Donatii, anunturi ce nu mai sunt valabile

Anunturi pentru adoptii gratuite
Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Purcica sanatoasa cu tot cu cusca ... Bucuresti

Mesajde irena » 24 Apr 2012, 16:55

Dat fiind ca anuntul nu mai e valabil, inchid topicul. Ca urmare, va rog sa continuati discutia la .

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Porcusor sur are nevoie de casa noua

Mesajde crisa24 » 24 Apr 2012, 18:04

Si eu am crezut ca sunt alergica intr-un timp la ei, eram insa de la fanul de la tara,are mai mult praf!
Nu cred ca poti fi alergic/a la un purcel si la altul nu, mai bine faci un test de alergie, ce spui ca patesti si tu exact asa patesc si eu, insa eu si din alimente si fac cate-o alergie, asa ca mergi la doctor si afla de la ce, este pacat sa renunti la o asa minunatie de porc si poate nu e cazul! :smile:


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Ella Roxette
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 731
Membru din: 17 Apr 2012, 20:39
Localitate: Slobozia

Re: Caut familie pentru 4 sau 2 fetite, in Bucuresti...

Mesajde Ella Roxette » 24 Apr 2012, 21:33

am unde sa ii tin :winking: si nu cred ca am nevoie de sfaturi...problemele sunt rezolvate..eu vreau sa adopt pentru ca la petshop nu aduc curand...de luat eu oricum imi voi lua :winking: si zilele astea ma voi muta la curte unde am amenajat un spatiu afara de la celelalte porcute si la fel si in casa...asta pe langa cusca...o sa vedeti poze dupa ce ma mut...stiu cum sa'i ingrijesc si stiu sa am grija sa le ofer un trai decent..decizia de catre mine este deja luata :winking: si primesc sfaturi atunci cand cer...

Avatar utilizator
negrutza
Membru
Membru
Mesaje: 250
Membru din: 09 Mai 2008, 12:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Caut familie pentru 4 sau 2 fetite, in Bucuresti...

Mesajde negrutza » 24 Apr 2012, 22:50

ella, toata lumea are nevoie de sfaturi... dar vad ca tu nu esti dispusa sa le accepti.
eu, ptr fetele mele, vreau o familie care sa fie dispusa sa accepte sfaturile celor priceputi...
Va pupa: Negrutza, Tiny, Lily, Miruna si Pufi + cei doi baietei: Cliff si Tomita (si mamica Ana-Maria) :)

sanduanamaria
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 7
Membru din: 23 Apr 2012, 15:13
Localitate: Bucuresti

Purcica sanatoasa cu tot cu cusca ... Bucuresti

Mesajde sanduanamaria » 24 Apr 2012, 23:13

Ofer purcica de guineea cu tot cu cusca este sanatoasa merg cu ea la doctor la cateva luni
Este foarte iubitoare ar sta toata ziua in brate sau sa se plimbe... :love:
Are un an deabea implinit :clapping:
O iubesc mult :heart: dar parinti mei nu sunt deacord sa o tin ... ~X(
Contactati-ma pe nr. 0761308048
Imagine
Imagine

sanduanamaria
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 7
Membru din: 23 Apr 2012, 15:13
Localitate: Bucuresti

Re: Purcica sanatoasa cu tot cu cusca ... Bucuresti

Mesajde sanduanamaria » 24 Apr 2012, 23:18

nu am zis ca o si dau la oricine trebuia sa ma intrebati pe mine daca am doant-o sau nu ...
pana nu vad persoana respectiva nu o dau o iubesc prea mult ca sa o dau pe mana oricui

FlorinG
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 696
Membru din: 30 Mai 2010, 21:59
Localitate: Ploiesti/Brasov

Re: Caut familie pentru 4 sau 2 fetite, in Bucuresti...

Mesajde FlorinG » 24 Apr 2012, 23:19

ClătitaImagine, RubyImagine, Trei și Ivy

Avatar utilizator
untamedhorses90
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 28 Oct 2011, 18:03
Localitate: Bucuresti

2 femele sau 1 mascul

Mesajde untamedhorses90 » 25 Apr 2012, 10:40

Ofer spre adoptie 2 femele si un mascul. De preferat ca femelele sa ramana impreuna (sunt bune prietene :) ) , masculul poate fi luat si separat dar sa fie tinut cu alti masculi... (nu am stiut ca este mascul, am fost informati gresit la petshop...)

De asemenea se ofera cusca mare, accesorii , sfaturi.
Nu mai pot avea grija de ei deoarece plec din tara.
Va multumesc!
( Locuiesc in Bucuresti)

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Caut familie pentru 4 sau 2 fetite, in Bucuresti...

Mesajde irena » 25 Apr 2012, 10:57

Ella, in primul rand nu mai posta in numele altora. Ai postat despre ca anuntul nu mai e valabil. In general e recomandat sa vorbesti in numele tau, nu al altora. Nu de alta, dar s-a inchis un anunt unde tu ai postat ca nu mai e valabil, dand de inteles ca ai luat porcuta, iar stapana a fost nevoita sa deschida un alt topic. Asadar, evita pe viitor.

Florin, exista mai multe motive pentru care lumea intra pe forum. Unii vor sa se documenteze si sa invete, altii au nevoie de un sfat (ca mai apoi fie sa tine cont de el, fie sa il ignore) si unii intra pe site pentru ca au porcuti frumosi si vor sa ii arate si sa primeasca laudele. Din pacate, sa recunosti ca faci ceva gresit si sa te lasi corectat e o virtute pe care tot mai putini o au. E mai usor sa spui ca tu stii mai bine ;-)

Ella, eu iti doresc multa bafta. Avand in vedere ca m-am lamurit, pentru mine acest topic e inchis. Eu una nu mi-as lasa porcutii pe mana ta, insa poate altcineva se lasa convins. Asadar mult succes.

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: 2 femele sau 1 mascul

Mesajde irena » 25 Apr 2012, 11:00

Salut.
Sansele sa le gasesti stapan cresc foarte mult daca atasezi si niste poze cu porcutii.
Pentru a posta poze, foloseste un site pentru upload (de ex. www.photobucket.com), pune pozele acolo si copiaza in textul de pe gemon codul IMG.
Iti doresc bafta multa.

Avatar utilizator
Gabici
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 900
Membru din: 18 Ian 2008, 15:26
Localitate: Oradea

Re: Ofer spre adoptie o femela - Oradea

Mesajde Gabici » 25 Apr 2012, 13:51

Ai reusit sa ii gasesti stapan?
Don't breed and buy while homeless pets die!
http://www.itsmeowornever.org/homeless.html
http://www.adoptiicaini.ro

Emese
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 25 Apr 2012, 13:11
Localitate: Cluj-Napoca

O femela Sheltie – Cluj-Napoca

Mesajde Emese » 25 Apr 2012, 14:58

Ofer spre adoptie porcusorul meu (femela) Sheltie. Numele ei este Bori si are 9 luni. Are par lung, cu o culoare foarte frumoasa, „bruneta”. Ii caut stapan, pentru ca se vede pe ea ca se simte foarte singura si eu nu am posibiliatea ca sa mai tin inca un porcusor. Mentionez ca sunt din Cluj si caut stapani, care au experienta cu porcusorii, si in cel mai bun caz, un stapan, care are tot o fetita. Eu ma despart de ea si din lipsa spatiului, care ii convine, nu am sufletul sa tin intr-o cusca prea mica, ca o crescut si ea. Deci va rog sa ma contactati doar in cazul in care aveti o cusca foarte mare, si aveti inca o fetita. Va multumesc foarte mult.
Va rog sa ma contactati pe messenger, ID-ul meu este: emese_kelemen
Ultima oară modificat 25 Apr 2012, 19:39 de către Emese, modificat de 3 ori în total.

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: O femela Sheltie – Cluj-Napoca

Mesajde khaos » 25 Apr 2012, 15:29

Salut! Ar ajuta daca ai posta si o poza cu porcuta :) Poti face acest lucru urcand poza pe un site gen photobucket.com sau imageshack.us si apoi copiind pe forum image code-ul.
Bafta!
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

zuzupuff
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 61
Membru din: 26 Feb 2012, 11:55
Localitate: Oradea

Re: Ofer spre adoptie o femela - Oradea

Mesajde zuzupuff » 25 Apr 2012, 16:59

Nu inca... :(
:Tomy and Zoey: :)

traian_boxyng
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 18
Membru din: 06 Dec 2011, 15:26
Localitate: constanta

Re: O femela Sheltie – Cluj-Napoca

Mesajde traian_boxyng » 25 Apr 2012, 18:22

poze si ai sa vezi ca iti cresc sansele...multa bafta


Înapoi la “Ofer porcusor(i) spre adoptie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori