Cat de mult va iubiti porcusii??

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi
Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Cat de mult va iubiti porcusii??

Mesajde Allma » 09 Feb 2013, 00:05

Mai stiu pe cineva care ii dadea ciocolata, pufileti, chipsuri, etc si apoi se plangea ca a murit...nu te juca cu digestia lui...daca noi, oamenii ne otravim (bem, fumam, mancam de toate..) si rezistam nu inseamna ca si o creatura firava rezista!
Old username: Andreea_Molly

andreiiustin
Initiat
Initiat
Mesaje: 30
Membru din: 01 Iul 2012, 18:26
Localitate: Bucuresti

Re: Cat de mult va iubiti porcusii??

Mesajde andreiiustin » 09 Feb 2013, 08:55

Imi pare rau de reactia ta. Ghita are un an si are mancare in permanenta. Daca http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 6894_n.jpg ti se pare subnutrit si de aceea mananca de astea... E doar pofticios si il las sa guste caci altfel tipa si sare pe noi. Ne linge pe degete si ne ciuguleste.

si inca ceva, am zis eu ca mananca carne?! de unde faza cu omnivorul? sau la tine painea si eugenia sunt carne?!

OMNIVÓR ~ă (~i, ~e) și substantival Care se hrănește cu produse de origine vegetală și animală; în stare să mănânce de toate. /<fr. omnivore

chinchi2
Forumist
Forumist
Mesaje: 1213
Membru din: 17 Iul 2012, 23:09
Localitate: otopeni

Re: Cat de mult va iubiti porcusii??

Mesajde chinchi2 » 09 Feb 2013, 16:28


Avatar utilizator
Stef
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 155
Membru din: 19 Iun 2012, 00:34
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Cat de mult va iubiti porcusii??

Mesajde Stef » 09 Feb 2013, 16:46

Nu pare subnutrit, e un grasun frumos si dulce foc :lol:
Totusi eugeniile, ciocolata, painea prajita si alte chestii de genu nu ii fac bine. Asta nu inseamna ca daca ii dai azi un pic de ciocolata maine o sa aiba ceva, rezultatele se vad doar in timp, problemele apar treptat. Daca vrei sa aiba o viata lunga si sanatoasa cel mai bine ar fi sa nu ii mai dai, chiar daca cere.

andreiiustin
Initiat
Initiat
Mesaje: 30
Membru din: 01 Iul 2012, 18:26
Localitate: Bucuresti

Re: Cat de mult va iubiti porcusii??

Mesajde andreiiustin » 09 Feb 2013, 19:58


Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Cat de mult va iubiti porcusii??

Mesajde maria » 09 Feb 2013, 21:54

andrei, stii ce zic eu? citeste pe gemon despre alimentatia porcusorilor si gandeste-te daca ceea ce ii dai sa manance e bun pe ghita
acum el e tanar, organismul rezista , dar in timp situatia se va schimba
asta vara au murit multi porcuti cu tumori, de la salata si legumele pline de chimicale cu care au fost hraniti peste iarna. vezi deci ca efectele se vad in timp, asa cum zicea cineva. porcusorii tipa, se agita, sa obtina ceva ce le place, dar nu trebuie sa cedezi daca tu consideri ca le face rau
nu inseamna ca daca e grasutz e si sanatos sau mai degraba e sanatos acum dar peste 1 an ?
deci gandeste-te la ceea ce ti-ai spus cei de pe forum si fa cum crezi tu ca e mai bine pt ghita, pe care sunt sigura ca il iubesti f mult
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

iulia_chitzi
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 2
Membru din: 10 Feb 2013, 21:07
Localitate: Bucuresti

Re: Cat de mult va iubiti porcusii??

Mesajde iulia_chitzi » 16 Feb 2013, 14:27

Doaaamne, nici nu am cuvinte despre cat de muult le iubesc pe fetele mele dragi , Smuty si Mndy. Ele sunt sufletelul meu. :heart: :love:

madym
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 21
Membru din: 14 Aug 2010, 01:28
Localitate: Iasi

Re: Cat de mult va iubiti porcusii??

Mesajde madym » 10 Mar 2013, 17:24

Si eu ii dadeam la inceput lui Guido paine uscata,o rodea cu placere,insa am citit pe site ca nu e buna pentru porcusori si am incetat sa-i mai dau.Eu ii iubesc mult,vorbesc la plural pentru ca tocmai din iubire am hotarat sa-i aduc lui Guido un amic:Miki.Are deja cateva zile de cand e la mine,imi e foarte drag,imi este mila ca sta foarte mult in casuta deoarece Guido inca il baraie si il necajeste.Sper sa inceteze curand si sa devina buni prieteni,ca doi frati mai exact,pentru ca amandoi sunt copiii mei. <3

Avatar utilizator
Alexandra-Mihaela
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 137
Membru din: 23 Mai 2013, 16:10
Localitate: Bucurest/Militari

Re: Cat de mult va iubiti porcusii??

Mesajde Alexandra-Mihaela » 17 Iun 2013, 14:54

Porcusorii sunt cele mai scumpe si dragalase animale ptr. mine! Gurita lor, nasucul lor, labutele lor fine, blanita lor pieptanata, ochisorii lor de dragalasi, dintisorii lor haiosi ca de iepurasi....... asta iubesc la porcusori iar nici nu se pune problema sa nu ii iubesc, o pup pe Mimi orice ar face....... :flowers:
Mimi va ureaza ,,Uiiiii,uiiiii,ui,uiii!'' insemand : ,,Sanatate porcusorilor vostri!'' :)


Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori