Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapani

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi
Avatar utilizator
anisoara
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1210
Membru din: 02 Dec 2010, 14:13
Localitate: piatra neamt
Contact:

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde anisoara » 14 Ian 2012, 16:49

O si vad pe lili in matizul ei (Rosu parca) ducandu-se la capitala sa vada odorul!
Se scurge de dorul lui!
Va pupa Maya si Bella
-----------
Old username: simianisoara

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde Lili » 14 Ian 2012, 16:53

Nu orisicare Matiz rosu. Ci ala cu gargarite. Marca proprie. Avocat de succes scrie pe el :lol:
Suntem razna de off topic. (ca de obicei).
O asteptam pe Lavi sa ne puna poze cu mutifliciul. :clapping:
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
anisoara
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1210
Membru din: 02 Dec 2010, 14:13
Localitate: piatra neamt
Contact:

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde anisoara » 14 Ian 2012, 16:56

Am uitat de gargaritele tale ( :lol: )
Poate se indura Lavi sau poate ajunge ceva din ce se discuta aici si la urechile ei si ...pune 1-2(00) de poze!
Sa astamparam putin dorul si sa pupam monitorul!
Va pupa Maya si Bella
-----------
Old username: simianisoara

nedlavinia
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 64
Membru din: 29 Dec 2011, 19:40
Localitate: Bucuresti

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde nedlavinia » 14 Ian 2012, 21:43

ohooooooo, cererea e mare................... si trebuie indeplinita...............deci promit ca zilele astea voi pune poze.......promit
si Lili intrebare. ce ii dadeai tu lui Yoyo de mancare (ceva ce ii place) dintr-o punga care fosneste.......... ca in sfarsit il aud si eu facand wic, wic, wic :loving: cu toata vocea . am fosnit o punga de napolitane si Yoyo era disperat. am vrut sa te sun azi la prima ora da nu m-a lasat prietenul meu ca sa nu te trezesc.

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde maria » 14 Ian 2012, 21:49

deci , dupa cum se vede, lavinia ne-a raspuns la toate intrebarile
adica ne-a spus si daca i-a luat un prieten lui yoyo asa cum era intelegerea
de fapt se deduce ca nu
tare imi e teama ca yoyo va ramane singur pana la urma, cu argumentul : nu am gasit nimic sa imi placa
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde Lili » 14 Ian 2012, 22:01

:lol: Pai toate fosneau :lol: Si legumele scoase din pungi (acolo facea scandalul cel mai mare - in special la castraveti) si Cavia Crispy se lasa cu fosneli si fanul..
Abia astept sa vad panarama mica. :heart:

Maria, eu cred ca Lavinia o sa le faca pe toate cate una si pe rand.
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde maria » 14 Ian 2012, 22:07

asa sa fie!
numai ca yoyo nu e obisnuit sa stea singur
la tine tot ii mai auzea pe ceilalti, mai comunicau
acum e singur, singur
ma mir ca nu sta cuminte intr-un colt
ps
am o intrebare: eu de ce ma bag unde nu imi fierbe oala?
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde Lili » 14 Ian 2012, 22:16

Pentru ca-ti pasa.
Dar sunt sigura ca Lavinia ne va demonstra incet incet ca am avut o buna intuitie si totul va fi bine. :loving:
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
adelinatache
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2455
Membru din: 01 Apr 2010, 23:27
Localitate: Buzau
Contact:

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde adelinatache » 15 Ian 2012, 02:57

Un porcut de donat.... :( de numai o luna si un pic.
"am un baietel, de o luna si putin, insa spun de pe acum ca are o mica problema. Il cheama Falconeti pt ca s-a nascut fara un ochisor . din tot ceea ce am citit si am intrebat la dr , el nu stie ca-i lipseste si este absolut normal.
pentru poze puteti vedea aici viewtopic.php?f=18&t=3341&p=107633#p107633
Multumesc"

Eu l-as alege cu sufletul si tocmai acel defect m-ar face sa il iubesc si mai mult.
Fluffy, Eros, Ade si ingerasul Blue

nedlavinia
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 64
Membru din: 29 Dec 2011, 19:40
Localitate: Bucuresti

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde nedlavinia » 15 Ian 2012, 12:20

maria ma bucur ca iti pasa de porcuti...in gneral și de yoyo in special.....dar este o doua oara cand ma simt putin atacata......(putina incredere si tu.....)
tu singura ai spus ca am raspuns la toate intrebarile....daca nu vroiam sa ma tin de cuvant crezi ca imi era greu sa nu mai scriu pe forum.......lili oricum nu stie unde locuiesc exact.. ..stie doar nr de tel..... asa ca putem sa rup legatura.....
atunci cand l-am adoptat pe yoyo i-am spus lui lili ca am nevoie sa-mi lase la dispozitie 3-4 saptamani pana voi mai lua un nou puiut, si asta din mai multe motive:
- cusca de acum este mica pt doi porcuti si tr sa construiesc una
- trebuie sa ma invat cu yoyo si el cu mine si tr sa treaca necesar timp ca yoyo sa-si doreasca un fratior
- in momentul asta sunt fffff prinsa cu facultatea si timpul pe care l-am cerut la dispozitie este necesar pt a ma mai elibera

yoyo sa sti ca este fff bine, ieri chiar a primit un nou cadou (un saculet-caciula) care ii place fff mult
toata lumea vine sa ii dea ceva de mancare (sa-i vad atunci cand va trebui sa plec de acasa pt o zi) si am reusit sa-i educ si pe ei sa vina cu mancarica dimineata sau seara, atunci cand trebuie sa-i dau de mancare, am inceput chiar si cura cu vitamina c

legat de adoptie...cred ca am dreptul sa-mi aleg puiutul pe care vreau sa-l iau si nu obligat pe primul care mi se iveste in cale

Lili multumesc pt votul de incredere.....
iti voi trimite mail cu pozele (am facut poze cu tel meu dar nu gasesc cablu de date pt a le pun in pc, dar am mai facut azi cateva poze cu tel prietenului meu si sa le pui tu pe grup ca eu nus cum) si te si astept sa vi sa il vezi pe yoyo in carnita si oscioare :giggle:

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde Lili » 15 Ian 2012, 12:35

Lavi, ma repet ca prostu': daca nu aveam incredere in tine si-mi "mirosea" ceva naspa, nu ti-l dadeam pe Yoyo. Asa cum am spus si atunci pe topicul de adoptie: nu-l dau de dragul de a-l da sau pentru ca nu-mi mai place vartejul nr.14 al lui. Il dau ca sa-i fie MAI BINE. Si eu cred ca la tine ii este.
Sunt convinsa ca bestia fricoasa a realizat incetisor ca NU mai ia bataie :smile: si ca toata lumea acolo ii sufla-n poponetz. :giggle:
Ti-am inteles argumentele si sunt de acord cu ele. Cusca de 70 e prea mica pentru doi porcuti oricate etaje le-ai face. Si decat sa risti sa iasa prost (cu bataie) mai bine mai astepti putin. Cu atat mai mult cu cat introducerea unui nou porcut cere un pic de timp (sa organizezi intalnirea, sa-i supraveghezi). Si tu intuiesc ca esti in sesiune acum si probabil n-ai timp nici sa respiri.

Deci. :smile:
Tu pune mana si invata, fa-i praf p'aia de la facultate, nu "obeza" bestia :lol: si o sa-i aduci si puiut cand va fi momentul. Legat de piticul de la adoptii, daca NU ti s-a lipit de suflet, e decizia buna sa nu-l iei. Pentru ca nu vrei un puiut pe care sa te straduiesti sa-l placi. Ci vrei unul care sa te topeasca din prima. Asta e parerea mea si mi-o asum.

Abia astept pozele (chiar aseara imi spunea Alexia ca-i e dor de Yoyo :smile: si daca "tanti aia" care l-a adoptat nu ne trimite si noua poze )!! Pune-mi pe lili.anghelescu@gmail.com.
Si poate ne si vedem saptamana viitoare (daca ai timp). Cel mai probabil, sambata vin in Bucuresti sa-l iau pe cel mic de la Inka (poate mergi si tu sa-ti clatesti ochii :giggle: ).
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
maria
Calauza
Calauza
Mesaje: 8318
Membru din: 28 Noi 2007, 16:34
Localitate: bucuresti

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde maria » 15 Ian 2012, 12:38

lavinia, desi imi e greu, promit sa imi tin gura de acum
mai bine zis tastatura
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

nedlavinia
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 64
Membru din: 29 Dec 2011, 19:40
Localitate: Bucuresti

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde nedlavinia » 15 Ian 2012, 13:36

nu maria nu este nevoie sa-ti ti gura.....chiar am avut nevoie de sfaturile pe care mi le-ai dat si iti multumesc pentru asta :clapping:
este nevoie doar sa-mi acorzi putin mai multa incredere :up2:

Lili- imi voi face timp....cum sa ratez asta. vor fi porcuti....porcuti....porcuti si iar porcuti acolo :surprised:

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde ramona_inka » 15 Ian 2012, 16:39

Da Lavi, peste tot pe unde te uiti vezi porcuti, porcuti si air porcuti, apoi pesti, acvarii si iar pesti...aaaa sa nu uit, si ghivece! Si in casa, si pe scara, cu de toate! :lol:


Ihaaa.... deci va dati seama ce distractie va fi sambata?
Haideti sa facem o socoteala: Vine Lili cu Matizul rosu cu gargarite :!: (una + una bucata motiv veselie) Dar nu vine singura!!!! VIne cu SEFA!!! Sefa, da?? SEFA!!! :!: (a treia bucata motiv veselie)Dar in drum mai merge si o culege si pe Lavi (a patra bucata motiv veselie) care e o super blonda creata frumoasa foc :up: Si toata gasca asta ajunge la noi. Si de aici cica foarte posibil sa ajungem si la Maxi Pet... Dumnezeule, imi e mila de Matiz cate ii vor auzi urechile =))

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Stiri si relatari despre porcusorii ajunsi la noii stapa

Mesajde biancadumy » 15 Ian 2012, 16:45

Si pentru noi cei de pe forum 5 motive de bucurie ;) poze poze si iar poze :lol: :lol: (Lili,sa nu mai uiti aparatul! :) )
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!


Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori