Donatii, anunturi ce nu mai sunt valabile

Anunturi pentru adoptii gratuite
Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: OFER PORCUSOR MASCUL ANGORA SPRE ADOPTIE

Mesajde true_fan_66 » 26 Mar 2014, 22:17

Da, sunt sigura ca vreau sa-l dau pentru ca nu am alta alternativa. De separat am incercat, nu a mers prea bine pentru ca Landis se intelege de minune cu Carro, si plangeau unul dupa celalalt, iar pe Miley nu pot sa-l supraveghez tot timpul sa nu il atace. Landis nu e o fire posesiva si se intelege cu un porcusor atata timp cat e acceptat, ori la mine a fost respins din prima zi si nici macar nu e lasat sa se joace in voie. E greu sa vezi un porcusor trist in permanenta, gonit de fiecare data cand face pop-corn langa un altul si retras. Miley il clantane pana si atunci cand cere el primul mancare :(
Mi-ar placea sa stabilim o intalnire. Eu sunt libera in orice zi, ma poti suna sau lasa un mesaj cand decizi ca esti pregatita sa-l primesti pe Landis :)

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: OFER PORCUSOR MASCUL ANGORA SPRE ADOPTIE

Mesajde MaraC » 26 Mar 2014, 22:29

Pe termen scrut, pana cel mic va deveni adolescent, va merge. Apoi, nu stii ce se va intampla...

Avatar utilizator
kissy
Initiat
Initiat
Mesaje: 37
Membru din: 11 Mar 2014, 14:28
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: OFER PORCUSOR MASCUL ANGORA SPRE ADOPTIE

Mesajde kissy » 27 Mar 2014, 09:00

Incearca sa-l separi pe Miley de Caro si Landys si vezi cum merge cateva zile.... Eu pe sambata o sa te contactez telefonic si daca inca esti dispusa sa il dai, acasa la mine va gasi un locsor pt el si o sa fac tot posibilul sa ii fie bine. Ma gandesc si la faptul ca atatia ani langa tine o sa ii fie greu sa se obijnuiasca cu mine .... Ti-am zis m-am indragostit de el de cand l-am vazut dar vreau sa ii fie lui bine.... 0769524465 este nr meu in caz de ceva ...

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: OFER PORCUSOR MASCUL ANGORA SPRE ADOPTIE

Mesajde true_fan_66 » 27 Mar 2014, 12:29

Am incercat si varianta asta. De obicei o foloseam cand plecam pentru perioade mai lungi si nu vroiam sa risc sa-l gasesc pe Landis smotocit bine la intoarcere. Insa nici asa nu a functionat prea bine pentru ca Miley il adora pe Carro si invers si plangeau unul dupa celalalt cat erau separati. Carro e undeva la mijloc in toata povestea asta. El se intelege bine cu amandoi si ceilalti il accepta deci...tot nu am reusit sa rezolv problema dintre ei astfel :(
Sper si sunt sigura ca alaturi de porcusorii tai o sa o duca mult mai bine decat o duce acum alaturi de ai mei :)

Avatar utilizator
kissy
Initiat
Initiat
Mesaje: 37
Membru din: 11 Mar 2014, 14:28
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: OFER PORCUSOR MASCUL ANGORA SPRE ADOPTIE

Mesajde kissy » 27 Mar 2014, 12:43

Sper si eu ... sper sa ii fie bine langa ai mei :) m-as bucura sa meraga totul bine ... o sa te sun maine sa stabilim o intalnire :)

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: OFER PORCUSOR MASCUL ANGORA SPRE ADOPTIE

Mesajde true_fan_66 » 27 Mar 2014, 13:28

OK :)

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: OFER PORCUSOR MASCUL ANGORA SPRE ADOPTIE

Mesajde true_fan_66 » 29 Mar 2014, 17:57

Astept vesti si eventual poze cu noua casuta si alaturi de ceilalti porcusori :) Ca sa mai fac niste precizari referitoare la alimentatie: eu ii dadeam un morcov mare sau doi mici pe zi, de preferat seara. In rest aceleasi legume cum primesc majoritatea porcusorilor: sfecla, telina, albitura, marar, patrunjel, mere, castravete, ardei gras, gogosar, porumb (inclusiv matase si frunze), cirese (nu se omoara dupa ele prea tare dar mananca putin), coaja de pepene verde (cel galben baloneaza tare), frunze de morcov si frunze de ridichi. Avea 3 mese pe zi. Mancarea uscata dimineata si inca doua mese de legume la pranz si seara. Apa neaparat plata si fan in permanenta. De spalat nu l-am spalat niciodata si nici nu stiu cum reactioneaza in prezenta apei. Medicul veterinar este Catalin Manea de la clinica PetSmile http://www.petsmile.ro

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Femela texel spre adoptie - Bucuresti

Mesajde ramona_inka » 30 Mar 2014, 10:03

Yuki este in continuare disponibila spre adoptie.

Imagine
Imagine

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: OFER PORCUSOR MASCUL ANGORA SPRE ADOPTIE

Mesajde true_fan_66 » 30 Mar 2014, 20:37

Pentru ca Landis a fost adoptat cu bine si se intelege mult mai bine cu porcusorii alaturi de care este acum, cred ca acest topic se poate inchide :)

vali
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 02 Ian 2014, 15:32
Localitate: bucuresti

ofer spre adoptie 2 femele de cinci luni

Mesajde vali » 09 Apr 2014, 11:25

Buna ziua

Am luat de la un pet shop 2 porcusori femela acum 5 luni, prima data numai unul apoi l am luat pe al doilea ca sa aiba companie(femele).Au cusca mare Hornbach, cusca mica, casute lemn Hornbach, poduri de lemn idem, asternut talas rezerva 3 schimburi, fan si mancarica uscata, perie si forfecuta unghii, ce mai zestre completa.Bine ingrijiti, sanatosi au facut vizite la dr Pantu.Problema este ca trebuie sa plec din tara si nu am cui sa ii dau asa ca daca este cineva interesat de adoptia a doua femele superbe si jucause dati-mi un telefon cat mai repede 0743010969 Vali.

vali
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 4
Membru din: 02 Ian 2014, 15:32
Localitate: bucuresti

Re: ofer spre adoptie 2 femele de cinci luni

Mesajde vali » 09 Apr 2014, 21:10

Se poate inchide topicul fetitele si au gasit o noua casa in Bucuresti.Multumesc mult!!!

machupichu
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 14 Apr 2014, 12:28
Localitate: Bucuresti

Ofer 2 porcusori spre adoptie

Mesajde machupichu » 14 Apr 2014, 12:32

Am 2 porcusori de guineea masculi amandoi din pacate in varsta de un an si 4 luni si de 9 luni. Au inceput sa se certe intre ei si imi este prea mila sa-i castrez, asa ca as dori sa ofer unul din ei spre adoptie.

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Ofer 2 porcusori spre adoptie

Mesajde Gemon » 14 Apr 2014, 14:18

Ai incercat sa aduci imbunatatiri in mediul lor?
Ar fi pacat sa fie oferiti spre adoptie fara a investiga cauza agresivitatii ce poate fi spatiul mic si/sau mediul sarac in stimuluri. Avem un topic ce iti recomand sa vizitezi

Vezi si viewtopic.php?p=121091#p121091
viewtopic.php?p=121091#p121091
si viewtopic.php?p=6813#p6813

ccristinaa
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 17 Feb 2014, 14:19
Localitate: BUCURESTI

Re: Ofer 2 porcusori spre adoptie

Mesajde ccristinaa » 16 Apr 2014, 15:13

Buna ziua,
mai este valabil anuntul?

Bigfoot
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 16
Membru din: 24 Oct 2009, 01:07
Localitate: Cluj Napoca

Re: Donez o femela + cusca incapatoare - BUCURESTI

Mesajde Bigfoot » 22 Apr 2014, 06:28

Update la primul post. Am eliminat conditia ca cel care doreste sa o adopte sa aiba deja o alta femela.


Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator