Ghizy...

Un colt al amintirilor
kityyna
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 136
Membru din: 27 Oct 2011, 13:35
Localitate: alba iulia

Ghizy...

Mesajde kityyna » 04 Mar 2012, 06:11

Acum 2 ore puiul meu a decis sa plece intr-o lume mai buna. Dupa 2 luni si jumatate de chin a renuntat la lupta. Simteam ca momentul asta va veni curand insa speram ca se va face bine. A inchis ochisorii la mine in brate. Sincer, sunt terminata, l-am pus intr-o cutie cu un prosopel urmand ca dimineata asta sa il ingrop si inca ma mai duc la cutie sa vad ce face... :cry: il tot iau in brate si nu imi vine sa cred ca nu mai e. Avea doar 2 ani si 9 luni. Ghizy, sper ca acolo unde esti sa iti fie mai bine. Nu te vom uita niciodata.

Avatar utilizator
ciufuloi
Membru
Membru
Mesaje: 179
Membru din: 27 Iul 2009, 11:00
Localitate: BUCURESTI

Re: Ghizy...

Mesajde ciufuloi » 04 Mar 2012, 08:15

condoleante , suntem alaturi de tine in aceste momente grele .CIUFULOI SI TOBI :cry:
SA INVATAM DE LA 'NECUVANTATOARE' SA FIM MAI BUNI !

kityyna
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 136
Membru din: 27 Oct 2011, 13:35
Localitate: alba iulia

Re: Ghizy...

Mesajde kityyna » 04 Mar 2012, 08:43

Multumesc mult pentru sprijin. Trebuie sa fim tari, mai avem doua sufletele care au nevoie de noi. Acum sunt pe drum, plec sa il ingrop. :(

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Ghizy...

Mesajde Lili » 04 Mar 2012, 10:09

Offff, cred ca ti-e sufletul zdrente dupa cum povestesti...Dumnezeu sa-l odihneasca pe micul luptator si tie sa-ti dea liniste si putere sa treci peste. :cry:
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Ghizy...

Mesajde khaos » 04 Mar 2012, 13:56

Of ce se intampla cu atatie porcuti?! E o perioada....
Condoleanta! Si fii tare, acum piticul e bine.
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

FlorinG
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 696
Membru din: 30 Mai 2010, 21:59
Localitate: Ploiesti/Brasov

Re: Ghizy...

Mesajde FlorinG » 04 Mar 2012, 15:30

Atatia porcuti...
Eu credeam ca isi va reveni, saracutul. Condoleante!
ClătitaImagine, RubyImagine, Trei și Ivy

kityyna
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 136
Membru din: 27 Oct 2011, 13:35
Localitate: alba iulia

Re: Ghizy...

Mesajde kityyna » 04 Mar 2012, 15:58

Din pacate nu si-a mai revenit. Din diaree a facut candidoza si de cateva zile nu mai urina. Macar acum nu se mai chinuie. Acum am ajuns acasa,l-am pus sa doarma comod pe o parte, asa cum ii placea lui :cry: Inca nu realizez ca nu mai e...

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Ghizy...

Mesajde Allma » 04 Mar 2012, 19:55

Asta este cea mai urata primavara din toti anii....si mie vineri mi-a murit o porcina :cry:
Te inteleg si imi pare rau, condoleante si micutul sa se odihneasca in pace...
Old username: Andreea_Molly

kityyna
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 136
Membru din: 27 Oct 2011, 13:35
Localitate: alba iulia

Re: Ghizy...

Mesajde kityyna » 04 Mar 2012, 21:24

Allma, am citit ce ai patit si tu cu porcuta si imi pare nespus de rau. Acum e mai greu, dar trebuie sa ne stergem lacrimile si sa mergem mai departe pentru cei sanatosi.

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Ghizy...

Mesajde Allma » 04 Mar 2012, 21:27

Asa e, si sunt sigura ca si cei plecati nu vor sa ii bocim tot restul vietii. Exista undeva o lume minunata, pe placul oricui unde toti ajungem o darta, unii mai repede ca altii. Sunt norocosi, nu ghinionisti ca s-au dus, pentru ca raiul porcesc este locul fara foame, sete chin, doar popcorneala non-stop.
Old username: Andreea_Molly

kityyna
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 136
Membru din: 27 Oct 2011, 13:35
Localitate: alba iulia

Re: Ghizy...

Mesajde kityyna » 05 Mar 2012, 10:19

Ai dreptate Allma, acum sunt intr-o lume mai buna. Insa lasa un gol imens in sufletul celor pe care ii lasa in urma. Eu incerc sa fac pe viteaza si sa fiu tare, insa momentan nu am cum sa nu ma gandesc la el fara sa izbucnesc in plans. Ma gandesc la tot felul de ipoteze, daca as sfi procedat altfel intr-un anumit moment, uneori ma invinovatesc, daca a murit din vina mea, poate i-am administrat ceva grasit, sau am lasat medicul sa ii faca ceva gresit si trebuia sa il opresc... cel mai rau e ca nici nu stiu de ce a murit, exact ce a avut in ultimele zile. Sper sa ma ierte daca l-am chinuit prea mult, inclusiv papatul cu seringa era un chin in ultimele zile si eu il fortam.

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Ghizy...

Mesajde khaos » 05 Mar 2012, 11:14

Te inteleg perfect! si eu am trecut prin ceva similar chiar de curand, acum o saptamana jumatate... La fel si la noi, motivul a ramas o necunoscuta. Am plans mult, si cat timp m-am zbatut cu el, si dupa.
Insa intr-un moment am decis s-a ma opresc si sa ma gandesc la toate clipele frumoase pe care Batman mi le-a oferit cat mi-a fost aproape. Da, am suferit cand s-a dus, insa a lasat multe amintiri frumoase in urma. :)
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Avatar utilizator
leutzinul
Initiat
Initiat
Mesaje: 38
Membru din: 21 Mar 2011, 23:49
Localitate: Tirgu-Mures

Re: Ghizy...

Mesajde leutzinul » 06 Mar 2012, 23:06

Imi pare rau!O perioada nefasta pt porcusi. Si mie mi-a plecat recent o porcusa.Dumnezeu sa aiva grija de ele!


Înapoi la “Album memorial”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori