Donatii, anunturi ce nu mai sunt valabile

Anunturi pentru adoptii gratuite
alexandrarotaru
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 13
Membru din: 31 Mar 2015, 11:07
Localitate: ploiesti

Re: donez 2 masculi

Mesajde alexandrarotaru » 08 Mai 2015, 20:17

pai v-am zis ca nu am cum sa vi-i trimit.fiind animale vii au nevoie de transport special si nu imi convine sa il platesc ca nu ii vand ii donez.unul in petshop e 50 de lei .nr e corect este de lycamobile.daa aveti drum prin ploiesti va astept la tel daca nu , nu

ali
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 121
Membru din: 03 Mai 2011, 22:35
Localitate: bucuresti

Re: donez 2 masculi

Mesajde ali » 14 Mai 2015, 11:08

Ce fel de persoana vrea sa adopte porcusorul, daca nu vrea sa faca nici un efort in acest sens?
Daca nu este dispus nici sa plateasca transportul, realizezi ca probabil nu este dispus sa cheltuiasca nimic pe hrana, talas, cusca...
Eu zic sa astepti sa apara o persoana mai serioasa.

alexandrarotaru
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 13
Membru din: 31 Mar 2015, 11:07
Localitate: ploiesti

Re: donez 2 masculi

Mesajde alexandrarotaru » 14 Mai 2015, 19:31

Da normal...Tot eu sa platesc si transportul????Asta e culmea...Pai eu dau o caruta de bani pe talas, fan si mancare speciala si nu imi bat joc de ei ca sa ii dau cuiva care nu isi permite transportul.....Mai bine nu.Oricum baiatul cel mare a ajuns undeva bine la o familie care o sa il iubeasca.

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: donez 2 masculi

Mesajde Gemon » 15 Mai 2015, 00:02

Urmarim cu atentie topicul, si dorim ca si cel mic sa ajunga la un stapan iubitor care ii asigura ca partener un alt porcusor, la fel mascul!

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Doi baieti de 2 ani - Bucuresti

Mesajde ramona_inka » 19 Mai 2015, 20:44

Se ofera spre adoptie doi baieti de 2 ani.
Golden Dream este sheltie ciocolatiu-portocaliu si Indian Spirit texel negru. Familia care ii are nu ii mai poate tine.
Se ofera numai impreuna in Bucuresti. Se ofera si cusca.
Doritorii seriosi sunt rugati sa trimita mail la crescatoriainka@gmail.com. Obligatoriu doritorii trebuie sa se prezinte, sa scrie cateva randuri despre ei si sa specifice daca au experienta sau nu in ingrijirea porcusorilor.

Poze primite acum:
Imagine

Imagine

Asa aratau cand erau mici:
Imagine Imagine

alexandrarotaru
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 13
Membru din: 31 Mar 2015, 11:07
Localitate: ploiesti

Re: donez 2 masculi

Mesajde alexandrarotaru » 20 Mai 2015, 09:58

gata s-au dat.au nimerit bine la un domn care e medic veterinar....yuppy :P

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: donez 2 masculi

Mesajde Gemon » 20 Mai 2015, 14:08

Ne bucuram, iar tie iti dorim toate cele bune! :smile:

Wiggie
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 21 Apr 2013, 19:21
Localitate: Constanta

Donez porcusor de Guineea, mascul

Mesajde Wiggie » 04 Iun 2015, 10:24

Buna,

Donez porcusor de Guineea, mascul, are aproximativ 2 ani (am inteles ca traiesc in jur de 8 ani) este foarte jucaus si mancacios, sta la mangaiat, iubit..cat vrea el desigur :). Este sanatos, nu a avut nici o problema, ne-am ocupat foarte mult de el, dar nu prea mai avem timp si curand atentia noastra va fi complet asupra bebelusei ce urmeaza sa o avem. Are cusca mare cu tot ce ii trebuie, are doar nevoie de cineva cu mai mult timp disponibil pentru a avea grija de el.

Noi suntem din Constanta, dar vedem cum ne descurcam daca il doreste cineva din alt oras. Cred ca este rasa silkie satin, cu alb, negru si gri, cu blanita matasoasa si lunga, dar noi obisnuim sa il tundem, mai ales pe timpul verii, sa se simta si el mai comod.

Va las si nr meu de telefon, sper sa am voie :) 0752172288, Oana

Sper sa ne auzim curand! O zi buna!

chihuahua
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 10
Membru din: 10 Ian 2015, 23:31
Localitate: iasi

Re: Donez porcusor de Guineea, mascul

Mesajde chihuahua » 06 Iun 2015, 14:59

Buna ziua , l-as adopta cu mare drag! Dar... Eu sunt din iasi... Mango, porcusorul meu de mult asteapta un partener de joaca, daca as fi fost din costanta , nu ezitam sa va sun, oricum sper ca porcusorul dumneavoastra sa isi gaseasca un stapan minunat. :love: :!:

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Doi baieti de 2 ani - Bucuresti

Mesajde ramona_inka » 19 Iun 2015, 10:01

Baietii au fost adoptati!

adryana2200
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 20 Mar 2015, 13:12
Localitate: Brasov

Donez 2 Porcusori de Guineea femele Brasov

Mesajde adryana2200 » 19 Iun 2015, 21:35

Donez 2 porcusori de Guineea femele in vasta de 2 ani jumatate. Le oferim deoarece avem doi copii gemeni in varsta de 1 an jumatate si nu mai avem timp de cele mici, acestea necesitand multa afectiune nu doar schimbat asternutul si dat mancare. Imi e mila de ele si as dori sa le gasesc o casa cu oameni iubitori , care stiu ce vor si sunt dispusi sa se ocupe de ele. De pereferat ar fii ca persoana interesata sa fie din Brasov si daca se poate sa stea la curte, deoarece ar fii ideal pt cele mici sa stea in aer liber uneori. Exclus persoanelor care au copii sub 6 ani sau celor care au alte animale de companie.Le donez impreuna cu toate accesoriile: cusca de lungime 120 cm si latime 60 cm, 2 casute din lemn, 2 recipiente pt mancare, 2 recipiente pt apa, leagan, suport fan.

ilincaanam
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 5
Membru din: 07 Aug 2015, 14:16
Localitate: Bucuresti

Boris (6 luni) isi cauta stapan iubitor

Mesajde ilincaanam » 07 Aug 2015, 14:32

Buna ziua tuturor,

Initial eram super fericiti ca le-am luat in sfarsit pe Beti si Dora, porcusoarele la care visam de ceva timp. Am devorat forumuri, deja stiam ce trebuie sa manance si ce nu, ce asternut sa le punem si de ce, stiam cum sa ne uitam dupa paraziti, boli, sa le punem vitamina C in apa, eram pregatiti sa le oferim cea mai fericita viata la noi. Pentru un singur lucru nu ne-am pregatit.
Cu ocazia primei vizite la vet, s-a dovedid ca Beti e baiat, iar Dora...graviduta. :speachless:

Am citit foarte multe despre ingrijirea porcusorilor si sarcini, cat si despre castrare si cat de periculoasa este. Tocmai pentru ca ne gandim la binele porcusorilor am decis ca dupa ce Dora naste (cam in 2 saptamani) sa incercam sa ii gasim lui Boris (ex-Beti) o noua casa in care sa fie la fel de iubit si fericit cum a fost la noi. Am atasat si poza cu el.

Il oferim cu rugamintea sa aiba si el un partener, tare ii place sa socializeze.
Daca doriti sa il adoptati singur, va rog sa va asigurati ca aveti timp de petrecut cu el. E un porcusor tare vesel, ii place afectiunea si e super vorbaret.

Ce ziceti, il facem pe Boris fericit? El are multe de oferit urmatorului stapan!

*Acum sa-mi suflu nasul si sa ma spal zdravan pe fata.* :cry:
Fişiere ataşate
Boris.JPG
Poza cu Boris

Mary_mariana12
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 08 Aug 2015, 14:04
Localitate: Deva

Re: Donez porcusor de Guineea, mascul

Mesajde Mary_mariana12 » 08 Aug 2015, 14:08

Asi vrea eu sa-l adopt :heart:,doar ca nu stiu cum sa facem.Eu locuiesc in Deva.Chiar lasi vrea,deoarece si eu am o fetita si cred ca s-ar intelege de minune. :love:.Daca ai avea o solutie cum sa facem sa-l primesc astept un mesaj la nr de telefon 0747628834 sau pe facebook/Mary Mariana.Multumesc! :arrow:

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Boris (6 luni) isi cauta stapan iubitor

Mesajde MaraC » 09 Aug 2015, 11:17

Asteapta sa nasca mai intai, sa vezi ce porcusori micuti o sa ai. Daca naste masculi, mai bine este sa il pastrezi pe Boris cu un baietel si sa o donezi pe Dora. Daca naste femele, o pastrezi pe ea cu un puiut fetita si in donezi pe Boris. Daca naste si fetite, si baietei, alegerea este doar a ta. Mult noroc, si o nastere usoara!

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Donez porcusor de Guineea, mascul

Mesajde Gemon » 10 Aug 2015, 18:34

Porcusorul este un mascul, iar tu ai o fetita.
Sa adopti langa ea o fetita, pentru a tine doi de acelas sex!


Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori