Alternativa adapatoarei?

Amenajare spatiu, construire custi, imbogatire a mediului cu accesorii

Moderator: cristisz

Croco
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 8
Membru din: 01 Iun 2008, 09:08

Alternativa adapatoarei?

Mesajde Croco » 01 Iun 2008, 09:28

Daca nu am posibilitatea de a le lua o adapatoare porcusorilor, le pot pune apa plata intr-un vas mai mare din care sa reuseasca sa bea si pe care sa nu-l rastoarne? Are ceva? Cu ce pot curata acel vas? Multumesc anticipat! :D

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Alternativa adapatoarei

Mesajde ramona_inka » 01 Iun 2008, 10:54


Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Re: Alternativa adapatoarei

Mesajde veronica » 01 Iun 2008, 14:14

:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
Anna
Membru
Membru
Mesaje: 298
Membru din: 28 Apr 2008, 19:18
Localitate: Bucuresti

Mesajde Anna » 01 Iun 2008, 21:52


Avatar utilizator
veronica
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 3004
Membru din: 29 Noi 2007, 17:14
Localitate: cluj napoca

Mesajde veronica » 02 Iun 2008, 19:44

:friends: shrekut si runty

Avatar utilizator
a`mica
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 789
Membru din: 25 Aug 2008, 22:37
Localitate: Aici, ba nu, acolo, ba nu, dincolo :|

Mesajde a`mica » 01 Sep 2008, 14:26


Avatar utilizator
ralu_blondy88
Membru
Membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Iul 2008, 17:34
Localitate: Baia Mare

Mesajde ralu_blondy88 » 02 Sep 2008, 19:14

daca tot o sa cumperi adapatoare, iti recomand cea cu cioc de metal.asta e cea mai buna si rezistenta

Kmytza11
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 118
Membru din: 20 Iul 2009, 11:29
Localitate: Bucuresti

Buna

Mesajde Kmytza11 » 24 Ian 2010, 15:58

Am citit mai tot dupa site si se poate sa fi omis asa ca imi cer scuze daca s-a mai intrebat. :oops:
Eu am adaptoare cu teava metalica , dotata cu o biluta la cap, recipientul e gen bidonash asa:D
Ideea e ca o am de prin iunie-iulie si deja suntem in Ianuarie, e nevoie schimbata adapatoarea, de spalat o spal si teava si bidonashul ca na se mai strang microbi chiar daca e doar apica acolo, insa as dori sa stiu daca trebuie schimbata dupa atata timp sau nu e nicio problema:D

Avatar utilizator
pishcotzzika
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 439
Membru din: 12 Sep 2009, 18:08
Localitate: cluj-napoca

Mesajde pishcotzzika » 24 Ian 2010, 16:02

zic eu....ca daca o speli corespunzator si ai intretinut-o nu ar trebui schimbata...daca functioneaza e ok si eu am avut tot asa de metal dar mai mult de 4 luni nu ma tine o adapatoare ca porcutii mei au obiceiul sa se "lupte" cu ea cand beau apa :lol:

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Alternativa adapatoarei?

Mesajde Allma » 28 Mar 2012, 23:53

Buna! :hi: Vreau sa va intreb ceva despre adapatorile porcesti, eu am una care la inceput era frumoasa buna, acum e tot frumoasa dar picura mult :( O prietena a luat cam toate modelele de adapatori din oras, toate picurau de noi :( Eu cand am luat cusca Mollinei avea o adapatoare mica, de hamsteri, trebuia pusa apa de 3 ori pe zi sau mai des :lol: Dar alea nu picura, alea sunt chiar bune, dar sunt 7lei bucata si nu se merita ca imi trebuiesc muulte....Pot face ceva ca ca nu imi mai picure adapatoarea? Daca nu am ce face,ce tip de adapatoare imi recomandati? Nu vreau sa fac alegeri proaste deci voi lua cu prima ocazie ceva bun de la Animax :smile: Eu totusi sper ca pot face ceva cu adapatoarea mea ca sa nu mai curga apa si sa ii ude casa porceasca Mollinei. Adapatoarea nu picura doar dupa ce bea,picura mereu.

Asa am eu:
Imagine
De acest model de adapatoare de hamster ziceam:
Imagine
Old username: Andreea_Molly

FlorinG
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 696
Membru din: 30 Mai 2010, 21:59
Localitate: Ploiesti/Brasov

Re: Alternativa adapatoarei?

Mesajde FlorinG » 29 Mar 2012, 00:43

Asta nu cred ca va curge de una singura. E mai scumpa, am si eu, dar inca nu am obisnuit poarcele cu ea.
Vazusem la una care avea acelasi varf dar parea mai ieftina si mult mai rezistenta, că asta pusa de mine se sparge usor, dar pozele nu mai sunt, iar eu nu am gasit in magazine.
Imagine
Aia din prima poza de la tine in mod normal nu curge nici ea de una singura, doar ca porcii mai baga dintii in plasticul ala si incepe sa curga si trebuie schimbata. Plus ca atunci cand beau din ea, jumate din apa pica pe langa gurita lor.
Ultima oară modificat 29 Mar 2012, 00:52 de către FlorinG, modificat 1 dată în total.
ClătitaImagine, RubyImagine, Trei și Ivy

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Alternativa adapatoarei?

Mesajde biancadumy » 29 Mar 2012, 00:51

Florin am si eu cum arati tu,si pot zice ca doar de o saptamana a inceput sa curga si am schimbato dar a rezistat super bine 1 an!!!! :lol:
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Alternativa adapatoarei?

Mesajde Allma » 29 Mar 2012, 10:25

De astea am azut numai pe Gemon :giggle: Nici macar in Animax nu mai vazusem,cred ca ar sta porcina insetata mult timp...La plastic nu ajunge, apa picura prin cioc plasticul sta inafara custii, as putea incerca cu un clestisor, usurel sa o mai strang putintel acolo? m-am uitat la ea, este putin larg in jurul bilutei si pe acolo curge....poate va merge daca strang foarte usurel ca sa nu se crape...ce ziceti? :smile:
Old username: Andreea_Molly

Avatar utilizator
anisoara
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1210
Membru din: 02 Dec 2010, 14:13
Localitate: piatra neamt
Contact:

Re: Alternativa adapatoarei?

Mesajde anisoara » 29 Mar 2012, 10:44

Daca strangi e posibil sa nu mai curga apa deloc.
Si eu am schimbat multe adapatori - dupa o perioada (mai lunga sau mai scurta, depinde de modelul adapatoarei) toate curg si trebuiesc schimbate.
Va pupa Maya si Bella
-----------
Old username: simianisoara


Înapoi la “Despre spatiul de viata al porcusorilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori