Faceti cunostinta cu...

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi
dany_nike007
Initiat
Initiat
Mesaje: 48
Membru din: 10 Dec 2012, 17:52
Localitate: brasov

Re: Faceti cunostiinta cu Tufy al meu :D

Mesajde dany_nike007 » 25 Ian 2013, 19:37

Tufy este numele am modificat si pe youtube ms de observatie ... da cusca eu am facuto nu este foarte mare are doar 85*50 si mai are etaju de 85*25 dar cu timpu vreau sa ii mai fac o cusca care sa fie dedesubtul lui asta si sa urce de jos sus si invers momentan sunt in sesiune si nu am timp :D

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Faceti cunostiinta cu Tufy al meu :D

Mesajde Allma » 25 Ian 2013, 19:42

Pana acum nu am vazut poza cu cusca intreaga, se vedea doar "imagine". O observasem pe youtube. Acum ca o vad ti-as da 2 sfaturi: 1. Incearca sa ii dai 3 mese pe zi, la fiecare masa un singur aliment. 2. Cusca desi este frumoasa, este plictisitoare pentru el, incearca sa pui niste accesorii (o ascunzatoare de orice fel unde sa se poata refugia, tuburi, casute, podulete, etc..) ca sa aiba si el activitate. Vezi aici: viewtopic.php?f=11&t=2359 ; viewtopic.php?f=11&t=2305 ; viewtopic.php?f=11&t=288
Old username: Andreea_Molly

dany_nike007
Initiat
Initiat
Mesaje: 48
Membru din: 10 Dec 2012, 17:52
Localitate: brasov

Re: Faceti cunostiinta cu Tufy al meu :D

Mesajde dany_nike007 » 25 Ian 2013, 19:50

poi are subsol are casuta si am doua tuburi de pvc care stau in spatiul ala liber momentan nu leam pus ca iam facut curat si nahh + ca mai are inca un tip de casuta pentru cusca le schimb cam o saptamana una o saptamana cealalta ....
acum am inceput sa ii fac si o cura cu vitamina C CA A INCEPUT SA LASE PAR destul de mult :D sper sa se faca bine :D si legume ii dau ce ii place foarte mult e salata morcovii radacina de la patrunjel nu o prea mananca am incercat si crengute de mar corcodus degeaba el la fan si la mancarica de la vitacraft ... oricum eu akm am aflat ca nu trebe sa ii pun mancarica speciala la discretie eu cum o manca cum ii puneam alta si manca multa mancarica dinasta .... akm ii dau doar dimineata putin ... si ii dau legume .....
dar e trist ca nu are un fratior avea o porcuta dar am donato ca sa nu se imperecheze :)
si am cumparat un porcusor din petshop si era bolnavior ... avea lipsa par micoza puricii vai mam speriat cand am ajuns acasa ... a trebuit sa il duc inapoi ca dupaia sa pot face plangere la aANPC SI DSV BRASOV ... acum astept rezultatul investigatiiollor ... erau 6 puiuti tinuti intro cusca cu 2 iepuroi imensi ce ii bateau ... si sunt acm pregatit cu crema antimicotica de la veterinar in cazul in care ia si al meu sa il tratez

madym
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 21
Membru din: 14 Aug 2010, 01:28
Localitate: Iasi

Re: Faceti cunostinta cu...

Mesajde madym » 11 Feb 2013, 19:50

Sunt mandra si eu cu baiatul meu,cred ca are vreo 10 luni,l-am cumparat anul trecut in iunie si era micut,banuiam eu ca avea vreo 2 luni pe atunci.Oricum,e baiat mare.La inceput nu prea aveam timp deoarece lucram foarte mult,cusca era mica desi il lasam seara liber.In ultima vreme ne-am imprietenit foarte mult,i-a luat mami cusca mare si oricum...el e seful.Acum stam in pat si-o face pe-a nebunul,se pare ca astazi n-are nevoie de mangaieri ci de ciufuleli,asa ca-i dau ce vrea,se crede taur asa arunca si se zvarcoleste,ahaha!Il ador,ce mai!Si sper cat de curand sa-i aduc un alt nazdravan desi nu cred ca l-ar intrece.

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Faceti cunostinta cu...

Mesajde khaos » 13 Feb 2013, 14:31

Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

iulia_chitzi
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 10 Feb 2013, 21:07
Localitate: Bucuresti

Re: Faceti cunostiinta cu Tufy al meu :D

Mesajde iulia_chitzi » 16 Feb 2013, 14:31

Sa iti traiasca, este absout un scumpitel ciufulit :heart: :love:

Avatar utilizator
Dienusha
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 21
Membru din: 21 Ian 2013, 23:48
Localitate: Piatra Neamţ

Re: Faceti cunostiinta cu Tufy al meu :D

Mesajde Dienusha » 16 Feb 2013, 18:02


dany_nike007
Initiat
Initiat
Mesaje: 48
Membru din: 10 Dec 2012, 17:52
Localitate: brasov

Re: Faceti cunostiinta cu Tufy al meu :D

Mesajde dany_nike007 » 16 Feb 2013, 20:35


edikup
Initiat
Initiat
Mesaje: 29
Membru din: 14 Oct 2012, 18:36
Localitate: Bucuresti

Re: Faceti cunostinta cu...

Mesajde edikup » 19 Feb 2013, 22:58

Iaca... io sunt Ghemotoc.... dar mi se mai spune si Ghem, sau gajganie, sau jivina, sau soboporc, in functie de cat de cuminte sunt si pap mancarea variata :)

cu mine pe post de masa
Imagine

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Faceti cunostinta cu...

Mesajde Allma » 19 Feb 2013, 23:01

Superbitate fotogenica ca esti! :heart:
Old username: Andreea_Molly

criss24
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 18
Membru din: 20 Feb 2013, 13:41
Localitate: petrosani

Re: Faceti cunostinta cu...

Mesajde criss24 » 26 Feb 2013, 12:31

Salutari si de la mine :)

De vreo sapt i-am luat baietelului meu 2 scrofite frezate (sper ca le zic bine) tare dragute si jucause..voi pune si poze cu ele dar nu mai stiu pe unde trebuie sa imi fac cont pt asta.

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Faceti cunostinta cu...

Mesajde Gemon » 26 Feb 2013, 15:33

Pentru a putea insera poze, vezi viewtopic.php?f=13&t=8

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Faceti cunostinta cu...

Mesajde khaos » 28 Feb 2013, 13:14

Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

criss24
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 18
Membru din: 20 Feb 2013, 13:41
Localitate: petrosani

Re: Faceti cunostinta cu...

Mesajde criss24 » 28 Feb 2013, 17:36

Hihi,da omulet de 2 ani si 8 luni :)
Initial luasem un alt porcusor si de la pet shop mi-a spus ca e femela,am adus acasa si nu m-am gandit sa ma uit ce e...a doua zi m-am dus sa-i cumpar o fetita ca era ultimul din magazin si cand am venit cu fetita acasa...a inceput sa faca ca nebunul,parca era acordeon si scotea sunete specifice masculilor in calduri asa ca l-am plasat unei prietene si m-am dus dupa surioara fetitei ca oricum ramasese singurica acolo (cea alba cu negru).
nu sunt adepta inmultirii la animale,si catelusa si pisica pe care le am sunt sterilizate.

laura_st
Initiat
Initiat
Mesaje: 35
Membru din: 13 Feb 2013, 10:41
Localitate: Timisoara

Paco si Nouky

Mesajde laura_st » 07 Mar 2013, 09:09

.........................................
Ultima oară modificat 24 Mar 2013, 23:03 de către laura_st, modificat 1 dată în total.


Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori