Situatie ingrozitoare

Intretinere si ingrijire, recomandari, constatari
Avatar utilizator
alinushu'
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1064
Membru din: 05 Dec 2007, 13:55
Localitate: Sibiu

Mesajde alinushu' » 28 Apr 2009, 10:52


aliiina
Initiat
Initiat
Mesaje: 28
Membru din: 23 Feb 2009, 23:50
Localitate: Arad

Mesajde aliiina » 28 Apr 2009, 19:20

nici nu pot sa ma uit la filmulet k nu o sa mai fiu buna de nimik cel putin 2 saptamani k atunci cand am vazut filmuletul ala cu pisica batuta in scara blocului pe undeva prin Buzau-si acum imi vine sa plang cand ma gandesc-si singurul lucru care mi-l doresc acum ar fi sa lucrez la politia animalelor cand o fi si la noi si sa ma duc eu la depravatii astea, si numa cu cartea de telefon le-as da sa le sparg ficatii.vaii nu mai am cuvinte si nervi pentru tot ce vad in jurul meu si daca as putea pe plan global as face un fel de inchizitie asa ca in evul mediu, numai pentru animale si sa-i chinui pe toti.uitati-va la documentarul asta daca vreti sa vedeti(doar cei ce nu sufera cu inima)EARTHLINGS-il gasiti p google
sa nu credem k animalele n-au suflet, chiar au mai mult decat unii oameni

Avatar utilizator
caunicioana
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 17
Membru din: 17 Dec 2008, 14:45
Localitate: iasi

:(

Mesajde caunicioana » 15 Iun 2009, 08:07

ioana roxana

Avatar utilizator
ralucablonda
Membru
Membru
Mesaje: 167
Membru din: 21 Dec 2008, 01:28
Localitate: Baia Mare

Mesajde ralucablonda » 18 Iun 2009, 00:11


Avatar utilizator
Dmndash
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 564
Membru din: 28 Iun 2009, 18:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Dmndash » 30 Iun 2009, 18:28

daca intrati pe site-ul peta (nu ca as fi neaparat de acord cu metodologia lor) o sa ramaneti ingrozite de toate clipurile de acolo :shock:
am vazut filmari din abatoare si tot felul de "adaposturi" in care se tineau animalele crescute pentru blana
sincer, cel putin clipurile din abatoare m-au convins sa devin vegetariana

Avatar utilizator
ZuzuBelleMel
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 630
Membru din: 28 Feb 2008, 20:14
Localitate: Deva

Mesajde ZuzuBelleMel » 06 Iul 2009, 12:52

In piata din Deva am vazut intr-o cusca mica inghesuiti vreo 8-9 porcusori mici, murdari, cu talajul negru si leorca de atata pipi. :suicide:
Am mai vazut si cativa hamsteri intr-un acvariu, dintre care 1 statea sub talaj, calcat in picioare de ceilalti si nu parea sa mai respire. :puking:
Urgent as da telefon la Politia animalelor daca ar avea cine sa se ocupe ca la carte. :roll:

Avatar utilizator
Horea1996
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 14
Membru din: 13 Iul 2009, 16:22
Localitate: Cluj

Mesajde Horea1996 » 14 Iul 2009, 18:39


Avatar utilizator
Dmndash
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 564
Membru din: 28 Iun 2009, 18:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Dmndash » 15 Iul 2009, 20:02

Mie sincer tot tam-tamul cu politia animalelor mi s-a parut a fi doar de ochii lumii...de cand ascult stirile n-am auzit niciodata "azi un om a fost arestat pentru ca a torturat o pisica" sau cineva sa fi primit amenda ca si-a batut animalele din curte gen cal, vaca.
nu stiu, sper sa ma insel eu si sa stiti voi cazuri in care legea chiar s-a aplicat....

p.s. ce am gasit despre politica lor "In Romania legea invita pe fiecare cetatean sa depuna o cerere la DSV si una la politia pe raza careia s-a desfasurat fapta, lunadu-se nr de inregistrare, astfel incat intr-o luna de la data depunerii cererii, un medic si un politist vor investiga cazul si vor trimite raspuns cetatateanului acasa

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 1615
Membru din: 25 Iul 2009, 00:20
Localitate: Bucureşti
Contact:

Mesajde Gabriela094 » 12 Aug 2009, 09:54

Eu una raman socata dupa ce vad un filmulet de genul :cry:
Gabriela

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Mesajde biancadumy » 12 Aug 2009, 17:33

off doamne ce oameni fara inima :suicide: cum poat face asa ceva acestor sufletele nevinovate :cry: :cry:
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

aLeXuTzA
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 09 Sep 2009, 15:46
Localitate: Bucuresti

Mesajde aLeXuTzA » 09 Sep 2009, 17:27


Avatar utilizator
ZuzuBelleMel
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 630
Membru din: 28 Feb 2008, 20:14
Localitate: Deva

Mesajde ZuzuBelleMel » 15 Oct 2009, 19:32

In piata din Deva sunt 2 pet-shop-uri. Unul la primul etaj, care e in stare f buna, animale diverse, ingrijite, dar cel de la parter...n-am cuvinte ce miros, ce talaj au, ce disperare pe veveritze, de ex, de foame. :cry: Azi am aflat ca hamsterii au ajuns sa se manance intre ei. :puking: Nici nu stiu ce sa fac, degeaba ii spui, e o femeie de cacao, ca sa nu spun mai urat... :evil:
Nu va vom uita niciodata, Bellutza si Zuzu! :(

Avatar utilizator
Alyena
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 612
Membru din: 02 Sep 2009, 15:48
Localitate: Suceava
Contact:

Mesajde Alyena » 15 Oct 2009, 19:38

doamne ce oameni........... :talk:
Cookye, Cremme Ole, Berry, Blaky

Avatar utilizator
gabby
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 181
Membru din: 14 Aug 2009, 10:26
Localitate: Ploiesti

Mesajde gabby » 22 Oct 2009, 10:36

:shock: Urat ,foarte urat cu ce au gresit aceste animale? va spun eu ..cu nimic totul este numai din vina lor ca o fac si a noastra ca nu putem face nimic. Aceasta este lumea, urata si cruda.

Avatar utilizator
Alyena
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 612
Membru din: 02 Sep 2009, 15:48
Localitate: Suceava
Contact:

Mesajde Alyena » 22 Oct 2009, 15:32

Am auzit de pprin vecini ca cica in anzi de unde sunt ei sunt si comestibili. :cry:

Nota moderator:
Au fost sterse 3 dintre iconitele postate.
Membrii forumului au ca cerinta prevazuta in regulament sa "nu abuzeze de iconitele emotive, pentru a da coerenta mesajului si a facilita intelegerea acestuia de catre ceilalti membrii."
Multumim!
Cookye, Cremme Ole, Berry, Blaky


Înapoi la “Porcusori in magazine de animale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori