Donatii, anunturi ce nu mai sunt valabile

Anunturi pentru adoptii gratuite
Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Donez urgent puisor porcusor guineea mascul - varsta 1 luna

Mesajde Gemon » 06 Iun 2018, 15:37

Ne bucuram ca am putut fi de ajutor.

Elena Maria
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 18 Iul 2018, 10:45

Re: ofer spre adoptie 2 porcusori cu cusca

Mesajde Elena Maria » 18 Iul 2018, 10:47

Buna as diri eu porcusori amandoi cu tot cu cusca .. Sunt din jimbolia judet timis

Elena Maria
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 18 Iul 2018, 10:45

Re: Ofer spre adopție 2 porcusoare de Guineea

Mesajde Elena Maria » 18 Iul 2018, 13:01

Buna mai aveti

Elena Maria
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 18 Iul 2018, 10:45

Re: Donez 2 porcusori de guineea femele

Mesajde Elena Maria » 18 Iul 2018, 13:03

Mai aveti porcusori?

Jhony
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 11
Membru din: 29 Sep 2017, 18:20

Re: Donez 2 porcusori de guineea femele

Mesajde Jhony » 20 Iul 2018, 15:23

O mai am pe cea de culoare negru cu alb, daca doriti.

Eugen G
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 28 Ian 2017, 14:55

O fetita pentru adoptie.

Mesajde Eugen G » 31 Iul 2018, 11:24

Buna ziua. Avem o fetita, Bambina de Inka ce a ramas singurica (prietena ei a murit). As dori sa o dau spre adoptie catre cineva ce are alta fetita. Are varsta de un an si jumatate, mohair rosu cu parul lung. Are casuta de 100 cm/50cm si alte accesorii necesare. Suntem din Bucuresti.

Abby11
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 86
Membru din: 26 Apr 2011, 23:30
Localitate: Bucuresti

Porcuta pentru adoptie

Mesajde Abby11 » 14 Aug 2018, 23:16

Buna ziua.

Ofer pentru adoptie o porcuta de aproximativ 10 luni. Este alb cu negru, par scurt. Nu este foarte prietenoasa, dar este blanda si sta la mangaiat. Este grasuna si papa cam tot ce are voie.

Cine o doreste trebuie sa aibe toate cele necesare, inclusiv cuscuta de transport. Nu am cusca pentru ca locuieste intr-un tarc mare improvizat. Pot dona doar picuratoarea.

Mi-ar placea mult sa fie pusa langa o alta porcuta. De cand o am a locuit cu o porcuta batrana.

Daca vreun copilas inscris pe forum o doreste, as vrea sa discut intai cu unul dintre parinti pentru a fi sigura ca este o hotarare serioasa.

Daca persoana nu imi pare de incredere, imi asum refuzul. Nu o mai pot tine dar nici nu am sa imi bat joc de ea.

Sunt din Bucuresti. Nu o trimit pe autobuz, posta, avion sau o.z.n.

Multumesc frumos!

looneycamelia
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 10 Feb 2016, 13:45
Localitate: Bucuresti

2 fetite pentru adoptie

Mesajde looneycamelia » 31 Aug 2018, 10:11

Buna,

Sunt din Bucuresti si ofer spre adoptie 2 fetite de aproximativ 2 ani cu casuta si accesorii. Noi plecam din tara la sfarsitul lui septembrie
si ne dorim sa le gasim o casa nou cu parinti iubitori. Nu as vrea sa le separ dar daca isi gasesc cate o familie noua care mai are porcusori nu e o problema. Nu am probleme de sanatate mananca orice (fan din belsug) si se numesc Lili si Cici. Lili este cea cu parul scurt iar Cici cu parul lung.

Poza cu fetele https://www.dropbox.com/s/b0fi1e60jc2wd ... 0.jpg?dl=0.

Ma puteti ajuta sa le gasim o casuta?

RoxanaTC
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 02 Sep 2018, 13:22

Re: O fetita pentru adoptie.

Mesajde RoxanaTC » 02 Sep 2018, 13:24

Buna! Mai e valabil anuntul ?

konstantin
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 08 Sep 2018, 21:08

Re: 2 fetite pentru adoptie

Mesajde konstantin » 08 Sep 2018, 21:12

Daca anuntul mai e valabil, le iau eu cu drag. Ma puteti contacta la tel. 0740.029.028 ca sa stabilim detaliile. Va multumesc.

konstantin
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 08 Sep 2018, 21:08

Re: Porcuta pentru adoptie

Mesajde konstantin » 08 Sep 2018, 21:14

Daca anuntul mai e valabil, le iau eu cu drag. Ma puteti contacta la tel. 0740.029.028 ca sa stabilim detaliile. Va multumesc

Mihail
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 25 Sep 2018, 10:24

Porcusori gasiti

Mesajde Mihail » 25 Sep 2018, 10:44

Buna,sunt nou pe acest site dar vroiam sa va spun povestea porcusorilor mei.Intr-o dimineata in vacanta de vara eram la bunici(unde am stat toata vacanta), cand am iesit la poarta ce sa vezi am gasit intr-o cutiuta de carton uda si murdara 4 porcusori de guineea.2 mari si 2 mici. Cand i-am vazut nici nu m-am gandit sa ii las pe micuti acolo si i-am luat la mine. Am mai avut porcusori inainte si stiam de ce au nevoie si inca mai aveam cusca si cele necesare.Cand i-am luat in mana se simteau ca un schelet cu par.Le-am pus apa si mancare si abea in 2 saptamani si-au revenit pentru ca erau foarte slabiti.Pe cei doi mai mici i-am dat unui copil ce mai avea acasa unu si vroia sa aiba companie cel singur.Eu am ramas cu cei mari si nici nu imi trece prin cap sa ii dau.Chiar as fi vrut sa ii inmultesc,barem sa aiba fiecare cate o fatare,dar nu imi pot da seama daca au mai avut fatari pana acum.Din cate m-am informat si am vazut eu zic ca sunt fete amandoua,se inteleg foarte bine si sunt adorabile.

Avatar utilizator
Cristina C
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 3
Membru din: 19 Ian 2018, 16:45

Donez porc de guineea

Mesajde Cristina C » 25 Sep 2018, 20:29

Buna,

Sunt din Bucuresti si ofer spre adoptie un baietel/porcusor pufos de circa 1 an si 5 luni. Il cheama Ciubaca ( Star Wars)
Noi l-am adoptat impreuna cu o fetita cu care a si crescut, in decembrie anul trecut. In momentul in care i-am adoptat fostii proprietari ne-au spus ca baiatul este sterilizat. Nu citisem asa mult la momentul respectiv despre porcusori si in timp ne-am documentat mai mult. De fapt porcuta noastra nu era grasuta ci gravida si am avut puiuti pana la urma.Deci am fost indusi in eroare , ca el ar fi sterilizat. Foarte urat...
De atunci porcusorul "Ciu" a stat separat de porcuta si copilasi( fetite) si le mai dau drumu doar sub supraveghere sa se mai plimbe impreuna.
Vreau sa il donez pentru ca el sa poata avea un partener de joaca si sa nu mai stea singur in cusca si sa se uite cu jind la porcutele ce stau acum separat ( mama si fiicele).
Imi este tare drag si ma doare sufletul sa il dau si separ de porcuta cu care a crescut, dar nu este corect si ok sa stea asa.
Doresc sa il adopte o familie responsabila iubitoare si care poate are tot un porcusor/mascul care sta singurel. As vrea mai mult sa fie luat de o familie care a mai avut porcusori, care are deja un porc.

Pentru detalii va rog sa il contactati pe sotul meu 0770807146 care va fi disponibil.
Mie sincer imi este greu sa il dau.
Va las si aici o poza cu el.
Il transportam doar in Bucuresti impreuna cu o cusca mai mica. Nu ar trebui sa fie o cusca permanenta ci provizorie.
Fişiere ataşate
20180117_205152 - Copy.jpg

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Porcusori gasiti

Mesajde Gemon » 26 Sep 2018, 16:39

Bine ai venit!
Au avut mare noroc ca le-ai luat in ingrijire, sa ai parte de multe bucurii alaturi de ei! :smile:

Cei mici erau fetite sau baieti?
Cei mari fiind fete, pot fi tinute impreuna, nu e nevoie sa nasca macar odata, este un mit!

Pentru a fi sigur ca sunt de acelasi sex (valabil si pentru puii adoptati de copilul care mai are acasa un porcusor), poti pune pe forum poze sau dupa caz poti trimite la adresa gemon@gemon.ro imagini foto cu aparatul lor genital. Avem un topic pe aceasta tema la viewtopic.php?f=4&t=56 , este foarte important stabilirea sexului, bine e sa se faca aceasta inainte de a le pune impreuna, se pot evita acele greseli ce se face in necunostinta de cauza.
Vezi http://www.gemon.ro/ingrijirea.htm
viewtopic.php?f=4&t=3601
viewtopic.php?p=54868#p54868
viewtopic.php?p=20467#p20467

griffindolph
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 02 Oct 2018, 19:47

Am un porcusor de 2 anisori si iar prinde bine o partenera

Mesajde griffindolph » 02 Oct 2018, 19:51

Ma puteti contacta la 0722237165 daca mai este valabil. Piticii mei s-ar bucura foarte mult


Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori