Faceti cunostinta cu...

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi
mishu &timi
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 26 Dec 2007, 21:54
Localitate: bucuresti

Faceti cunostinta cu...

Mesajde mishu &timi » 26 Dec 2007, 22:20

buna Ma numesc andreea si am 2 purcei de guineea superbi timi (baietelul de 2 ani mosulik :P ) si misu (1 anisor jumatate) am avut si 2 fetite, purcica care am luat-o cu cateva zile dupa ce l-am luat pe timi, ar fi trait si acum dar o boala grea a trecut-o in nefiinta :cry: :cry: , a 2a fetita am luat-o dupa moartea fete la 2 zile pe ea am dat-o spre adoptie (intre ea si timi a fost o dragoste la prima vedere :heart: ) pentru a lua un baietel ! Insa nu am avut norocul nici pana astazi sai fac sa se inteleaga :oops:

Va urez multa sanatate purceilor si voaua si sper ca pe viitor sa ne intelegem ff bn :handshake: si sa intampinam cu fruntea sus problemele purceilor nostri :nodding:
:handshake: :nodding: :cry: :cry:

florin
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 13
Membru din: 23 Ian 2008, 13:14

Porcul Fosfo :)

Mesajde florin » 23 Ian 2008, 13:38

Salut! Sunt nou pe aici, asa ca o sa incep direct.
Am un porcusor de guinea, de 1 an si 1 luna. L-am cumparat de cand era pui si sincer nu credeam ca o sa ma descurc cu el, dar uite ca a mers :)
Il cheama Fosfo, este himalaiez , daca nu ma insel, mascul. In decursul unui an s-a atasat foarte mult de toata familia si invers. Nu il tin decat intr-o cutiuta de porcusori, fara capac, deoarece este liber sa umble pe unde vrea. A invatat ca singurul loc unde trebuie sa isi faca nevoile este in cutie, asa ca umbla cat vrea si pe unde vrea (in locuri sigure, unde sa nu se raneasca). Mananca mai mult ca un porc (s-a invatat cu patrunjel, salata si morcovi), dar ii dau cu limita. Atunci cand dau drumu la apa ca sa ii spal ceva de mancat, aude si incepe sa tipe :D Locul lui preferat de stat este o pernita, pe care il tin cand mai stau in pat, sau la tv. Sta pe pernita il mangai si casca :D Noaptea umbla ca nebunu si sta numai sub un calorifer. Dintre animale , prietenul lui cel mai bun este o pisica, care il mai viziteaza din cand in cand si se bucura cand vine. De multe ori cand am plecat pe undeva, mai departe l-am luat si pe el, daca va vine sa credeti a mers si la mare :D...sa nu uit ii place in masina :D Asa ca asta este un porcusor foarte umblat.In concluzie este iubit de toti, asa ca nu are cum sa nu fie un animal nefericit. Tot ce ii lipseste este o fetita :)

si cateva poze
aici casca :D o poza foarte simpatica

cu capu`n troc :) in curte :)

emilia
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 1
Membru din: 24 Ian 2008, 14:14

Mesajde emilia » 24 Ian 2008, 14:17

Vaai ce simpatic este. Are blanita atat de frumoasa!
Sa iti traiasca :)

Borki
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 317
Membru din: 27 Noi 2007, 22:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Porcul Fosfo :)

Mesajde Borki » 25 Ian 2008, 14:59

"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet." Pitagora

florin
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 13
Membru din: 23 Ian 2008, 13:14

Mesajde florin » 27 Ian 2008, 17:15

Am auzit asta, nu ma gandeam sa ii cumpar fetita, decat poate sa il dau la cineva care are o fetita la imperecheat :)
Io stiu sa isi mai satisfaca si el placerile :D

Avatar utilizator
Gemon
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 6845
Membru din: 27 Noi 2007, 10:22
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde Gemon » 02 Feb 2008, 23:44

Sa iti traiasca Fosfo, e f. dulce!

Cu un porcusor de acelasi sex langa el ar avea parte de ceea ce intr-adevar e prioritar pentru aceste animale sociale, posibilitatea de a interactiona cu un congener. Nu este important sa se imperecheze, daca il dai la cineva pentru imperechere, dupa ce il vei aduce inapoi si va fi iar singur, va fi si mai devastator pentru el singuratatea, va suferi ENORM! In plus, daca intre timp "te razgandesti", si alegi cea mai buna solutie, adica sa aduci/adopti unul de acelasi sex langa el, exista riscul ca el sa nu accepte sau sa accepte MULT MAI GREU unul de acelasi sex, tocmai din cauza ca inainte era pus cu o femela.

Avatar utilizator
Susp3ktA
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 500
Membru din: 14 Dec 2007, 21:58
Localitate: Bucuresti

Mesajde Susp3ktA » 05 Feb 2008, 11:03


deya_love
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 5
Membru din: 05 Feb 2008, 02:13
Localitate: ploiesti

Mesajde deya_love » 05 Feb 2008, 17:48


florin
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 13
Membru din: 23 Ian 2008, 13:14

Mesajde florin » 06 Feb 2008, 00:29

multumesc multumesc :)

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 06 Feb 2008, 12:25

e un baiat tare chipes, sa iti traiasca
dar te rog sa imi spui, nu roade cabluri, mobila sau covoare?
ale mele pupeze au obiceiuri din astea traznite. mai nou acum rod etichetele de la sticlele de plastic

florin
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 13
Membru din: 23 Ian 2008, 13:14

Mesajde florin » 06 Feb 2008, 20:41

nu, nu am probleme de genul asta cu el :)

Andra_Alexandra
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 14 Ian 2008, 19:04
Localitate: Bucuresti

Va saluta...

Mesajde Andra_Alexandra » 12 Feb 2008, 15:34

Am si eu 2 purcelusi unul de 1 an si unul de 5 anisori. Inainte de cel de un am am mai avut un porcusor care mi-am trait vreo 6 ani si am fost foarte trista cand a murit si asa l-am luat pe asta micu care este un nebun si jumatate, intr-una guita si roade si alearga prin casuta lui si tot timpul este pus pe joaca. Este o scumpete mica si nebuna. Cel mai batran este foarte linistit si iubitor, ii place sa-l tii in brate si sa-i dai mancare tinandu-l pe burta ta si te mai si linge. Sunt 2 scumpete mici pe care le iubesc fffff mult si fara de care nu stiu ce as face. Ei intre ei se inteleg fff bine si chiar le place sa stea impreuna mai ales pe covorul pufos de la mine din camera sau in pat. Se joaca si vb unul cu altul de tie mai mare dragul sa-i privesti si sa-i asculti.
Sper din tot sufletul ca toata lumea care are purcei mici si scumpi sa aiba grija de ei si sa le acorde ff multa atentie pt ca si ei la randul lor iti acorda tie atentie si se joaca cu tine si te pupa. :love: :heart: :heart: :heart:

Avatar utilizator
m00nc0w
Initiat
Initiat
Mesaje: 30
Membru din: 12 Ian 2008, 23:19
Localitate: Satu Mare
Contact:

....

Mesajde m00nc0w » 12 Feb 2008, 15:48

Viata lunga porcusorilor tai :up:

Avatar utilizator
Susp3ktA
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 500
Membru din: 14 Dec 2007, 21:58
Localitate: Bucuresti

Mesajde Susp3ktA » 12 Feb 2008, 17:40


zabu
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 11
Membru din: 12 Feb 2008, 21:26
Localitate: sighisoara

Jurnalul nostru (eu si zabu)

Mesajde zabu » 12 Feb 2008, 23:45



Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori