Faceti cunostinta cu...

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi
mole
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 50
Membru din: 15 Iul 2010, 12:15
Localitate: Bucuresti

Re: Faceti cunostinta cu....

Mesajde mole » 10 Noi 2010, 12:46

Sa punem poze cu Suzi aka butter cand era pitica :lol:
Vine mancarea :up2:
Imagine

Sfecla rosie e delicioasa si putem sa ne transformam in vampiri :winking:
Imagine

Avem si fan cand iesim la plimbare :P
Imagine

Dupa fan mult trebuie sa motaim putin
Imagine

Am prins o raza de soare :clapping:
Imagine

Avatar utilizator
AndreeaC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1680
Membru din: 12 Apr 2010, 18:59
Localitate: Bucuresti

Re: Faceti cunostinta cu....

Mesajde AndreeaC » 10 Noi 2010, 12:56

Superbe mole ... SUPERBE !!! Iar ultima poza e ... ce sa zic ... Reprezinta unul din momentele emotionante , in care realizezi cat sunt de curiosi si sensibili ... E o poza pe care o poti arata la toata lumea spunand ,,Uite de aia ii iubesc" iar fotografia va vorbi de la sine.
O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa.
Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind "E în ordine".
-----------
Old username: Mati

Avatar utilizator
chilli_pepper
Membru fidel
Membru fidel
Mesaje: 497
Membru din: 03 Dec 2008, 17:35
Localitate: Bucuresti

Re: Faceti cunostinta cu....

Mesajde chilli_pepper » 10 Noi 2010, 12:59

O gogoasa de 1004g si o placinta de 1022g. Sa tot papi! :lol:

mole
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 50
Membru din: 15 Iul 2010, 12:15
Localitate: Bucuresti

Re: Faceti cunostinta cu....

Mesajde mole » 10 Noi 2010, 13:19

Ma bucur ca am facut o bucurie!
O sa mai pun poze dar deocamdata nu mai am ,AndreeaC inteleg foarte bine ceea ce spui. Incercam sa ne bucuram de fiecare moment impreuna.
P.s. Am raspuns la intrebarile tale despre dihori!

Avatar utilizator
IoanaS
Initiat
Initiat
Mesaje: 31
Membru din: 16 Sep 2010, 00:03
Localitate: Bucuresti

Re: Faceti cunostinta cu....

Mesajde IoanaS » 10 Noi 2010, 19:14

dragi prieteni, in casa mea a mai aparut o minunatie, tot de la ramona. am luat-o aseara si acum trece prin procesul de acomodare cu pufi
cand am pus-o in cusca, pufi a sarit pe ea si a agasat-o putin. dar ea nu a avut treaba, s-a bagat sub podetul lui pufi si nu a bagat-o in seama
au inceput sa se uite curios una la alta. pufi e putin cam rautacioasa, o da la o parte cand vine la papa si mereu se duce la ea sa o dea la o parte din vechiul ei culcus. noua fetita e mai cuminte, nu face nazuri cum face pufi. au personalitati diferite. abia astept sa le vad comportandu-se ca doua doamne respectabile. o mai cert pe pufi sa ii dea pace, sa o lase pe fetita sa pape, ca si pe ea o iubim. probabil se simte amenintata ca nu ii vom mai oferi atentie numai ei
va atasez o poza trimisa de ramona, dar promit ca revin cu poze facute de mine
inca ne gandim la ce nume sa ii punem, avem mai multe variante: fufi, fuzzy, gogosica (propus de prietenul meu, haha), ciresica (din cauza ochisorilor)

Imagine
"Until one has loved an animal, a part of one's soul remains unawakened." Anatole France

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Faceti cunostinta cu....

Mesajde Lili » 10 Noi 2010, 19:17

Ce amestecatura de zulufi:) E frumoasa foc.
Tu cand ai adus-o acasa, ai pus-o direct in cusca unde se afla cealalta porcuta????
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
IoanaS
Initiat
Initiat
Mesaje: 31
Membru din: 16 Sep 2010, 00:03
Localitate: Bucuresti

Re: Faceti cunostinta cu....

Mesajde IoanaS » 10 Noi 2010, 19:24

da, am pus-o direct. din cate am inteles de la ramona, e bine sa le las sa se acomodeze. nu e ca si cum a inceput un razboi. ele stau cuminte in cea mai mare parte a timpului. la inceput au fost putin mai certarete
am mai citit pe forum ca la inceput s-au mai tinut separat, dar eu sunt putin in dubii
sper ca e ok cum am procedat
"Until one has loved an animal, a part of one's soul remains unawakened." Anatole France

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Faceti cunostinta cu....

Mesajde Lili » 10 Noi 2010, 19:31

Nu zic ca e rau, doar ca ai riscat foarte mult. :smile: In principiu, prima intalnire se face pe un teritoriu neutru, neimpregnat cu mirosurile vreuneia dintre porcute unde le lasi un pic de timp sa se cunoasca, sa se tatoneze, sa-si stabileasca ierarhia si apoi, daca nu se bat, le pui pe amandoua in cusca spalata si dezinfectata.
Dar uite ca testul tau demonstreaza ca merge si asa :smile:
Ma intreb ce-ar fi iesit la mine daca aruncam al treilea mascul in cusca peste ceilalti doi :lol:

Important e sa ti se inteleaga fetele frumoasa si sa aiba o viata lunga si sanatoasa :love:
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
IoanaS
Initiat
Initiat
Mesaje: 31
Membru din: 16 Sep 2010, 00:03
Localitate: Bucuresti

Re: Faceti cunostinta cu....

Mesajde IoanaS » 10 Noi 2010, 19:37

chiar astazi le-am scos la plimbarica in cealalta camera, unde nu se afla cusca si care poate fi numit un loc neutru. au papat impreuna, au stat una langa alta si au fost foarte cuminti. observ ca deja sunt constiente de prezenta celeilalte. prima fetita doreste sa se impuna, si cateodata o dadea la o parte de langa mancare, dar nu era agresiva. oricum le supraveghez mereu, iar daca se va intampla sa se certe rau de tot, am sa va cer sfatul si o sa iau masuri. momentan e totul ok, mai iese fiecare din culcus si mai papa putin fan si se uita una la alta curios
"Until one has loved an animal, a part of one's soul remains unawakened." Anatole France

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Faceti cunostinta cu....

Mesajde maria » 10 Noi 2010, 21:33

ioana sa iti traiasca porcutele, sa fie sanatoase si mancacioase
porcuta noua seamana f bine cu vasile a mea
o sa avem concurenta serioasa la vara la expo
:D
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
lupuelena2009
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 319
Membru din: 06 Oct 2010, 09:06
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Faceti cunostinta cu....

Mesajde lupuelena2009 » 10 Noi 2010, 23:20

sanatate la porcute draga ioana,sa fie intr-un ceas bun venirea celei de-a doua porcuta,sa te bucuri de ele!nu-ti face griji ca se vor intelege pana la urma,tinand cont ca sunt fete se vor acomoda repede,asa sunt ele mai straine pana se vor cunoaste mai bine,ai sa vezi ca mai tarziu se vor juca si nu le mai desparti.sa ne mai incanti cu poze.

Avatar utilizator
IoanaS
Initiat
Initiat
Mesaje: 31
Membru din: 16 Sep 2010, 00:03
Localitate: Bucuresti

Re: Faceti cunostinta cu....

Mesajde IoanaS » 10 Noi 2010, 23:25

multumesc maria si elena de urari
am sa va tin la curent cu ce mai fac dragalasele de ele si am sa revin in forta cu multe poze
chiar acum ma uitam la ele cum papa, pufi mai vine din cand in cand la surioara ei si se uita mirata la ea si apoi se intoarce
sunt atat de scumpe!
"Until one has loved an animal, a part of one's soul remains unawakened." Anatole France

Avatar utilizator
pistruiata
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 93
Membru din: 23 Apr 2010, 19:38
Localitate: Bucuresti

Re: Faceti cunostinta cu....

Mesajde pistruiata » 11 Noi 2010, 13:28

Ioana, noua porcuta e scumpa rau :hearts: ce par lung si cret are :lol: pacat de zulufii ei la vara daca o sa fie canicula.
Sa-ti traiasca si sa ne mai povestesti despre ea.
I like being unperfect !
http://yfrog.com/ccdsci0036cj

mole
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 50
Membru din: 15 Iul 2010, 12:15
Localitate: Bucuresti

Re: Faceti cunostinta cu....

Mesajde mole » 11 Noi 2010, 13:55

Sa-ti traiasca cretulina :D

Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Re: Faceti cunostinta cu....

Mesajde adelinatache » 11 Noi 2010, 14:53

Felicitari pentru noua porcuta si sa iti traiasca! Hmmm.... cunoasteti cumva o doamna frumoasa care are 4 fete minunate si de la un timp ne cam priveaza de a le vedea in toata splendoarea lor? :shock: O placintica maronie, o zapacita cu o fantana arteziana in cap, o minunatie alba de mademoiselle si o fetita zulufie cu nume de baiat. Va suna cunoscut? :lol:
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue


Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori