Custi si accesorii vandute/donate, anunturi expirate

Magazine, anunturi vanzari/donatii custi si accesorii
Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Anunturi de vanzare/cumparare/donare custi si accesorii

Mesajde khaos » 20 Feb 2012, 19:44

Nu mai bine pui tu o poza aici? Zic ca e mai simplu. Cine e interesat o si vede si te contacteaza apoi. ;)
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Elisza.
Suporter Special
Suporter Special
Mesaje: 104
Membru din: 01 Noi 2010, 23:13
Localitate: Bucuresti.

Re: Anunturi de vanzare/cumparare/donare custi si accesorii

Mesajde Elisza. » 24 Feb 2012, 14:32

Cusca speciala pentru chinchille este model rotund cu diametrul de 60 cm, inaltimea 140 cm si are 3 platforme. pret 180 lei.


Cusca pt porcusori sau iepuras are lungimea de 100 cm, inaltimea 45 si latimea 50 cm. Pret 100 lei.


Poze gasiti aici: http://cracabai.blogspot.com/2012/02...iametru60.html


Mai multe detalii la adresa elisa.mustaciosu@yahoo.com

Nota admin:
Am inserat imaginile, cu un click pe ele se pot vedea intr-un format marit.
Animalele ne fac un singur rau in viata! Atunci cand mor...

“An animal’s eyes have the power to speak a great language.”Martin Buber

Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Anunturi de vanzare/cumparare/donare custi si accesorii

Mesajde cryssa » 24 Feb 2012, 15:05

elisza, vezi ca pagina pentru poze nu merge :(
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

lola
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 58
Membru din: 27 Ian 2011, 22:32
Localitate: bucuresti

expirat

Mesajde lola » 12 Mar 2012, 20:37

Buna seara tuturor!in sfarsit mi-am permis o cusca noua pentru porcutii mei asa ca pe cea veche o donez.nu este ideala pentru porcusori fiind cu plastic si nu cu gratii dar nu o pot tine ca nu am loc pentru ea si ma gandesc ca cei care adopta un porcusor si nu isi permit o cusca noua o pot folosi pe aceasta la inceput.Mentionez ca eu locuiesc in Bucuresti.Atasez poze cu respectiva cusca(mentionez ca ii lipseste gratarul superior)si se vede ca nu este chiar noua.Daca este cineva interesat ...cusca are dimensiunile: lungime 99,latime 51 si inaltime 37


Avatar utilizator
tramona38
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 96
Membru din: 31 Mai 2008, 18:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Ofer cusca 1m / 60cm

Mesajde tramona38 » 14 Mar 2012, 21:16

Buna seara, tuturor,

Doresc sa ofer gratis o cusca de 1m/60cm. Din nefericire, una dintre porcutele mele a murit ieri, iar pentru cealalta am o cusca mai mica, care ii este suficienta, ea oricum stand libera prin casa toata ziua.
Pentru cine doreste aceasta cusca, rog sa ma contacteze pe privat.

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Ofer cusca 1m / 60cm

Mesajde crisa24 » 15 Mar 2012, 15:33

dar parca ai pus si poza sau gresesc?


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
tramona38
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 96
Membru din: 31 Mai 2008, 18:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ofer cusca 1m / 60cm

Mesajde tramona38 » 15 Mar 2012, 15:42

Te referi la poza cu cusca? Nu am postat poza cu aceast cusca, fiind vorba de o cusca clasica, 1m/60cm, verde, cu grilaj metalic. Este spatioasa si nimerita pentru o pereche de porcuti.
Oricum, se pare ca va ajunge la Bacau. Acum, cum oi trimite-o pana acolo, Dzeu stie.

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Ofer cusca 1m / 60cm

Mesajde Allma » 16 Mar 2012, 19:42

Deci sa inteleg ca ai dat cusca de 1m si acum porcina ta va ramane intr-o cusca mica si singurica??
Old username: Andreea_Molly

Avatar utilizator
tramona38
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 96
Membru din: 31 Mai 2008, 18:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ofer cusca 1m / 60cm

Mesajde tramona38 » 18 Mar 2012, 21:12

Porcuta cealalta (cea de la avatar), da, ramane singura. Dar nu intr-o cusca mica, ci intr-o intreaga casa, amenajata cu fel de fel de obstacole si lucruri de interes. Mai mult de atat, plus pupatul si discutiile zilnice, nu am ce sa ii ofer.
Nu mai doresc sa cumpar alti porcusori, desi ii iubesc de mor, pentru ca suntem foarte des plecati de acasa, si nu i-as ingriji asa cum merita.

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Ofer cusca 1m / 60cm

Mesajde irena » 18 Mar 2012, 22:27

daca sunt 2, faptul ca sunteti plecati des nu constituie o problema pentru ei, atata timp cat primesc de mancare
si esti pregatita in caz ca se imbolnavesc. daca sunt cate 2, nu iti simt lipsa atat de mult. insa daca esti plecata
des si lasi acasa un singur porcut, e usor problematic...
sa nu ma intelegi gresit, nu te acuz de absolut nimic (desi din formulare probabil ca asta reiese), insa eu m-as gandi
la varianta cu donatia, daca nu ai timp sa te ocupi de el in conditiile in care e singur... mai ales in conditiile in care
e invatat sa fie cu un partener, caruia ii simte lipsa mai mult decat iti poti imagina...

Avatar utilizator
tramona38
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 96
Membru din: 31 Mai 2008, 18:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ofer cusca 1m / 60cm

Mesajde tramona38 » 19 Mar 2012, 11:28

Irena, nu ma simt atacata sau acuzata de ceva, dar e dragut ca te-ai gandit si la asta.

Nu pot dona porcuta, din motive pur egoiste. Sunt constienta de importanta unei partenere de joaca, insa va trebuie sa se multumeasca cu statul zilnic in brate si masajele pe spate si guguleala zilnica. De placut ii place, ma pupa pe toata fatza si se pune cu burta in sus, precum un caine. Deci nu cred eu ca e prea trista de conditiile de trai. :thinking:
Cumva, consider ca aceasta porcuta, chiar singurica si avandu-ne doar pe noi drept companie, este mai bagata in seama si mai multumita ,decat multi porcusori ce stau in grup, dar in conditii de trai precare. Nu vorbesc de iubitorii de animale de pe acest forum, evident.
Insa incerc sa privesc partea buna a situatiei.

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Ofer cusca 1m / 60cm

Mesajde Allma » 19 Mar 2012, 12:08

Tu zici ca ii oferi destula dragoste si atentie, dar tot tu zici ca esti des plecata, deci micuta sta ore bune singurica in casa....Nu crezi ca in acele ore ar vrea si ea sa se joace cu cineva, sa fuga cu cinea sa mai schimbe un guit....O porcina in plus in casa nu constituie o asa mare problema financiara, e aproape acelasi lucru cu hranitul, si nici nu ocupa vai mare spatiu...Eu zic sa te mai gandesti, tu daca inca mai erai copil si mama ta te-ar tine inchisa intr-o camera toata ziua singura si sa mai vina ea din cand in cand la tine nu cred ca ti-ar placea...Poate te mai gandesti macar :smile:
Old username: Andreea_Molly

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Anunturi de vanzare/cumparare/donare custi si accesorii

Mesajde crisa24 » 19 Mar 2012, 19:25

caut bucata de policarbonat lunga de 120 sau un pic mai mica si inaltime intre 20-40 cm, pentru o noua cusca si ma gandesc ca poate aveti cumva niste resturi pe acasa si nu aveti la ce sa le folositi de la o cusca, sau bucati ramase, sa nu fiu si mai indrazneata poate bucati de pexiglas la aceleasi dimensiuni! :giggle:


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Ofer cusca 1m / 60cm

Mesajde irena » 20 Mar 2012, 11:55

ramona, esti membru din 2008, ceea ce ma face sa cred ca esti informata in ceea ce priveste tinerea porcusorilor.
nu iti condamn hotararea si nici nu intervin ca sa ti-o schimb. decizia este, din cate observ, luata si e dreptul tau sa
faci asa cum crezi tu ca e mai bine. sunt multi care isi tin porcutii singuri si o duc bine. eu una nu sunt de acord, insa
fiecare ii tine cum crede de cuviinta.
vreau doar sa iti spun ca in elvetia exista lege in ceea ce priveste porcutii de guineea: ori minim 2, ori nici unul. in germania
se vand doar cate 2, unul primesti daca declari pe proprie raspundere ca mai ai unul acasa sau ca urmeaza sa mai cumperi.
deci vezi tu, asemenea legi nu ar exista daca tinerea unui singur porcut ar fi ok. :)
eu oricum iti doresc bafta, sa iti traiasca bestia mica si sa fie sanatoasa.

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Ofer cusca 1m / 60cm

Mesajde maria » 20 Mar 2012, 12:21

problema e dificila
ce faci daca iti ramane un porcut, de varsta inaintata si nu vrei sa iti mai iei unul, din motive personale?
il dai spre adoptie, ceva de genul: du-te si mori la altul?
mi se pare ca stresul schimbarii e mare, mai ales pt porcuti batrani, care s-au obisnuit cu un anume stapan, cu un anume regim de viata
si la oameni e greu cand ramane unul
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu


Înapoi la “Fan, hrana, talas, accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori