Bursucel şi Chiţibuş, papă fân acuş-acuş!

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi
Avatar utilizator
Dienusha
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 21
Membru din: 21 Ian 2013, 23:48
Localitate: Piatra Neamţ

Bursucel şi Chiţibuş, papă fân acuş-acuş!

Mesajde Dienusha » 26 Ian 2013, 22:00

...cam astea li-s ultimele nume. Tot ce-i cert e că numele de familie le e Roadetot, şi-l merită pe deplin.
La început, pe când făceau parte dintr-o familie de 3 macho şi 5 lolite ciquite (îngrijiţi cu grijă de tatăl meu), îi chema ??? şi Sleepy. Din motive de acvariu + pisică + lipsa timpului de a mai căta de 8 purcelini, tata i-a dat. Mie.

(Eu mă numesc Diana, 25 de ani, fată, evident. :D )

Eu, din motiv de pisică (obraznică şi rea şi iubirea cu blană a vieţii mele) şi lipsit toată ziua de-acasă, başca rutina mea de-a mă muta dintr-o chirie în alta, i-am dat unei prietene bune, care le-a pus pe loc numele Flavius şi Eugen. Nu mai ştiu care şi cum. Au dus-o bine, foarte chiar, au pus legume în gură şi cărniţă pe ei... până în urmă cu o lună. Prietena mea s-a mutat de mai multă vreme în Braşov şi nu i-a putut lua cu ea, iar mama ei, destul de în vârstă, s-a cam plictisit de guiţuri. Din fericire mi i-au dat tot mie înapoi.

Sincer... acum am cu atât mai puţin timp liber şi stau şi într-un apartament aiurea, în condiţii mai aiurea, care nu cred că sunt pe placul purceilor (multă umezeală şi condens şi frig şi igrasie, dat fiind că nu am încălzire şi temperatura din casă rar trece de 17-18 grade). Dar mi-s dragi băieţii ăştia tare-tare acum. Vroiam să vi-i arăt. Tare aş vrea să le găsesc nişte părinţi grijulii, merită, sincer, şi merită şi condiţii ambientale mai bune (am să scriu şi la adopţii cu link spre postarea aceasta) însă câtă vreme îi mai am, vreau să fie foarte fericiţi! De-aia mi-am băgat nasul în forum acum vreo 3 săptămâni. L-am parcurs abia vreo 10%, dar bine am făcut, dat fiind că unul din băieţi era cam mucos, dar l-am desfundat bine după numai 4 zile de Nazomer şi Vit. C. You guys are GOLD!

I-am rebotezat în Bursucel şi Chiţibuş. Ar cam merita să-i pun la Gazeta porcească, sunt nişte zurlii şi nu fac piş unde vreau EU :cry: Dar sunt cuminţi şi, vorba bancului, papă tot din farfurie :lol: Ia să-i las să se prezinte (cu corecţiile mele gramaticale de translator din guineză):

Eu mi-aş fi Bursucel. (E machiajul meu de scenă, ascult black metal :lol: ) Eu sunt alfa male şi am produs toţi sus-nenumiţii din familia Roadetot, 4 fete grase, un băiet pricăjit şi somnoros şi Chiţibuşul de mai jos.
Sunt împuşcat din două părţi (am două rozete perfecte pe şolduri şi o creastă înfiorătoare pe spate + breton, că e la modă). Sunt foarte tăcut şi cuminte ca un pluş. Odată, demult, sora lu' mămic-mea de acum s-a jucat cu mine şi m-a uitat pe un colţ de pernă în sufragerie. Două ore mai târziu eram tot acolo şi dormeam lat. Sunt autoritar numai când treb'e şi singurele zgomote pe care le fac e când clănţăn la Chiţibuş. Să ştie cine-i ta-su'. Nu se ştie exact, dar s-ar spune că împlinesc 3 ani şi jumătate la vară.






Eu mi-s Chiţibuş. Poreclit Porcu'. Nu mănânc în farfurie, ci lângă, că-s porc. Şi sunt foaaaarte vorbăreţ, nu-mi tac mustăţile o clipă. Sunt rapid şi-mi place să explorez şi să gust tot (dar am o repulsie faţă de vitamina C, nu că ar fi după mine...). Moştenesc de la mama nişte maron prin blană şi o ţârucă de alb. Şi am în jur de 2 anişori. Şi-mi place să smotocesc tot fânul pus la dispoziţie, spre disperarea tatei, care mă cam ia de guler (acum vreun an chiar mă bătea, dar am început să mă mai impun şi eu, ce talaşu' meu?! :?: )



Neşte poze vechi de 20 de minute.

Ascunşi în pătura pufoasă cu mâneci:



În-ce-pe vitamina C! ...De fapt se cam termină.



Sper să vă placă de noi, şi cât mai suntem prin zonă, venim zilnic şi ne facem temele aici, ok?

Lots of :love: to all the piglets here!

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Bursucel şi Chiţibuş, papă fân acuş-acuş!

Mesajde Allma » 26 Ian 2013, 22:56

Superbi! :heart:
Old username: Andreea_Molly

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Bursucel şi Chiţibuş, papă fân acuş-acuş!

Mesajde Irutss » 27 Ian 2013, 01:09

Da frumos scrii tu, fata, tu :D serios acum, porcii sunt frumosi de mai am putin si fac diabet, iar tu ai un talent la scris de sunt invidioasa. :)) daca nu esti studenta la litere ti-ai gresit vocatia, pe cuvant. :))

Avatar utilizator
Dienusha
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 21
Membru din: 21 Ian 2013, 23:48
Localitate: Piatra Neamţ

Re: Bursucel şi Chiţibuş, papă fân acuş-acuş!

Mesajde Dienusha » 27 Ian 2013, 01:20


Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Bursucel şi Chiţibuş, papă fân acuş-acuş!

Mesajde Irutss » 27 Ian 2013, 01:46

Daca erai barbat, te ceream in casatorie. :))

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Bursucel şi Chiţibuş, papă fân acuş-acuş!

Mesajde Allma » 27 Ian 2013, 01:52

Nu mai stiu in ce tara se acceptau casatoriile intre femei si casatoriile intre barbati, dadeau la stiri cu haz :lol:
Old username: Andreea_Molly

Avatar utilizator
Dienusha
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 21
Membru din: 21 Ian 2013, 23:48
Localitate: Piatra Neamţ

Re: Bursucel şi Chiţibuş, papă fân acuş-acuş!

Mesajde Dienusha » 27 Ian 2013, 01:57


Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Bursucel şi Chiţibuş, papă fân acuş-acuş!

Mesajde Allma » 27 Ian 2013, 02:13

Acum gata cu gluma...nu va puteti casatori...din ce stiu eu nu sunt preoti pe gemon... :( Si nu avem destui porci albi sa ii eliberam la nunta...si stapanii nu ar fi de acord oricum :lol:
Old username: Andreea_Molly

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Bursucel şi Chiţibuş, papă fân acuş-acuş!

Mesajde chinchi2 » 27 Ian 2013, 02:16

Ar fi tare sa il vedeti pe Inno zburand =))
Cat despre porcusori,sunt superbi.Sper sa isi gaseasca o casuta cat mai repede,si incearca sa pui anuntul la adoptii :up:

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Bursucel şi Chiţibuş, papă fân acuş-acuş!

Mesajde Allma » 27 Ian 2013, 02:17

Old username: Andreea_Molly

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Bursucel şi Chiţibuş, papă fân acuş-acuş!

Mesajde chinchi2 » 27 Ian 2013, 02:19

Zboara si fara aripi,ii cumpar elicopter :tease:

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Bursucel şi Chiţibuş, papă fân acuş-acuş!

Mesajde Allma » 27 Ian 2013, 02:21

Daca piloteaza ca mine {daca mai tii minte} ramai fara porc :lol: Ca tot veni vorba de nunta... Bursucel si Chitibus au mirese?? :lol:
Old username: Andreea_Molly

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Bursucel şi Chiţibuş, papă fân acuş-acuş!

Mesajde chinchi2 » 27 Ian 2013, 02:21

=))

Avatar utilizator
Dienusha
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 21
Membru din: 21 Ian 2013, 23:48
Localitate: Piatra Neamţ

Re: Bursucel şi Chiţibuş, papă fân acuş-acuş!

Mesajde Dienusha » 27 Ian 2013, 02:26


Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Bursucel şi Chiţibuş, papă fân acuş-acuş!

Mesajde Allma » 27 Ian 2013, 02:34

Daca va casatoriti, Mika se ofera ca domnisoara de onoare totusi, iar Molly sa manance buchetul :heart: Milly vrea doar sa aduca verighetele
Old username: Andreea_Molly


Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori