Cu si despre fanul porcusorilor nostri :)

Intrebari la care nu s-au gasit raspunsuri citind site-ul gemon.ro

Moderator: ramona_inka

Avatar utilizator
hichivi
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 56
Membru din: 25 Ian 2008, 19:48
Localitate: Bucuresti
Contact:

Cu si despre fanul porcusorilor nostri :)

Mesajde hichivi » 25 Ian 2008, 20:01

fanul porcusorului meu

am un porcusor de 4 luni, luat acum 2 zile de la o crescatorie. stiu ca trebuie sa-i dau fan, dar nu am gasit pe nicaieri sa cumpar, niciun pet shop nu mai avea... ce pot face pana gasesc sa cumpar fan? este vreun pericol pentru porcusorul meu? multumesc

vreau sa mai adaug ca am fost in hornbach si nu am gasit nici acolo. :(

Avatar utilizator
hichivi
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 56
Membru din: 25 Ian 2008, 19:48
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde hichivi » 26 Ian 2008, 23:32

gata! am gasit in sfarsit... porcusorul meu este foarte bucuros acum. :D

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Este bucuros

Mesajde Gemon » 27 Ian 2008, 03:37

O problema este deja rezolvata :clapping: , ma bucur ca ai gasit fan, acesta fiind f. important pentru mentinerea sanatatii.

Urmatorul pas important ar fi aducerea unui partener - de preferat de acelasi sex - langa el, pentru a-i satisface nu doar nevoile fizice, ci si cele comportamentale, el fiind animal social.

vagablondu
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 5
Membru din: 03 Apr 2008, 22:13
Localitate: Galati
Contact:

cu si despre fanul porcusorilor nostri :)

Mesajde vagablondu » 04 Apr 2008, 10:17


Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 04 Apr 2008, 20:15

:friends: shrekut si runty

darkmanck
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 11
Membru din: 22 Mar 2008, 14:53
Localitate: Timisoara

cu si despre fanul porcusorilor nostri :)

Mesajde darkmanck » 09 Apr 2008, 19:09


Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 11 Apr 2008, 09:28

:friends: shrekut si runty

Himo
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 79
Membru din: 10 Feb 2008, 17:17
Localitate: Iasi

Mesajde Himo » 11 Apr 2008, 13:00

am o nedumerire....fanul trebuie sa fie permanent....deci vor avea si fan si iarba verde? :-?

Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 11 Apr 2008, 13:10

pai ca sa ai iarba permanent ....iti trebuie o pajiste :laugh:
cel putin baietii mei au stat o ora pe iarba... pana au terminat si ultimul fir
dc ai insa in permanenta iarba fanul tot important ramne(nu stiu si cat de consumat insa :oops: ) pt ca acesta ajuta la tocirea dintisorilor
sfatul meu pune in suportul de fan iarba si dupa ce o papa pune-i fan
o sa vezi ca iarba nu sta mult
experienta proprie :giggle:
:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: cu si despre fanul porcusorilor nostri :)

Mesajde Gemon » 11 Apr 2008, 14:23


Avatar utilizator
bianca
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 273
Membru din: 30 Noi 2007, 00:55
Localitate: Schweich, Germania

Mesajde bianca » 12 Apr 2008, 19:55

buna darkmanck! :)
cum spunea veronica, sunt din timisoara. petshopul de pe take ionescu -in complexul Dracula la etaj (zoocenter, mai nou zoomania) este si distribuitorul de la animax (din real-calea aradului si iulius mall), deci produsele sunt aceleasi.
fan o sa gasesti de la padovan si vitacraft. eu cumpar de la padovan punga mare si nevidata-15 lei, deoarece lui vusy ii place mai mult si calitatea lui este mai buna (miroase foarte bine si are o varietate mare de plante).
hrana uscata iau de la vitacraft(vitacraft menu, cu vitamine-5,1 lei) sau de la kiri kiri(~4lei asta mi se pare ca nu are nici un fel de aditivi) deoarece sunt singurele care le papa cu placere. hrana uscata varsata de la animax nu ii place deoarece are tot felul de fulgi expandati care nu ii manca si au prea putine cereale.
am auzit ca mai este un petshop in terra (cum intri pe ultimul culoar din stanga, este foarte mic magazinul) unde gasesti in principiu aceleasi produse, dar mult mai ieftin (ex: talas chipsi clasic 60litri parca 10 lei- la animax 15 lei)
spor la cumparaturi! :wink:

darkmanck
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 11
Membru din: 22 Mar 2008, 14:53
Localitate: Timisoara

Mesajde darkmanck » 12 Apr 2008, 22:16

Salut din nou! multumesc mult pentru raspunsurile numeroase!!!! sunteti de un real ajutor si ma conving de asta de fiecare data :)
din toate magazinele mentionate nu mi-e nici unul mai aproape decat altul... eu stau in zona garii de Nord... deci tot cam aceeasi distanta e... cel mai aproape e cel din Mall, dar ma gandesc ca sunt si preturile mai mari....
apropo de magazinutul din terra... de acolo am cumparat unul dintre puiuti :), foarte de treaba Doamna de acolo... ea m-a ajutat atunci pe moment cu sfaturi, fiind primul porcusor practic am luat-o de la zero (desi ma documentasem inainte cat se putea pur teoretic). ea mi-a recomandat atunci papika de la vitakraft menu si acum folosesc tot marca aceasta (premium vitakraft menu vital cu vit C), talas tot de acolo am luat, etc. Am luat fan acum de la padovan, si vad ca le place la puiutzii mei...
Singura problema e cu una dintre adapatoare(pe prima am luat-o odata cu cusca si merge cum trebuie). caut de ceva vreme sa cumpar si o a doua adapatoare si am tot arucat din ele pt ca, curgeau prea tare si incontinuu, pe langa faptul ca raman dezamagita de fiecare data ca majoritatea adapatoarelor din magazin sunt dinalea de se atatrna, iar eu vreau dinaia normala. in mall au doar 1 tip dinala, si ala prost din punct de vedere calitativ... deci curge prea tare....
Acum mi-am spus toate of-urile legaty de produse :), daca aveti sugestii pentru adapatoare sau mancarica, le astept cu mare mare interes si drag :).

O seara placuta voua si puiutzilor vostri!

Avatar utilizator
bianca
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 273
Membru din: 30 Noi 2007, 00:55
Localitate: Schweich, Germania

Mesajde bianca » 13 Apr 2008, 01:17

mi se pare ca am vazut pe c-tin brancoveanu 2 petshop-uri (cum te duci de la gara spre liviu rebreanu, dupa bazare pe stanga parca :D )
nu stiu ce produse au deoarece nu am intrat, dar ma gandeam ca e aproape de tine :wink:
o duminica frumoasa!

Avatar utilizator
bianca
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 273
Membru din: 30 Noi 2007, 00:55
Localitate: Schweich, Germania

Mesajde bianca » 13 Apr 2008, 01:31


darkmanck
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 11
Membru din: 22 Mar 2008, 14:53
Localitate: Timisoara

Mesajde darkmanck » 13 Apr 2008, 01:52



Înapoi la “Ingrijire, hranire”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori