Cum v-ati indragostit de porcuti?

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi
Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Cum v-ati indragostit de porcuti?

Mesajde crisa24 » 13 Sep 2012, 13:15

da, asa este! :heart:
si broscoiul se poate trasforma, intr-un print tare frumos! :love:


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

dochia
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 9
Membru din: 26 Oct 2012, 22:30
Localitate: gherla

Re: Cum v-ati indragostit de porcuti?

Mesajde dochia » 29 Dec 2012, 00:13

Apropo de frumusete,la un prim contact porcutii mi s-au parut draguti si...cam atat :?: Treptat prin interactiune,BABI si raposatul MIMI aU devenit increzatori,si cu cat se placinteau ei mai bine in culcusul lor,cu atat mai profund mi se cuibareau in suflet si ...restul e iubire :heart: ..si amuzament :spin:

madym
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 21
Membru din: 14 Aug 2010, 01:28
Localitate: Iasi

Re: Cum v-ati indragostit de porcuti?

Mesajde madym » 10 Mar 2013, 17:50

Initial nu imi placeau porcusorii...ani in urma aveam un hamster si il indrageam foarte mult,porcusorii mi se pareau prea mari,consideram ca sunt la fel ca si hamsterii doar ca mai mari,ba chiar mai urati.Intre timp prietena mea cea mai buna a primit un porcusor adult.O observam cum il scotea foarte des ca sa pape iarba si imi povestea ca sta cu el in pat,etc.Mi-am dat seama ca este un animal sociabil si afectuos.Vazandu-i mai indeaproape m-am indragostit de moaca lor comica,au un botic atat de amuzant si pupacibil! <3 Cand am fost la petshop sa iau porcusorul imi amintesc ca fratele meu spunea sa luam un iepuras pitic pentru ca e mai frumos.Imi plac si iepurasii,de fapt toate animalele dar eu ma dusesem sa iau porcusor asa ca zis si facut!In viitorul apropiat ne certam pentru el pentru ca eu seara veneam de la munca si fratemiu nu voia sa mi-l dea!Imi amintesc ca mi-a zis:Nu credeam ca o sa-mi placa vreodata un porcusor,dar acesta e foarte simpatic. :)

LunaNoua
Nou venit
Nou venit
Mesaje: 11
Membru din: 22 Mai 2013, 14:02
Localitate: Iasi

Re: Cum v-ati indragostit de porcuti?

Mesajde LunaNoua » 10 Iul 2013, 21:53

Cand eram copil am primit de la tata o pereche de porcusori. Ii luase de la un laborator care facea experimente pe ei.I-am avut cativa ani si eram fascianta de ei.Dupa cateva randuri de pui am hotarat sa-i separam si sa pastram doar un puiut.Intamplarea a facut ca acel puiut sa moara in scurt timp datorita unui cancer.De atunci am ramas cu nostalgia porcusorilor pana undeva pe la jumatatea facultatii cand am achizitionat iar 2 exemplare, baietei de data asta.Aici a fost momentul in care am realizat ca sunt cele mai dulci si inocente animale din lume.M-am indragostit iremediabil de ei cand am vazut cat sunt de lipiciosi si expresivi.Spre nenorocul meu circumstantele din acea vreme m-au determinat sa le gasesc alt stapan.Tare greu m-am desprins de ei :( si acum ma trezesc uneori dimineata ingrijorata ca am uitat sa le dau mancare..si au trecut ani de cand nu-i mai am.Si uite asa am ajuns la guineza de acum.In sfarsit simt ca nu se va mai intampla nimic rau care sa ne lipseasca de aceste minunate sufletele.Prietenul meu dupa ce a tinut-o in brate prima data a zis ca in sfarsit ma intelege de ce tot mieunam ca vreau porcusor :D mi-a crescut sufletul cat un dinozaur. :smile:


Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori