Suki si Pixie :X

Fotografii, filme, intamplari, povestiri despre porcusori
Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde khaos » 15 Noi 2012, 16:03

Ahmm, nu, nu ai facut foarte bine :) Dar ai avut noroc.
Un alt user a facut ceva similar si porcusorii lui se bateau. A trebuit sa le "faca cunostinta" din nou, de la capat, ca la carte. Si apoi a fost totul ok.
Cred ca depinde mult de personalitatea porcusorilor.
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Avatar utilizator
Rox_marizza
Membru
Membru
Mesaje: 165
Membru din: 16 Iul 2012, 23:24
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Rox_marizza » 15 Noi 2012, 16:13

Pai asa m'am gandit si eu ca am avut noroc dar poate o ajuta si asta.:)

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Ella Roxette » 15 Noi 2012, 17:10

Stai linistita ca se vor intelege.
Sunt frumoase impreuna.
Este bine ca le tolerezi si asta vor face si ele,o sa lase de la ele si se vor acomoda

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Irutss » 18 Noi 2012, 17:34

Am visat ca mi-o furase cineva pe Suki..am visat ca ma duceam cu ea la vet si mi-a smuls cineva cutia din brate si a fugit cu ea..m-am trezit tipand si plangand...m-am uitat in cusca si am vazut-o acolo..si tot am mai plans 5 minute cand am realizat ca a fost un vis..nu sunt emotiva asa din fire..dar a fost atat de real..i-am povestit prietenului si a inceput sa rada..imi zice "hei..e doar un porcusor"..desi el mi-a facut-o cadou..replica a fost "e mult mai mult decat un porcusor!"..o am de 2 luni,dar deja e dragostea mea..e amuzant cum iti intra in suflet gemotoacele astea de blana si isi pun amprenta pe viata ta..
nu sunt o persoana matinala din cauza programului de la birou..nu suport sa ma trezesc dimineata...cu toate astea, in fiecare zi..la 7 dimineata sunt in picioare sa-mi hranesc bestiuta..fara sa pun ceasul sa sune..chiar daca am venit de o ora de la birou,si sunt rupta de oboseala..ceva imi zice "hei..trezirea..flocosenia vrea papita"..cred ca defapt acel ceva e chiar ea..nu face galagie pana nu ma aude ca ma foiesc in pat..abea atunci incepe concertul..dar o simt si asa..si ma trezesc ..culmea e ca mai am animale in casa..dar parca nu le rasfat asa mult ca pe ea :))..iar mama..vai..mama..nu se mai ataseaza de animale de cand mi-a murit acum multi ani o pisica de care era foarte atasata..de atunci n-a mai vrut animale in casa (desi are si acum..dar le ignora)..dar de cand a aparut Suki..wow..e topita dupa ea..
am primit-o cadou de ziua mea..m-a intrebat ce vreau si i-am zis ca vreau chinchila..dar sunt foarte pretentioase la temperatura(nu ca porcusorii nu sunt, dar se adapteaza mai usor)..mi-a zis "hey..lasa chinchila..iti iau porcusor (si el are)...sincer,n-am vrut la inceput..dar cand mi-a adus-o..m-am indragostit pe loc!

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Ella Roxette » 18 Noi 2012, 17:41

Urat vis :( sa sti ca si fetele mele cand erau cu mine in camera la fel faceau cand incepeam eu sa ma misc in pat =))
Trebuie sa specific ca Utaka dadea startul :D :love:

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Irutss » 16 Dec 2012, 01:39

Suki are o noua surioara (sper sa avem toti dreptate si sa fie fetita:)) se numeste Pixie si este aproape identica cu Suki,..doar ca ea are alb, iar Suki crem. Este o mogaldeata mica mica mica, are 3 saptamani iar Suki a fost fericita sa o cunoasca(cred) ..Suki e imprevizibila :)) cat timp au stat impreuna pe teren neutru au fost ..habar nu am! sincer..Suki ba popcornuia..ba o impingea la colt pe cea mica, asa a tinut-o tot timpul. Nu a muscat,nu a zbarnait nici macar o data,nu a clantanit din dinti, doar ca se impingea cu botul in cea mica si o baga la colt..nush exact ce reprezinta asta, mai vedem si maine pentru ca azi le-am pus in custi separate. Maine le scot iar, si apoi dupa ce fac curat si spal tot le voi pune in cusca mare pe amandoua.

Ea este Pixie:
Imagine
Imagine

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Ella Roxette » 16 Dec 2012, 13:25

O frumusete :heart: sper sa se inteleaga :love:

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde Irutss » 16 Dec 2012, 14:48

Revenim cu vesti bune :D fetele se inteleg perfeeeeeeeect, sunt deja in cusca noua unde popcornuiesc :D celei mici ii place sa se ascunda in castronul cu fan, se baga sub fan si mananca de acolo:D si Suki o cauta si baga nasul in fan ca nu o vede :D

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Suki ciufulita iubita

Mesajde chinchi2 » 16 Dec 2012, 15:54

E bine ca deocamdata se inteleg.Pentru ca este tanara eu spun ca se vor intelege.
Si ai mei se intelegeau bine la inceput si apoi si-au schimbat comportamentul :( .acum e totul bine si la noi :up:
Fetele tale sunt tinere si frumoase,sigur se vor intelege.
Mai ales ca Suki este putin mai mare si probabil ea va fi sefa :giggle:

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki si Pixie :X

Mesajde Irutss » 19 Dec 2012, 18:21

Poze noi cu fetele mele :X se inteleg in continuare bine, Pixie se tine dupa Suki peste toooooooot :)))
Pixie e foarte curioasa, verifica absolut tot, are o energie de nu-mi vine sa cred, dar nu interactioneaza cu mine, inca :) E foarte vioaie si activa si in cusca si cand o scot afara, dar nu ma lasa sa o mangai si fuge daca ma apropii, dar e inca la inceput:D am rabdare :D

Pixie era in castronul cu fan si Suki o cauta :D
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Iarbaaaaaaaaaaaaa
Imagine
si un botic dulce
Imagine
Cusca fetelor, curata, inainte sa o porceasca :)) curatenia dureaza maxim 5 minute!!! (mai lipsesc 2 podulete din cusca, si inca un recipient cu fan, ca sa nu aud discutii ca e prea goala..)
Imagine

Fetele luand masa in oras :D
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Ne-am placintit ca am obosit cat ne-am jucat
Imagine
Imagine
Imagine
Hahahahah pitica papa fan din leagaaaaaaaan :))))
Imagine
Are si suport exterior ptr fan,dar nu ajunge la el ca e prea mica, iar inauntru mai aveam 2 recipiente in care le puneam fan, dar cea mica intra in ele si facea pipi acolo..asa ca le-am scos
Imagine
Imagine
Imagine

Stiu ca sunt muuulte poze, dar nu le fac prea des :)
Ma bucur enorm ca am luat-o pe Pixie, suki e fericita, niciodata nu am auzit-o gangurind asa mult, toata ziua comunica ele acolo, e o discutie continua :)) mi-e drag sa ma uit la ele si sa le aud cum vorbesc intre ele toata ziua

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Suki si Pixie :X

Mesajde Allma » 19 Dec 2012, 23:10

Cat de bine le poate sta impreuna! :loving:
Old username: Andreea_Molly

ali
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 121
Membru din: 03 Mai 2011, 22:35
Localitate: bucuresti

Re: Suki si Pixie :X

Mesajde ali » 20 Dec 2012, 12:17

Sunt tare frumoase!
Cea mica pare minuscula pe langa Suki, iar Suki cu pleata aia pe spate... e dementiala! :up2:

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Suki si Pixie :X

Mesajde khaos » 20 Dec 2012, 12:29

Hihi :giggle: Ce micuta e Pixie pe langa Suki... Sunt foarte simpatice! Sa-ti traiasca si sa fie sanatoase!
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Irutss
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 253
Membru din: 28 Sep 2012, 13:09
Localitate: Bucuresti

Re: Suki si Pixie :X

Mesajde Irutss » 20 Dec 2012, 16:50

multumeeeeeesc! ma bucur enorm ca Pixie e sanatoasa tinand cont ca am luat-o din petshop si da, e minuscula! e cat palma! palma fara degete! :))) v-am zis..juram ca sunt hamsteri..si ma uitam la ei si ma minunam ca nu mai vazusem hamster ciufuliti..si apoi mi-am dat seama ca sunt porcushori..pai cum sa plec eu acasa fara mogaldeata?
am venit azi-dimineata de la birou, rupta de oboseala..visam perne si paturi treaza..si am intrat in camera si fetele dadeau o sesiune de alergare 15m garduri si curse cu obstacole, cu popcornurile aferente..si am mai stat 1 ora sa ma uit la ele si apoi m-am culcat :))
inainte sa o primesc pe suki mi se pareau animale banale,, plictisitoare, nu mi-am dorit niciodata..dar vai cum mi-a schimbat viata..m-am inselat teribil! imi fac fiecare zi mai frumoasa bestiutele!

Avatar utilizator
-Vlad-
Membru Suporter
Membru Suporter
Mesaje: 2215
Membru din: 21 Feb 2011, 22:04
Localitate: Buzau

Re: Suki si Pixie :X

Mesajde -Vlad- » 20 Dec 2012, 17:55

Se "asorteaza" :lol: :love:
Animalutele mele: Un hamster sirian-Blondu'.Un caine-Emy.
Imagine
-----------
Old username: maxovlad


Înapoi la “Topicuri personale ale membrilor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori