Vreau un porcusor !

Se va specifica sexul, varsta (daca exista asemenea preferinta), localitatea.
DenisaWuinner
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 18
Membru din: 20 Mar 2015, 15:50
Localitate: Cluj

Vreau un porcusor !

Mesajde DenisaWuinner » 20 Mar 2015, 15:55

Daca nu mai puteti avea grija de porcusorul dvs. sau pur si simplu nu il mai vreti il doresc eu ! Iubesc foarte mult animalele dar nu imi permit sa imi cumpar unul .... Daca mai vreti sa stiti ceva intrebati !

DenisaWuinner
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 18
Membru din: 20 Mar 2015, 15:50
Localitate: Cluj

Vreau un porcusor !

Mesajde DenisaWuinner » 20 Mar 2015, 15:56

Imi doresc un porcusor ! Imi da cineva :?: Iubesc animalele mult ! Sunt din Cluj !

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Vreau un porcusor !

Mesajde Gemon » 20 Mar 2015, 23:50

Ai scris "Vreau un porcusor !"
Avand intentia de a adopta un animal de companie este bine sa cantaresti si ceea ce ii poti oferi tu ca stapan responsabil, privind toate acestea si din punct de vedere a animalului respectiv. Pe langa ceea ce vrei, este bine sa constientizezi si responsabilitatea ce implica aceasta decizie.

Inainte de a adopta un porcusor, citeste despre nevoile lor pe pagina gemon.ro

Ei au nevoie de un spatiu potrivit, o cusca de cel putin 100x50 cm.
Se simt bine in doi, recomandam sa se tina doi de acelas sex, nu unul singur!

Pe langa cusca potrivita au nevoie si de hrana speciala de buna calitate, de fan ce trebuie sa fie mereu accesibil in cusca, si apa zilnic schimbata in adapatoare. Periodic trebuie schimbat si talasul / asternutul in cusca, acesta la fel se cumpara foarte des, pentru a le putea asigura o igiena corespunzatoare. Au nevoie de alimente proaspete ce se da de 2-3x/zi, radacinoase, legume si verdeturi, oferite diversificat. Toate acestea implica ccosturi ce trebuie asigurate pe toata perioada vietii. Un porcusor traieste in medie 5-7 sau chiar 8 ani!

Mentionezi ca nu iti permiti sa cumperi unul. Costul ce implica intretinerea lor, este mult mai mare fata de pretul lor, si trebuie asumata pe o perioada mare, constant.

Iti recomand sa citesti si acest mesaj viewtopic.php?p=129618#p129618

DenisaWuinner
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 18
Membru din: 20 Mar 2015, 15:50
Localitate: Cluj

Re: Vreau un porcusor !

Mesajde DenisaWuinner » 21 Mar 2015, 15:47

Multumesc . Imi permit sa ii intretin . Scuze pentru greseala ! M-am informat de multe ori despre ei dar ... nu am unul ~X( Le pot oferii hrana speciala de la pet-shop , ii voi duce la veterinar , ii voi ingrijii , stau in apartament si vor avea toata atentia mea !

Avatar utilizator
Gabici
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 900
Membru din: 18 Ian 2008, 15:26
Localitate: Oradea

Re: Vreau un porcusor !

Mesajde Gabici » 23 Mar 2015, 23:57

Don't breed and buy while homeless pets die!
http://www.itsmeowornever.org/homeless.html
http://www.adoptiicaini.ro

pretyroxana
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 5
Membru din: 24 Mar 2015, 17:44
Localitate: iasi

Re: Vreau un porcusor !

Mesajde pretyroxana » 24 Mar 2015, 17:49


DenisaWuinner
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 18
Membru din: 20 Mar 2015, 15:50
Localitate: Cluj

Re: Vreau un porcusor !

Mesajde DenisaWuinner » 24 Mar 2015, 17:53

Sunt din Cj ! As dori ! Am vazut link-ul lasat dar de unde e doamna cu porcutul de pe fb ?

DenisaWuinner
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 18
Membru din: 20 Mar 2015, 15:50
Localitate: Cluj

Cineva ? Un porcut ?

Mesajde DenisaWuinner » 24 Mar 2015, 18:09

Vreau si eu un porcusor ! Suntb din cluj si am conditii bune pt . micut ! Daca se poate cu cusca :!: Am avut un porcut si a murit la varsta de 7 ani :cry: :cry: :cry:

Avatar utilizator
Gabici
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 900
Membru din: 18 Ian 2008, 15:26
Localitate: Oradea

Re: Vreau un porcusor !

Mesajde Gabici » 25 Mar 2015, 10:47

Porcusorul e din Iasi si la acest moment e la un cabinet veterinar: https://www.facebook.com/eris.vet/posts ... 2410447486
Don't breed and buy while homeless pets die!
http://www.itsmeowornever.org/homeless.html
http://www.adoptiicaini.ro

ukume
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 25 Mar 2015, 16:02
Localitate: sibiu

o purcica

Mesajde ukume » 25 Mar 2015, 16:10

Buna ziua
Sunt interesata de un pui de porcusor de guineea. Am o purcica de aproximativ 2 luni si ma gandeam sa ii aduc o prietena,tot pui. Prefer sa fie cu parul scurt pentru ca asa isi doreste baiatul meu. Daca are cineva si imi poate trimite cateva poze,as fi recunoscatoare. Mentionez ca Ciupy traieste intr-o cusca de 100/50/50,deci cred ca spatiul ar fi suficient.Plus ca ies la plimbare prin ap.in fiecare zi.
va multumesc

DenisaWuinner
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 18
Membru din: 20 Mar 2015, 15:50
Localitate: Cluj

Re: Vreau un porcusor !

Mesajde DenisaWuinner » 29 Mar 2015, 11:09

Ukme .... Iti poti face si tu un topic nou :up: Asa fiecarae are sansa sa adopte un porcut ! :arrow: Ok ?

ukume
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 25 Mar 2015, 16:02
Localitate: sibiu

Re: Vreau un porcusor !

Mesajde ukume » 30 Mar 2015, 12:58

ieri am primit o purcica super faina, pufoasaaaaaa si cuminte. Le-am lasat pe amandoua vreo 2 ore prin camera, sa se cunoasca mai...de la distanta. Dupa le-am pus in cusca,par ca se inteleg. Mai alearga una dupa cealalta,si nu stiu cum sa interpretez treaba asta, dar sunetele scoase sunt ca atunci cand s-ar bucura,iar de muscat nu au facut-o...pana acum. Azi e test de rezistenta,ca stau singure pana pe la 17-18. Sper sa fie tot bine:))

DenisaWuinner
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 18
Membru din: 20 Mar 2015, 15:50
Localitate: Cluj

Re: Vreau un porcusor !

Mesajde DenisaWuinner » 31 Mar 2015, 15:44

Foarte frumos !!!!!! :love: :love: :love:


Înapoi la “Doresc sa adopt porcusor(i)”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori