Donatii, anunturi ce nu mai sunt valabile

Anunturi pentru adoptii gratuite
Missha
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 10 Mar 2014, 22:31
Localitate: Bucuresti

URGENT! O DONAM PE MISHA DOAR IUBITORILOR

Mesajde Missha » 10 Mar 2014, 22:38

Donam urgent o femela superba, cu casuta spatioasa (1000/540).

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: URGENT! O DONAM PE MISHA DOAR IUBITORILOR

Mesajde ramona_inka » 10 Mar 2014, 23:01

Pentru mai multe sanse de adoptie sunt binevenite o poza si detalii despre ea (varsta, caracter, rasa...)
Mult succes!

Avatar utilizator
Delia
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 48
Membru din: 29 Noi 2007, 10:53
Localitate: Bucuresti

Re: URGENT! O DONAM PE MISHA DOAR IUBITORILOR

Mesajde Delia » 11 Mar 2014, 11:50

Ne puteti da mai multe detalii/poze?

Stoica Liviu
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 3
Membru din: 10 Feb 2014, 19:18
Localitate: Sector 2

Re: URGENT! O DONAM PE MISHA DOAR IUBITORILOR

Mesajde Stoica Liviu » 11 Mar 2014, 12:41

buna ziua ce varsta are porcuta de guineea ? este blanda ? as dori mult sa o iau eu daca sunteti de acord , eu mai am o fetita . uitati nr meu 0734321541 , numele meu este Liviu , astept un semn , va multumesc.

ccristinaa
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 17 Feb 2014, 14:19
Localitate: BUCURESTI

Re: URGENT! O DONAM PE MISHA DOAR IUBITORILOR

Mesajde ccristinaa » 20 Mar 2014, 15:21

Buna ziua,
mai este valabil anuntul cu Misha?
Multumesc

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

OFER PORCUSOR MASCUL ANGORA SPRE ADOPTIE

Mesajde true_fan_66 » 24 Mar 2014, 23:50

Datorita conflictului permanent dintre Miley si Landis, am decis sa-l ofer pe Landis spre adoptie unei persoane care mai are/a avut sau mai doreste sa achizitioneze un porcusor de Guineea.
Landis este nascut pe data de 18.10.2010 si provine de la crescatoria INKA. Pana in prezent nu a avut nici o problema de sanatate in afara de o usoara conjunctivita anul trecut.
Porcusorul il donez alaturi de: Contractul de Adoptie, Pedigree, mancare speciala pe care a primit-o in tot acest timp (Vitakraft Emotion) si o lista cu fructele si legumele primite pana acum. De asemenea ofer ajutor financiar in cazul oricarei probleme de sanatate pe toata durata vietii. Mai multe detalii la numarul de telefon 0734959986. O sa incerc sa atasez si cateva poze mai jos.

Imagine

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
kissy
Initiat
Initiat
Mesaje: 37
Membru din: 11 Mar 2014, 14:28
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: OFER PORCUSOR MASCUL ANGORA SPRE ADOPTIE

Mesajde kissy » 26 Mar 2014, 09:27

Porcutul tau este superb! Adevarul este ca mie toti porcutii imi plac :heart: Problema este ca acum 2 zile am luat un porcut mic si inca nu s-a obijnuit cu casa... Porcutii inca au mici dispute de "sefie" :)) Daca totul merge bine intre porcutii mei mie mi-ar face o deosebita placere sa am grija si de porcutul tau. :heart: Daca pana atunci Landis nu gaseste alta casuta :wasntme: ... Sper sa ma placa pe mine si pe cei doi purcelini :heart:

Eu o sa urmaresc in continuare topicul :up:

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: OFER PORCUSOR MASCUL ANGORA SPRE ADOPTIE

Mesajde true_fan_66 » 26 Mar 2014, 12:49

Multumesc! Mi-ar face placere sa se poata juca alaturi de porcutii tai :) Landis de felul lui este foarte cuminte insa problemele de "sefie" la Miley nu au disparut in cazul lui, de asta vreau sa-l ofer cuiva care sa mai aiba porcusori cu care sa se poata juca in voie. Miley e si mai diferit, l-am luat prima data pe el si a stat cateva luni singur, a fost foarte rasfatat si acum nu-l mai pot dezobisnui de acest comportament. Insa Landis se adapteaza usor. O sa las topicul deschis si in eventualitatea in care crezi ca baietii tai se inteleg, ma poti contacta oricand :)

Avatar utilizator
kissy
Initiat
Initiat
Mesaje: 37
Membru din: 11 Mar 2014, 14:28
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: OFER PORCUSOR MASCUL ANGORA SPRE ADOPTIE

Mesajde kissy » 26 Mar 2014, 13:59

Porcuti mei sunt si ei foarte rasfatati, dar amandoi stiu ca dragostea pe care le-o port este aceeasi si ma port la fel cu amandoi tocmai pentru a nu se simti vreunul defavorizat iar daca va veni si al treilea, o sa fie la fel de iubit de noi.
Sigur ca te voi contacta daca totul merge bine cu purcelini mei! Dar mai am o problema pe care sunt sigura ca o voi depasi cu brio :sotul meu :)) Lui nu ii plac purcelinii de rasa, cei cu blanita lunga, dar repet asta e o problema minora... Purcelinii sa se inteleaga si totul va fii bine!

Am o singura intrebare Landis este mai pasiv, mai domol ? avand in vedere ca e destul de maricel ca si varsta, presupun ca o sa fir intelegator cu purcelinii mai puiuti ( Jerry are 1 anisor , iar Chitibus 7 saptamani)

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: OFER PORCUSOR MASCUL ANGORA SPRE ADOPTIE

Mesajde MaraC » 26 Mar 2014, 15:11

Nu vreau sa va ruin visele dar... nu incercati 3 masculi. Va spun din proprie experienta, in cea mai mare parte din cazuri NU merge si unul din porcusori ajunge batut si seaparat.... :(

Avatar utilizator
kissy
Initiat
Initiat
Mesaje: 37
Membru din: 11 Mar 2014, 14:28
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: OFER PORCUSOR MASCUL ANGORA SPRE ADOPTIE

Mesajde kissy » 26 Mar 2014, 17:37

Hmmmm da stiu ce spui, dar ma gandesc ca noul venit fiind un porcut matur nu vor fi probleme... Jerry este foarte dragastos, pe Chitibus il am de 2 zile si l-a acceptat fara probleme, pot spune ca Chitibus (puiul ) era cel rasvratit, dar acum totul e perfect. Vreau sa ii mai las o saptamana-2 singurei si dupa ma gandeam sa il aduc si pe porcutul Landis... Cusca este spatioasa si am o gramada de ascunzisuri pt purcelini in plus am si o cusca micuta in caz de nevoie... Acum nu stiu ce sa zic..... Tot crezi ca nu este o idee buna? Nu vreau ca purcelinii sa fie stresati, vreau sa fie bine si fericiti...

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: OFER PORCUSOR MASCUL ANGORA SPRE ADOPTIE

Mesajde true_fan_66 » 26 Mar 2014, 18:25

Uite, iti spun cum stau treburile cu ai mei. Problema este in primul rand la Miley, pentru ca el este masculul alpha si a stat singur o perioada destul de mare, motiv pentru care e extrem de posesiv. Cand i l-am adus pe Carro, l-a acceptat imediat, il trateaza exact ca pe o "partenera" in continuare, il pupa zilnic si nu l-am vazut nici macar odata sa se bata. Cu Landis e problema ca se apropie oarecum de varsta lui si il vede ca pe o amenintare, desi el nu a ripostat niciodata cand era batut de Miley sau certat. Prefera sa fuga si sa se ascunda intr-o casuta decat sa continue cearta. Pe undeva are si MaraC dreptate pentru ca, daca porcusorii sunt de varste apropiate apare acea "concurenta" a teritoriului. Insa Landis nu e violent, nu s-a batut niciodata cu ceilalti si cred ca alaturi de niste porcusori sociabili si cuminti ar duce-o mult mai bine decat o duce acum la mine.

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: OFER PORCUSOR MASCUL ANGORA SPRE ADOPTIE

Mesajde MaraC » 26 Mar 2014, 18:27

Cat de mare este cusca? A mea avea 1,5 pe 0,7 m, si cand cel mic a ajuns la adolescenta totul a luat-o pe apa zambetei, unul dintre adulti a fost batut rau de tot.

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: OFER PORCUSOR MASCUL ANGORA SPRE ADOPTIE

Mesajde true_fan_66 » 26 Mar 2014, 19:53

Pai cam 1.20 pe 80 fara casute si accesorii. Am luat-o pe cea mai mare pe care am gasit-o la vremea respectiva in Hornbach. Landis nu e chiar "batut" in sensul adevarat al cuvantului. E mai mult agresat, in sensul ca Miley are obiceiul de a-l fugari si cand il vede refugiat intr-o casuta, de a-i rupe din par cu dintii :( Si lucrul asta se intampla zilnic, mai putin cand e ora mesei.

Avatar utilizator
kissy
Initiat
Initiat
Mesaje: 37
Membru din: 11 Mar 2014, 14:28
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: OFER PORCUSOR MASCUL ANGORA SPRE ADOPTIE

Mesajde kissy » 26 Mar 2014, 21:02

Cusca mea are are tot 1.20 pe 0.70 + accesorii ce le permite sa se ascunda. Acum apare o alta intrebare: Esti sigura ca vrei sa il lai pe Landis? Vreau sa zic ca la un moment dat purcelinii mei pe vremea accea Jerry si Puffy ( fetita) nu se intelegeau si sotul a zis ca ar fi bine sa renuntam la Jerry sa il dam fratelui meu, in secunda a 2-a eu eram cu Jerry in brate si plangea de mama focului :D sunt o persoana care iubesc enorm animalutele si mie greu sa ma despart de ele.

Evident ca la mine de cate ori vrei il poti vedea, te poti juca cu el, nu am nimic in potriva cu asta... Te intreb pentru ca cu sotul am rezolvat-o :D iar purcelinii mei vad ca acum se inteleg destul de bine, as vrea sa ii mai las 2-3 zile singuri si spre sfarsitul saptamanii daca te hotarasti poate stabilim o intalnire....


Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori