Donatii, anunturi ce nu mai sunt valabile

Anunturi pentru adoptii gratuite
Simina
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 08 Mai 2014, 22:52
Localitate: Bucuresti

Imi donez porcuta..

Mesajde Simina » 08 Mai 2014, 23:00

Avem un puiut, o fetita porcusor de guineea cam de 2-3 luni care sufera de boala Tricophiton. Noi suntem persoane alergice, cu imunitate foarte scazuta si din pacate nu mai putem sa-l tinem cu toate ca este foarte dragut si il iubim foarte mult . A fost vazut de doamna doctor Pantu Ana care i-a dat acest diagnostic. Ne dorim din inima sa fie adoptat de o persoana care sa o iubeasca si sa aiba grija de ea . Donez porcuta cu tot cu cusca si mancare . Va rog sa ma contactati cat mai repede daca e cineva interesat .

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Imi donez porcuta..

Mesajde Gemon » 09 Mai 2014, 10:20

A primit si tratament sau urmeaza sa fie combatuta infectia micotica produsa de din grupul Tricophiton la noul stapan?
Micoza se poate eradica cu tratamentul corespunzator, la aceasta varsta schimbarile produse in viata ei cresc probabilitatea aparitiei infectiei. Bine ar fi sa ii administrezi vitamina C care accelereaza vindecarea ranilor, creste capacitatea corpului de a lupta impotriva infectiilor.

Vezi produsul si modul de administrare in mesajul viewtopic.php?p=123541#p123541

Succes in gasirea unui stapan iubitor!

Florentina
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 8
Membru din: 20 Feb 2013, 13:57
Localitate: Bucuresti

Ofer spre adoptie 3 procusori

Mesajde Florentina » 13 Mai 2014, 19:40

Cu mare parere de rau trebuie sa ma despart de porcusorii mei iubiti :(
Sunt 2 fete si un baiat, o familie formata de cei doi parinti (Tasha si Johnny), ce au dat viata unui scump puiut (Zapacita).
Parintii au 2 ani amandoi iar puiul 1 an.
Masculul a fost castrat imediat dupa reproducere.

Recomand sa-i luati impreuna, pe toti, ii donez cu tot cu cusca si accesorii ,se inteleg foarte bine si sunt foarte atasati unul de altul.

Din pacate eu nu-i mai pot tine, o sa am un bebe si imi e din ce in ce mai greu sa-i ingrijesc si sa le acord atentia cuvenita, iar din punct de vedere medical nu este recomandat sa-i ingrijesc pe perioada sarcinii si in primele luni de viata ale celui mic....

Pentru cine ii doreste ii ofer cu mare drag, sunt simpatici, mananca orice dar prefera iarba si patrunjelul, isi fac nevoile doar intr-un colt si le puteti da drumul prin casa fara nici o problema, se introc singuri in cusca.

astept sa fiu contactata,va multumesc!
sunt din bucuresti.
Fişiere ataşate
4.jpg
Cel mai mare este Johnny, zapacita seamana leit cu el
3.jpg
Tasha este cea mai colorata
2.jpg

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ofer spre adoptie 3 procusori

Mesajde ramona_inka » 13 Mai 2014, 23:35

Iti doresc sa gasesti stapanul perfect pentru ei! Sunt foarte frumosi! :-)

Vreau sa incerc sa te linistesc spunandu-ti ca pe timpul sarcinii si in primale luni de viata ale bebelusului nu exista contraindicatii medicale in a tine nici un animal in casa, indiferent ca este caine, pisica, porcusor... Evident este vorba doar de grija la igiena, care oricum trebuie facuta mereu. De altfel avem pe forum mai multe mamici care au avut initial doar porcusori si nu au renuntat la ei nici pe perioada sarcinii si nici ulteior, acum avand cate doi copii sanatosi fiecare + porcusorii din dotare :-)
Uite aici o postare a uneia din aceste mamici ;-): viewtopic.php?p=117271#p117271
Multa sanatate!

Avatar utilizator
Valentina Dascalu
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 10 Mai 2014, 18:26
Localitate: Bucuresti

Re: Ofer spre adoptie 3 procusori

Mesajde Valentina Dascalu » 14 Mai 2014, 21:31

Mai este valabil anuntul? As vrea sa ne intalnim sa discutam detaliile si sa-i cunosc. O seara buna!

alina54
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 15 Mai 2014, 12:21
Localitate: Bucuresti

Re: Cu durere in suflet trebuie sa le donez pe Suki si Pixie

Mesajde alina54 » 15 Mai 2014, 12:24

Vreau eu sa adopt o singura purcelusa si cusca. Mai este valabil?

alina54
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 15 Mai 2014, 12:21
Localitate: Bucuresti

Re: Donez 2 Porcusori((

Mesajde alina54 » 15 Mai 2014, 13:01

Buna ziua, mai este valabil?

Florentina
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 8
Membru din: 20 Feb 2013, 13:57
Localitate: Bucuresti

Re: Ofer spre adoptie 3 procusori

Mesajde Florentina » 15 Mai 2014, 20:14

S-au dat porcusorii.Sper sa fie bine, cuminti, mancaciosi si jucausi asa cum erau acasa. O sa-mi fie dor de ei dar ma consolez cu gandul ca au plecat intr-o familie numeroasa si frumoasa cu oameni iubitori de animale, si sigur vor avea parte de mai multa atentie de acum inainte...

alexandra_b
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 7
Membru din: 13 Ian 2014, 11:04
Localitate: bucuresti

Re: donez 2 porcute (mama si fiica) cu tot ce au nevoie

Mesajde alexandra_b » 17 Mai 2014, 22:05

am dat porcutele unei fete iubitoare :)

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

2 porcusori de rasa isi cauta stapani responsabili

Mesajde chinchi2 » 20 Mai 2014, 17:43

In ultima vreme m-am gandit tot mai mult sa dau baietii si impinsa de situatie am zis sa incerc sa le gasesc stapani buni.Fiind clasa a 11-a mi-e foarte greu sa imi impart timpul si la ei , cheltui destui de multi bani pe talas neavand tamplarie prin zona si cusca ocupa destul de mult spatiu avand o camera cam micuta.Daca voi gasi pe cineva care are mai mult timp liber sa se ocupe de ei,ii voi da cu cea mai mare placere.
Vreau sa le gasesc cei mai buni stapani ,care au avut sau au porcusori (masculi)!
Voi fi foarte atenta in cautarea stapanului ,vreau ca cei doi sa duca in continuare o viata lunga si fericita alaturi de niste oameni responsabili care ii iubesc.
As vrea foarte mult ca cei 2 sa ajunga la unul din utilizatorii pe care ii cunosc deja,insa daca sunteti nou,am nevoie de putin timp si as vrea sa aflu cateva detalii despre dvs.
Nu ii dau separat,ii dau cu cusca de 1,2m si accesorii.
Innocent si Azaghal sunt 2 masculi in varsta de 2,5 ani respectiv 1 an.
Ambii au pedigree,unul este de la crescatoria Inka iar celalalt de la Impala.Sper sa gasesc pe cineva responsabil si cu mai mult timp ca sa se ocupe de ei.
Am pretentia ca cei care ii va adopta sa stie despre ei,despre alimentatia si nevoile lor.
Va rog sa trimiteti mesaj privat daca sunteti interesat.Stau aproape de Bucuresti ,cine ii va vrea ,va trebui sa vina dupa ei.
Cusca si accesoriile le voi da la un pret rezonabil ,le vreau binele micutilor,ei sunt cei mai importanti in acest moment.

Cusca :


Accesoriile:


Baietii :



Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Cu durere in suflet trebuie sa le donez pe Suki si Pixie

Mesajde Irutss » 21 Mai 2014, 12:39

anuntul nu mai este valabil, nu le-as fi dat separat..
porcutele se vor duce la o doamna draguta unde sper ca vor fi la fel de fericite cum au fost la mine..
multumesc pentru suport si va doresc sanatase si fericire voua si animalutelor!

Roxana1986
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 7
Membru din: 23 Feb 2014, 23:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

il donez pe Fufu :(

Mesajde Roxana1986 » 27 Mai 2014, 06:50

Se doneaza un mascul de cca 2 ani,impreuna cu cusca lui si cu toate accesoriile:adapator,suport fan,casuta lemn si castro,unui cunoscator.Din.pacate eu nu mai am timp sa ma ocup de el..este sociabil,cuminte si rasfatat.Numai unei persoane responsabile.se vor face verificari periodice despre starea lui!!!nr de tel :0766.853.944 :(

tin sa precizez ca sw doneaza in Bucuresti
Fişiere ataşate
2014-03-21 19.45.21.jpg

ofatasimpla
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 03 Iun 2014, 13:41
Localitate: Petrila

De dat porcusori

Mesajde ofatasimpla » 03 Iun 2014, 13:56

VREAU SA DAU SI EU DOI PORCUSORI NU PREA MAI AM TIMP DE EI

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: De dat porcusori

Mesajde Gemon » 03 Iun 2014, 19:05

Insereaza o poza cu ei si scrie-ne ce sex au si aprox. ce varsta, acestea fiind informatii utile pentru cei care vor sa adopte porcusori(i).
Dupa ce vei posta mesajul aici, voi muta acest topic la sectiunea adoptii.

daniel80
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 10
Membru din: 23 Apr 2014, 08:54
Localitate: Bucuresti
Contact:

Ofer spre adoptie

Mesajde daniel80 » 06 Iun 2014, 17:04

Doua purceluse Tina si Velvi .Tina este din rasa Sheltie iar Velvi angora.
Hrana uscata de la Versele-Laga 3 feluri si Vitakraft 1 punga vor fi donate si ele.
Prima are 8 luni si a doua 4 luni .Nu au probleme de sanatate.
Cusca de 1m tip Hornbach,accesoriile vor fi vandute la jumatate din pretul pietii.
Mai multe detalii pe P.M

Un link cu poze
https://picasaweb.google.com/1172656632 ... directlink

Ce interesati se vor ocupa de transport . Sector 6
Ultima oară modificat 20 Iun 2014, 14:50 de către daniel80, modificat de 2 ori în total.


Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori