Discutii despre concurs

Concurs tematic
Avatar utilizator
marzemanuel
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 191
Membru din: 23 Ian 2010, 13:14
Localitate: Oradea

ema

Mesajde marzemanuel » 15 Feb 2010, 09:32

si eu as dori sa particip la acest concurs numai ca nu stiu cum sa pun poza.ma ajutati va rog?

poze cu porcutele mele
Nihil sine Deo. (Nimic fara Dumnezeu)

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 15 Feb 2010, 12:04

Te duci pe site-ul www.tinypic.com .
Alegi poza de pe butonul "browse" si dupa setezi dimensiunea,ar fi bine sa nu fie mai mare de "message board" .
Gabriela

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 15 Feb 2010, 12:28

marzemanuel, imi poti trimite pe adresa gemon@gemon.ro daca nu reusesti sa pui ( descrierea), si dupa ce am pus in postarea ta poza, tu apesi butonul edit acolo si completezi ceea ce vrei sa adaugi (de ex. titlul ce dai la poza).

Avatar utilizator
Viviana
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 275
Membru din: 30 Ian 2010, 17:28
Localitate: TARGU MURES

Mesajde Viviana » 20 Feb 2010, 11:55

cum sa votez? :blinking: :cavydance:

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 20 Feb 2010, 12:16


Avatar utilizator
ramo18_tm
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 171
Membru din: 27 Aug 2008, 23:51
Contact:

Iar ma bag in seama...

Mesajde ramo18_tm » 21 Feb 2010, 21:30

Am fi participat si noi, ca am "crescut" cu grija o jardiniera intreaga de grau, numai ca Lulu e singurul porcusor din lume care NU MANANCA GRAU. Am crezut ca innebunesc cat am incercat s-o conving. Cand traia si Bubulina, mancau impreuna, acum vad ca nu are pofte, alti porcusori ar face moarte de om ca sa manance asemenea delicatese.
In al doilea rand, porcusorii din prezentarea slideshow sunt superbi ! Mai ales cel putin cu rozete (vad ca-l cheama BORZI). Dna Geda, daca sunt ai dumneavoastra, de unde ii aveti ?
In ultimul rand, dar nu cel din urma, mai sunt 2 participanti la concurs care nu au "butonas" pentru vot, sau poate nu am gasit eu ? Vad ca s-au inscris in 20 februarie, sper ca nu sunt in afara regulamentului. O sa revin maine pe site, sa vad daca pot sa-mi votez favoritii.

Poate cand va veni surioara lui Lulu o sa se antreneze la mancat delicatese, eu nu ma dau batuta si le pun iar la incoltit grau si porumb, chiar daca vine primavara.

Ah, as mai avea o problema...in 2 poze, parca, apar caserole de iarba de pisici(cu umplutura de polistiren in loc de pamant) cumparata de la pet-shop. E OK ? Adica, poate doar caserola au pastrat-o si au pus in ea grau, porumb...(si eu am facut asa odata).

O seara placuta tuturor
Mamica ingerasilor Bubu si Lulu si a mironositelor Mimzy si Printzi.

Avatar utilizator
BuluC
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 634
Membru din: 08 Sep 2009, 13:33
Localitate: Ploiesti
Contact:

Mesajde BuluC » 21 Feb 2010, 21:59

Daca te referi la poza cu Spy, atunci nu o poti vota deoarece apartine unui moderator, iar pozele acestora nu intra in concurs, servesc doar ca material didactic
You know you are a cavy slave when you are calling after your friend and you say "Wait, whait, wheat, wheek, wheek!!" Va pupa cei 3 muschetari(acum 1) si Anda!

Avatar utilizator
stefzaur
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 62
Membru din: 16 Feb 2010, 10:51
Localitate: Ploiesti

Tema urmatorului concurs

Mesajde stefzaur » 21 Feb 2010, 22:52

Ce tema propuneti pentru urmatorul concurs de fotografii? :!: :idea:
Porcusorii de guinea sunt prieteni tai cei mai buni::D....Rufus si Melisa va saluta

RoxiP.
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 67
Membru din: 11 Feb 2010, 13:42
Localitate: Avrig, Sibiu

Mesajde RoxiP. » 21 Feb 2010, 23:18


Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 22 Feb 2010, 00:45

RoxiP., ne-ar face placere sa vedem o poza cu ei mancand iarba de grau si porumb in topicul Plante ierboase in ladite/ghivece, la concurs nu va participa, dar ne va incanta pe noi. Pozele adaugate ulterior si ele sunt puse pe spatiul nostru de pe webshots, cum de ex. cele in mapa , . Multumim.


Ramona, dupa ce va ajunge noua partenera langa ea, situatia se va schimba.
Borzika a fost adoptat inainte de craciun, era tinut intr-o baie rece singur, si vroiau sa gaseasca cat mai urgent un stapan pentru el. Initial ma gandeam sa il tin la mine pana dupa sarbatori, si apoi sa il dau spre adoptie, dar cum fiecare are un farmec aparte, ne-a cucerit din prima clipa. :heart: Era extrem de sperios, acum nu doar sta sa il mangaiem, dar si da pupicuri si se face placinta cand il iei pe piept, si de cand a prins curaj, are o personalitate puternica. la fel au povestea lor aparte. :smile:

RoxiP.
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 67
Membru din: 11 Feb 2010, 13:42
Localitate: Avrig, Sibiu

Mesajde RoxiP. » 22 Feb 2010, 11:59

OK, O sa adaug poze cand imi mai creste graul si porumbul :lol: Oricum aveam de gand sa le fac poze mancand grau, ala micu sigur nu a mai gustat asa ceva, iar cel mare.....poate a gustat :iarba:

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 22 Feb 2010, 13:26

cristinamar
frumoase fete ai
parca s-au mai schimbat de cand sunt la tine
in bine
serios, nu glumesc
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
cristinamar
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 129
Membru din: 28 Dec 2009, 13:52
Localitate: Bucuresti

Mesajde cristinamar » 23 Feb 2010, 16:44


Avatar utilizator
BuluC
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 634
Membru din: 08 Sep 2009, 13:33
Localitate: Ploiesti
Contact:

Mesajde BuluC » 24 Feb 2010, 14:55

Geda, ma omori cu frumosii tai! Nu mai pot dupa ei :heart:!!
You know you are a cavy slave when you are calling after your friend and you say "Wait, whait, wheat, wheek, wheek!!" Va pupa cei 3 muschetari(acum 1) si Anda!

Avatar utilizator
silvia
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1265
Membru din: 02 Feb 2009, 23:24
Localitate: Bucuresti

Mesajde silvia » 01 Mar 2010, 02:22

Felicitari castigatorilor!!!
pupam burtici pline cu grau :kiss:
Ultima oară modificat 01 Mar 2010, 10:11 de către silvia, modificat 1 dată în total.
ڪےMishulik & Pufiڪے
clik aici pentru a vedea un video hazliu cu baietii:))
http://tinypic.com/player.php?v=20ur1tv&s=6


Înapoi la “Concurs lunar de fotografie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori