
Localitate: Bucuresti S5, IF

Mesajde Sqeek » 25 Feb 2010, 15:01

Multumesc Ramona :D. Sa vina Bogdan acasa ca incepe renovare maxima. Le pun in doua urcari si inca ceva ascunzatori. Intr-adevar Tara nu o musca rau. Numai o data i-a smuls ceva par (cand m-am trezit eu) dar in rest mai mult vrea s-o calareasca si sa stea cu nasu in funduletul ei.
Sing for absolution!

RoxiP.
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 67
Membru din: 11 Feb 2010, 13:42
Localitate: Avrig, Sibiu

Mesajde RoxiP. » 25 Feb 2010, 15:21

O sa se intelega ele, ai mei s-au intels bine din prima, cred...doar s-au invartit si au stat cu nasucurile unul in funduletul celuilalt :lol: Eu cred k este normal sa stea cu botul acolo, si sa se calare, la mine cel mic tot sare pe cel mare, nu stiu ce oinseamna asta, cu orice ocazie sare pe el, se suie la etaj, il pandeste cand iese afara si sare. Dar cel mare nu zice nimic, mai face ca barca cu motor si trece, ii accepta magariile. Daca ii tin separat acum timp de 10 minute, incep sa planga unul dupa altul, si plang de numa', niste sunete care nu stiam ca exista pana nu l-am luat pe cel mic :tease: Sunt niste draguti, Squeek, ai rabdare cu fetele tale, si lasa-le sa vezi ce au de gand, numai daca se lasa cu rani grave desparte-le . Ai s avezi ca in curand vor fi cele mai bine prietene :love:

adela
Initiat
Initiat
Mesaje: 43
Membru din: 26 Feb 2010, 18:27
Localitate: calan

Mesajde adela » 26 Feb 2010, 18:59



Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori