Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapani

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi
Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde adelinatache » 06 Mar 2012, 01:54

despre yoyo ce mai stiti?
Nici un fratior pana acuma?.... :(
mi-e dor de pitic si as vrea sa mai vad poze cu el.
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

Avatar utilizator
khaos
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 2350
Membru din: 05 Mai 2010, 11:45
Localitate: Bucuresti

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde khaos » 06 Mar 2012, 14:08

Fix la Yoyo ma gandeam si eu zilele astea... :)
Roxana si cei doi piticozauri, :), si de undeva de sus, ingerasul .

Avatar utilizator
anisoara
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1210
Membru din: 02 Dec 2010, 14:13
Localitate: piatra neamt
Contact:

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde anisoara » 06 Mar 2012, 14:27

Noua lui stapana e cam zgarcita cu pozele si informatiile.
Nu a terminat sesiunea?!
Parca asta spunea, ca e in sesiune si nu are timp, ca dupa sesiune cauta si un puiut.
Daca gresesc, imi cer scuze!
Va pupa Maya si Bella
-----------
Old username: simianisoara

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde maria » 07 Mar 2012, 10:33

ma bucur ca se mai gandeste cineva la yoyo
senzatia mea, pe care am avut-o inca de la inceput, e ca o sa ramana singur, ca o sa fie dus la medicul de la coltul strazii, care o sa il si termine, in caz de boala
stapana si-a dat seama ca e prea mare sa se mai joace cu jucariile de plus si atunci si-a luat porcusor
sunt rea?
probabil, dar imi pare rau pt yoyo
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
anisoara
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1210
Membru din: 02 Dec 2010, 14:13
Localitate: piatra neamt
Contact:

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde anisoara » 07 Mar 2012, 10:46

Va pupa Maya si Bella
-----------
Old username: simianisoara

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde maria » 07 Mar 2012, 10:54

lili l-a luat pe bozo, a rezolvat problema
mie imi zicea sa o lasa pe domnisoara sa termine sesiunea si apoi o intreaba de yoyo
poate ca a facut-o
stiu, nu e treaba noastra
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
anisoara
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1210
Membru din: 02 Dec 2010, 14:13
Localitate: piatra neamt
Contact:

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde anisoara » 07 Mar 2012, 11:03

Da, lili l-a luat pe bozo insa nu stiu daca chiar si-a rezolvat problema. Sunt sigura ca se mai gandeste si la yoyo.
Da, ai dreptate, nu e treaba noastra.
Va pupa Maya si Bella
-----------
Old username: simianisoara

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde maria » 07 Mar 2012, 11:10

nu e treaba noastra, dar ne pasa
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde crisa24 » 07 Mar 2012, 12:32



Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde Lili » 07 Mar 2012, 17:56

Ce discutie draguta.
O sa astept 2-3 secunde cat sa simt iesind cutitul ala din spatele meu si apoi o sa va raspund: Yoyo e bine, multumim de intrebare. Si Lavi de asemenea.
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde maria » 07 Mar 2012, 20:44

ce raspuns dragut!
multumim
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
irena
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 5072
Membru din: 06 Feb 2011, 21:03
Localitate: Munich, Germany
Contact:

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde irena » 07 Mar 2012, 20:46

la unele facultati inca e sesiune... pe langa asta, unii au de pregatit licente, dizertatii sau au alte probleme...
parerea mea e ca daca cineva nu are timp sa intre des pe forum, nu inseamna ca animalutele nu o duc bine :)

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde Lili » 07 Mar 2012, 20:54

Am uitat sa mai scriu ceva important. Numarul meu de telefon este 0744.706.603. Asta pentru situatia in care cineva vrea sa stie ceva despre mine sau porcutii mei fosti, actuali sau viitori atunci cand nu sunt pe forum. Mi se pare o metoda mai sigura si mai eficienta decat sa ne dam cu presupusul. Plus ca ma jeneaza teribil lama aia din spate. Si prefer sa inlocuim asta cu un telefon lamuritor.

Va multumesc pentru grija si interes. Dar va asigur in acelasi timp ca am si eu suficienta preocupare si nu l-am aruncat pe Yoyo in bratele vreunei iresponsabile doar de dragul de a scapa de el. Lavi ramane aceeasi fata minunata care m-a convins sa-i incredintez porcutul si va garantez ca are maxima grija de el si de nevoile lui (fara insa a fi obligata sa dea altuiva raportul decat eventual mie daca ma interesez. Si m-am interesat).

Maria, ma bucur ca ai considerat raspunsul meu dragut. Mi-era teama ca ar putea fi, Doamne fereste, prost interpretat.

EDIT: Si pentru ca m-a certat Maria pe facebook pentru aceasta "porcarie de mesaj" pe care am scris-o anterior, simt nevoia acuta sa-l editez/completez/nuantez:
Nu cred ca am lasat vreodata impresia pe acest forum ca sunt o cretina inconstienta care-mi arunc animalele la alti iresponsabili si dupa aia ma duc si-mi cumpar un porc frumos si de rasa si ma spal pe cap cu ceilalti. In acest conditii as fi apreciat din partea tuturor un pic mai multa incredere. NIMENI de aici nu m-a intrebat pe mine Lili ce mai face Yoyo. Avem toata disponibilitatea si eu si Lavi sa clarificam lucrurile daca se considera ca este un subiect de interes. Asta desigur inainte sa fim puse la zid amandoua.
Va asigur inca o data ca Yoyo, din punctul MEU de vedere, are parte de o ingrijire foarte buna, Lavi este o stapana responsabila si care face pentru el tot ceea ce as fi facut si eu. Nici mai mult, nici mai putin. Insa fiecare dintre noi (unii mai mult, altii mai putin) au o viata personala. Si desi ADORAM animalele, in anumite momente din viata avem alte prioritati. Legat de Lavi, eu sunt cea care am dreptul s-o iau la intrebari. Nu mi-a dat NICIUN motiv sa fiu suspicioasa sau sa consider ca-l neglijeaza ori il trateaza corespunzator pe Yoyo. Ba din contra, daca ar fi ceva de reprosat, ar fi mega-rasfatul :smile: Sunt convinsa ca Yoyo n-are nicio plangere de formulat din punctul asta de vedere.

Si mai am ceva de spus. Recititi mesajele referitoare la Lavinia din ultimele pagini. Si acum puneti-va in pielea ei. Ati mai intra pe forum? Eu nu.
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
Allma
Suporter entuziast
Suporter entuziast
Mesaje: 2465
Membru din: 12 Sep 2011, 20:33
Localitate: Pascani,Iasi

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde Allma » 08 Mar 2012, 10:48

Nu e nevoie sa te superi asa. Aici e cu presupusul, nu au zis ca te-ai dus la piata, ti-ai asezat frumos un scaun, si o cutie in care era porcina si l-ai dat primului alcoolemist pe care l-ai vazut si ca vazand cum il tranteste faceai cu mana uitand tot si netinand legatura....Tu l-ai dat unei fete in care TU ai incredere....nu conteaza ce cred restul, daca o cunosti si il vizitezi si stii ca e iubit, ingrijit fie si de o incepatoare care se documenteaza sa ii ofere o viata foarte buna...Daca ar fi sa o dau pe Molly as da-o cuiva in care am incredere deplina, nici decum unui stapan rau...deci cred ca si tu ai ales pe cineva considerat de tine potrivit :smile:
Old username: Andreea_Molly

Avatar utilizator
cristisz
Moderator
Moderator
Mesaje: 1993
Membru din: 30 Noi 2007, 00:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde cristisz » 08 Mar 2012, 11:04

Cred ca discutia a ajuns prea departe asa ca eu fiind arbitru de ring spun stop.
N-are rost sa ne inflamam si sa stricam o zi atat de frumoasa, macar in suflete daca nu si reflectata in vremea de afara.
Am mai spus-o si o repet, cand scrii nu e la fel ca atunci cand vorbesti, pierzi acele inflexiuni care iti arata daca interlocutorul a vrut sa faca o ironie sau sa aduca un afront, sau pur si simplu constata ceva.

Asa ca stimate doamne si domnisoare (ma adresez tuturor, indiferent daca vorbesc ca noi sau nu - acestora din urma le ofer virtual un buchet de patrunjel), va doresc sa fiti iubite si apreciate de absolut toata lumea.

Imagine
poza cu copiii mei


Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori