Faceti cunostinta cu...

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi
ozzie&spy
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1825
Membru din: 11 Feb 2009, 18:03
Localitate: bucuresti

Mesajde ozzie&spy » 12 Mar 2010, 15:59

Frumoasa mezina, Sisi e o pufoasa!
Eu as pune mai mult talas in cutia de plastic, sa absoarba tot pipilica. Si inca ceva: poate acoperi trecerea din cutie in restul tarcului cu un material, din cate vad au ramas niste bucati colturoase in urma taierii, sa nu se raneasca in ele.

ps: sculptura aceea portocalie din ultima poza este morcov, nu? foarte talentati dintisorii fetelor tale :lol:
MadalinaImagine

Avatar utilizator
crisa
Membru
Membru
Mesaje: 240
Membru din: 04 Noi 2009, 16:29
Localitate: BUCURESTI

Mesajde crisa » 12 Mar 2010, 23:33

Multumim frumos!
Eu cred ca ina.b. le-a pus talas dar ei l-au dat la o parte.Si ai mei isi fac loc tot cam asa.ce-i drept eu le intind talasul mereu.Si le pun mai mult ca sa aiba ce scormini ;)

Avatar utilizator
stefzaur
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 62
Membru din: 16 Feb 2010, 10:51
Localitate: Ploiesti

Mesajde stefzaur » 13 Mar 2010, 09:46

ai niste porcuti superbi....sa iti traiasca
Porcusorii de guinea sunt prieteni tai cei mai buni::D....Rufus si Melisa va saluta

Avatar utilizator
kNows
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 61
Membru din: 14 Mar 2010, 16:22
Localitate: Constangeles
Contact:

buna seara

Mesajde kNows » 15 Mar 2010, 01:00

In primul rand buna la toata lumea
Sunt nou pe aici si nou in acest "domeniu " , alternativ sunt un foarte bun iubitor de pesti ( am 3 acvarii foarte mari )

de 4 zile il am pe TOBY :P in varsta de numai 3 luni ( este baietel )

fac trimitere catre link deoarece poza este foarte mare




sunt asa de incanta de el incat iam procurat cusca tip ACVARIU ( din plastic ) , stopitoare pentru apa cu suzeta de metal , suporuri speciale pentru Fan si mancare , piatra speciala pestru dinti cu fan in ea

In parale i-am construit si o casa din parchet , cu usita , geam si scara se se paota suii pe ea ... arata super , in curand am sa revin si cu poze despre 'paradisul lui " , iar am pus la incoltit 4 ghivece medium de gras si 1 de orz am inteles ca le place la nebunie

In curand am sa revin si cu poze si cu multe alta detalii ... o seara cat mai buna si mi-a parut bine de cunostiinta :up2: :up2: :kiss:
Ultima oară modificat 15 Mar 2010, 01:53 de către kNows, modificat 1 dată în total.
cel mai frumos animalutz este porcutzul TOBY :D

Avatar utilizator
crisa
Membru
Membru
Mesaje: 240
Membru din: 04 Noi 2009, 16:29
Localitate: BUCURESTI

Mesajde crisa » 15 Mar 2010, 01:45

Foarte frumos porcutul tau :) :loving:
Ai dreptate,le place foarte mult graul incoltit.
Ne bucuram ca te-ai hotarat sa intri pe acest site si te interesezi pentru binele porcutului tau.
Cred ca deja ai citit ca este bine sa ii mai iei un fratior sau surioara.Nu am inteles din mesajul tau daca e femela sau mascul.E bine de obicei sa ii aduci un partener de acelasi sex.
Asteptam poze cu el :smile:

Avatar utilizator
silvia
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1265
Membru din: 02 Feb 2009, 23:24
Localitate: Bucuresti

Mesajde silvia » 15 Mar 2010, 01:57

bine ati venit alaturi de noi si sper ca te vei simti minunat in familia noastra porceasca :lol:
ai un porcut superb sa iti traiasca 100000 de ani sanatos si sa fiti fericiti impreuna
cusca gen acvariu nu este chiar potrivita pentru porcuti,nu e bine aerisita si inauntru se produce acea inabuseala din cauza careia porcutul ar putea avea de suferit,imi pare rau ca iti stric inima cu asta dar ar trebui sa cumperi o cusca cu gratii
http://www.gemon.ro/ingrijirea2.htm#cusca
sunt tare curioasa cum ti-a iesit casuta din parchet ca si ai mei au tot asa :lol:
pupicei multi si te astept cu pozicile
ڪےMishulik & Pufiڪے
clik aici pentru a vedea un video hazliu cu baietii:))
http://tinypic.com/player.php?v=20ur1tv&s=6

Avatar utilizator
kNows
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 61
Membru din: 14 Mar 2010, 16:22
Localitate: Constangeles
Contact:

Mesajde kNows » 15 Mar 2010, 02:01

stiu , dar din pacate am citit pe site dupa ce am cumparat`o insa :

- el sta in ea numai pe timpu noptii si foarte putin in timpu zilei , deoarece imi petrec foarte mult timp cu el si ii dau foarte des drumu prin pat sau camera

- vreau sa ii confectionez o cusca 2m(patrati) am cateva idei de pe GuineeaPigs.com , sper ca nu am facut reclama :( , din Lemn bun pentru ei , gratii la 4-5 cm , si sus OPEN , in care am sa ii pun detoate , Casa + tunel + Fanar + podulet +etc
cel mai frumos animalutz este porcutzul TOBY :D

Avatar utilizator
Adellush
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 11
Membru din: 12 Mar 2010, 18:10
Localitate: MIOVENI

luv u Tzuky! :x

Mesajde Adellush » 15 Mar 2010, 19:18

Buna..!ma numesc Adelina..
Vreau sa va zic,k anul trecut,am primit cadou un porcusor..de care nu m-am mai dezlipit nici in ziua de azi.Il keama Tzuky,are aproape un anisor,si e un mankcios de porcutz.. Preferata lui e salata verde,knd m-aude venind o miroase de la distanta si incepe sa roada gratiile custii :lol: Mai ales knd aude k fasai vreo punga,incepe sa kitaie mereu :arrow:
De curand i-am facut prima lui baita,kre a fost n-a fost rea dar nici prea plaktu, :idea: :!: l-a inceput a stat cuminte,dar mai p la sf,s-a catarat p mana mea si s-a pitit in parul meu,stand p umar.. :tease:
Am uitat sa va zic k locul preferat al lui este p umarul drept ,sub par :lol:
...............nu stiu c sa va mai zc.. Cu alta okzzie va mai povestesc! :running:

Avatar utilizator
ramo18_tm
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 171
Membru din: 27 Aug 2008, 23:51
Contact:

pt crisa

Mesajde ramo18_tm » 15 Mar 2010, 19:51

Ceau, ma uitam si eu la noii veniti, tare dulci !

Am observat ceva...eu de obicei sunt mai carcotasa, cine ma cunoaste :oops: imi iarta naravul....in poza 3, spanacul...parca stralucesc frunzele...sper ca e doar o iluzie optica, si nu erau ude, ca nu e voie sa se dea frunze ude....
si in poza 4, acolo nu mai cred ca era iluzie optica, erau 2 frunze imense de varza. Chiar mananca atata varza fara probleme ? Nu se baloneaza micutii ?Eu nu am avut curaj sa le dau vreodata varza, care pe noi oamenii ne baloneaza, daramite stomacelele lor micute...

Sa iti traiasca si sa te bucuri de ei !
Mamica ingerasilor Bubu si Lulu si a mironositelor Mimzy si Printzi.

Avatar utilizator
crisa
Membru
Membru
Mesaje: 240
Membru din: 04 Noi 2009, 16:29
Localitate: BUCURESTI

Mesajde crisa » 15 Mar 2010, 21:14

Frunzele de spanac nu erau ude,dar oricum nu s-au atins de ele.Au mirosit apoi asa au ramas.Iar frunzele de varza nici atat:)
Alea le pun ca sa nu pun pe talas castravetii sau sfecla rosie.Nu papa nici varza deloc.Asa o iau din cusca.Si oricum erau doi.Nu cred ca era asa multa varza
Oricum multumim pentru sfaturi!
:smile:

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Mesajde maria » 15 Mar 2010, 21:22

Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
crisa
Membru
Membru
Mesaje: 240
Membru din: 04 Noi 2009, 16:29
Localitate: BUCURESTI

Mesajde crisa » 15 Mar 2010, 21:32


Avatar utilizator
ANA
Membru Senior
Membru Senior
Mesaje: 747
Membru din: 17 Iun 2009, 18:59
Localitate: CONSTANTA

Mesajde ANA » 15 Mar 2010, 22:12

kNows bine ai venit.Ai un porcut foarte frumos.Sa fie sanatos :smile:

Adelina bine ai venit si tu :smile:Sa il pupi pe Tzuki din partea mea

Avatar utilizator
ramo18_tm
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 171
Membru din: 27 Aug 2008, 23:51
Contact:

ahaaaa

Mesajde ramo18_tm » 16 Mar 2010, 00:40

Pai in ultimul timp m-am gandit sa le educ si eu pe domnisoare, ca acum sunt 2 si fac numai nazbatii...si noi avem aceeasi problema, adica nu am timp sa stau sa bag la fiecare in gura bucatica...mai ales ca primesc meniu separat gagicile (Lulu e mofturoasa ca e batranica, si Mimzy papa orice in principiu, si nu vreau s-o strice Lulu, asa ca atunci cand e meniul mofturos Lulu primeste separat afara din cusca, si Mimzy primeste bunatati pe care Lulu nu le suporta). Ideea e ca nu imi place sa se murdareasca de talas, asa ca am tot felul de recipiente de plastic de la salate de icre (pt oameni), si capacele le-am spalat bine si le folosesc pe post de suport pt papa proaspat. Pana ma intorc, bineinteles ca mancarea e terminata si deja sunt urme de talas peste capacel...dar il spal si-l pun deoparte pana la urmatoarea folosire. E o pseudo-farfuriuta. Da, am uitat sa precizez ca Mimzy papa si fan, pe cand Lulu nu :suicide:
Oricum, sper sa se dea si batraioara mea pe brazda...odata le-am servit seara 2 feliute de rosie, si Mimzy si-a mancat particica ei...atat. Le-am pus la nani, si a doua zi am luat-o pe Lulu la separeu sa-i dau meniul ei monoton...am pus-o in tarcul de joaca si am uitat-o acolo cat m-am pus sa spal verdeata. De foame se apucase sa roada din feliuta a doua de rosie, care, sincer (spre rusinea mea o uitasem acolo de cu seara) era tare ofilita. Important e ca de foame, pana la urma gusta ea si altele decat salata sau castraveti. Dar foarte rar, si numai cu infometare, mi-e mila de ea s-o chinui.

In seara asta am avut sesiune dubla de pedichiura. Lulu a suportat foarte greu, nu era situatia grava, dar incepusera sa-i creasca si le are ca niste ace de ascutite...si Mimzy le avea putin cam maricele, am mai taiat usurel cand am primit-o, si acum, dupa o saptamana am ajustat. Nu a fost extrem de stresata, dar ea oricum e o zbuciumata si nu vrea sa stea in brate deloc. Sper sa se imblanzeasca si ea in timp. In schimb ii place s-o perii, si ma bucura asta, e primul purcelus care sta cuminte la periat, nici macar cand am ajuns la fundulet nu a reactionat deloc. Plusuri si minusuri.

Somn usor de la TM, va pupa 3 gagici
Mamica ingerasilor Bubu si Lulu si a mironositelor Mimzy si Printzi.

Avatar utilizator
cosmina
Forumist
Forumist
Mesaje: 1141
Membru din: 20 Mar 2010, 19:40
Localitate: abbotsford

porcusori

Mesajde cosmina » 20 Mar 2010, 20:59

salut.. e chiar atat de rau sa fie singur.?ca deocamdata nu pot sa mai iau unu.shu unde pot pune shu eu o poza cu el sa vedeti cat e de dragut ca sincera sa fiu nu am mai vazut un porc ca al meu


Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori