Cati porcusori aveti?

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi

Cati porcusori aveti?

Unu
22
30%
Doi
32
43%
Trei sau mai multi
20
27%
 
Voturi totale: 74

Avatar utilizator
pishcotzzika
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 439
Membru din: 12 Sep 2009, 18:08
Localitate: cluj-napoca

Mesajde pishcotzzika » 09 Aug 2010, 14:57

CIUCI alias NEGRUTZU pupa toate porculinele de pe forum :*...:)))

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Mesajde Lili » 09 Aug 2010, 15:05


Avatar utilizator
pishcotzzika
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 439
Membru din: 12 Sep 2009, 18:08
Localitate: cluj-napoca

Mesajde pishcotzzika » 09 Aug 2010, 15:07

CIUCI alias NEGRUTZU pupa toate porculinele de pe forum :*...:)))

Avatar utilizator
MaraC
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 1558
Membru din: 21 Iul 2010, 21:44
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde MaraC » 21 Aug 2010, 00:12

si eu as dori sa mi s-e scimbe votul
sa se stearga un vot de la un porcusor si sa se adauge un vot la doi porcutzi

kristina
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 121
Membru din: 24 Iun 2010, 22:06
Localitate: Bucuresti

Mesajde kristina » 25 Aug 2010, 17:37

Cristina

Avatar utilizator
eva_eve17
Membru
Membru
Mesaje: 189
Membru din: 08 Apr 2010, 16:56
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde eva_eve17 » 25 Aug 2010, 19:16

~~~ Iubitor oficial de porcuti :3 ~~~

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Mesajde Lili » 30 Aug 2010, 19:06

Credeati ca m-am potolit? NU.:)
Ma ajutati si pe mine sa iau o decizie?:thinking:
Datele problemei sunt urmatoarele:
1. Asa cum am mai spus pe acest topic, am doi porcuti baieti: unul are aprox. 4 luni, celalalt aproximativ 2,5 luni. Se inteleg bine.
2. Imi doresc foarte tare un porcutz cu par lung.
3. Mediul lor de viata actual: o cusca de la Hornbach de 1,20 m cu multe imbunatari, cu 2 etaje, cu o casuta de lemn, cu podete de alun, cu tuburi (le schimb periodic).

Opinii exprimate pana in prezent:) (ia sa vad daca recunoasteti "autorii" replicilor - membri pe forum)
1. "Nu-ti lua, pastreaza spatiul poate apare vreun porcutz care are nevoie de tine" (Buna idee, bun sfat).
2. "Ti-ar cam trebui porcutzul 3. De ce nu-ti iei?".(Un sfat pe gustul meu)
3. "Nu-ti spun nici DA nici NU.:) Teoretic se poate sa ai trei baietei, dar...pot aparea probleme, se rastoarna ierarhia si sunt posibile conflicte, mai depinde si de caracterul fiecarui porcutz..." (opinia echilibrata care a avut rolul sa ma bage in ceata definitiv):)

Scorul fiind extrem de echilibrat, supun dezbaterii publice "problema". Sunt deschisa la orice opinie, n-am luat inca o decizie, caut argumente si pro si contra. Argumentul meu suprem este: "m-am indragostit si VREAU". Destul de irational as zice.
Voi ce ziceti? Peste aproximativ o luna-doua sa-mi mai iau un porcutz? (pui mic) :thanks:

Avatar utilizator
ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum
Mesaje: 3951
Membru din: 27 Noi 2007, 23:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ramona_inka » 31 Aug 2010, 00:18

Sa ma bag?! :lol:

1. De acord, foarte rational
2. Cand inima spune DA mintea e pe locul doi :giggle:

Depinde asadar pe ce mergi: suflet sau ratiune.

pentru punctul 3. iti mai dau niste exemple: baietii Corinei. Au o cusca de 1.20 la dispozitie si un tarc in care ies. Nu se cearta, li se schimba decorul periodic. Doar cel mare, care inainte nu se arata foarte "sef" acum a stiut sa se impuna. Dar mai bine o las pe Corina sa povesteasca.

Avatar utilizator
cosmina
Forumist
Forumist
Mesaje: 1141
Membru din: 20 Mar 2010, 19:40
Localitate: abbotsford

Mesajde cosmina » 31 Aug 2010, 01:20

la spatiul si chestiutele pe care le ai .. dc nu? nu mai zic de grija si iubire..si mai ales un porc pletos, crede-ma e bine sa ai si asa ceva in viata :up2:
e adevarat ca muncesti mai mult la el ca e pletos, se murdareste repede si peiptanat, spalat.. dar nah orice bucurie cere sacrificiu. dar cand il mangai si ii simti blanita lunga, si cand alearga si ii sar pletele, eu radeam de al meu ,, cand merge repede prin camera nu i se vad piciorusele, zici ca e un mini autobuz..tiki tiki.. :tease: facand diferenta dintre ai mei, cel pletos e f iubaret, vine la mine, nu i este frica,, doarme la mine in brate cu ochii inchisi, ii place la magaiat.

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Mesajde Lili » 31 Aug 2010, 09:02

Asa, asa!! Cosmina, daaaa, tocmai argumentele tale imi veneau si mie in minte. Sunt atat de haiosi cei cu parul lung!!! Si am vazut ca e precum la pisici, parca cei cu parul lung au fata mai turtita si cei cu blanita scurta sunt mai "ascutiti":) Nu de "munca" mi-e frica, oricum ma ocup mult de ei indiferent de lungimea parului. Sunt dragalasi oricum ar fi , dar parca pletosenia...:) Mersi de incurajare!

Ramona, exista oameni capabili sa mearga pe ratiune?:) WOW, toata admiratia. Eu nu prea. Ma arunc in cap dupa cum imi spune inima cand e vorba de decizii care ma privesc.
Eu oricum le schimb decorul f. des si celor doi pe care ii am deja. Uneori ma intreb daca nu-i bulversez saracii:) Nici nu apuca bine sa cunoasca si ei cu niste trasee, un teren ca...zbang, vine dili si muta totul:) Si zilnic oricum ii scot prin camera. Blochez niste colturi si restul camerei e a lor. Nu va spun ce fugareli trag!!! Tigri bengalezi zici ca-s:))

Mi-as dori f. tare sa-mi spuna Corina detalii "din interior":) Cum a fost momentul cand cel mare s-a impus, cum isi impart "prietenia"?:)

Avatar utilizator
Corina
Membru de Elita
Membru de Elita
Mesaje: 1041
Membru din: 23 Oct 2008, 10:43
Localitate: Brasov

Mesajde Corina » 02 Sep 2010, 12:26

Corina la aparat... Roger.. Cah...

Ia sa vedem. Prima intalnire a fost foarte amuzanta. Eram la Madalina acasa, si i-am pus pe toti trei in hol, pe o paturica nou nouta de la ikea. Quarky a barait intruna. Vibra de ziceai ca e conectat la duracell. Nu va zic de mirosurile ametitoare ce le-a eliberat in atmosfera. Pentru prima data mi-au mutat nasul la spate.
Momentan, ii tin in cusca de 1.20. Tarcul este strans pentru ca am reamenajat camera cumva. Si stau toti trei acolo.
Sa vedem. Quarky are in decembrie 2 ani, zucchero are un an si jumatate si ahmed are 4 luni. A ajuns mititelul la "varsta adolescentei"
Ieri am asistat la cateva certuri intre porcime. Si zucchero a inceput sa scrasneasca din dinti in semn de punere la punct a teroristului. Drept este ca m-am puturosit putin si nu le-am mai creat decoruri noi. Le schimb eu ascunzatorile, dar nu atat de des si de diferit.
Eu zic ca ai putea sa mai astepti cateva luni, sa poti vedea cum se comporta cei doi. Daca sunt pasnici, cuminti si prietenosi, e posibil sa mai primeasca un amic. Ai mei niciodata nu s-au certat inainte de ahmed. Eram foarte confuza ca nu stiam care este seful. Ce-i drept nici acum nu sunt pe deplin convinsa, dar dupa baraielile de guinez, Quarky pare sa fie seful. Daca il iei pe pitic acum, fiind varsta foarte apropiata intre ei, e posibil sa iasa cu scandaluri pe la adolescenta si sa nu poti sa ii calmezi. Dar nici asa nu este sigur. Pana la urma o sa zici cum am zis si eu Ramonei: sper sa se inteleaga cu ai mei, ca daca nu se imprietenesc o sa fiu "nevoita" sa mai iau un guinez. :lol:
www.picasaweb.google.com/corinacavy
www.corinabacalu.blogspot.com

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Mesajde Lili » 04 Sep 2010, 09:11

:) Pai momentan asa zic si eu. Ca (dupa baraieli) Rontzy cel mare pare a fi seful. Si mai are un gest. Cand se apropie zgubiliticul ala mic de el prea brusc, ridica deodata capul si baraie ferm, cam pe acelasi ton pe care ai dresa un caine: Yoyo, culcat. :) Si Yoyo mai comenteaza dar se executa. Pe Yoyo nu l-am auzit niciodata baraind.

Nu i-am vazut absolut niciodata certandu-se, s-au iubit din prima si par sa fi ramas asa. Desi vreo doua zile la inceput Rontzy a incercat sa-l "cucereasca" pe Yoyo. :) Dar....vad in cel mic potential de dracusor. Si cine stie cand ma va surprinde si va intoarce armele:)

Chiar, care e varsta adolescentei la ei? 3-5 luni? Rontzy deja are cam 4 luni zic eu....
Cat de minunat ar fi daca as putea lua o decizie rationala:))

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde true_fan_66 » 04 Sep 2010, 15:13

Eu am un porcutz mai obraznic putin. Acum, cand credeam ca o sa se potoleasca odata ce Caro creste, se pare ca m-am inselat. Stiti ca porcutii cand simt un pericol dau alarma si toti fug sa se ascunda pe unde apuca. Ei bine...Miley se foloseste de chestia asta ca sa-si bata joc de Caro, ca de obicei. Mai exact...cand vrea sa doarma intr-un loc si acela este ocupat de fratiorul lui, se apuca sa tipe de frica si da fuga cu o viteza incredibila sa se adaposteasca. Bineinteles ca si Caro se scoala cu ochii carpitzi de somn, morocanos, si fuge si el pe unde apuca pana trece pericolul. Atunci iese Miley mandru si ii ocupa locul, se tolaneste bine de tot pe burtica si isi intinde cumva blanitza in jur sa para mai mare. Si nu se mai ridica de acolo nici daca trage Caro de el cu fortza. Sta si 2 ore in locul respectiv doar ca sa nu i-l ocupe iar Caro.

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Mesajde Lili » 04 Sep 2010, 15:19

:)) Ca de obicei aventurile porcutilor tai ma fac sa rad teribil. Acum...stii cum e? Zi mersi ca nu se caftesc:)) Cata vreme e doar o pacaleala generala in care unul e smecher si unul pica de prost, e ok:) Important e sa nu se lase cu rani. Ma intreb cum ar fi la tine daca ai aduce porcutul 3....(asta chiar e un gand diabolic)

Avatar utilizator
true_fan_66
Forumist
Forumist
Mesaje: 800
Membru din: 22 Iul 2010, 15:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde true_fan_66 » 04 Sep 2010, 15:22

:lol: pai inca ma gandesc la asta. Mi-e cam teama sa nu se alieze cu saracul Caro sa-i faca viatza un iad lui Miley. Eu initial am vrut sa-i aduc lui Miley un pocusor mai mic decat el pentru ca am crezut ca il va lua sub "aripa" lui si-l va proteja, fara sa se certe. Dar vad ca s-a intamplat cu totul altfel decat am crezut. Si nu stiu acum daca ar fi bine sa-i mai aduc unul, cu toate ca ma tenteaza ideea. Cred ca mai astept o perioada sa mai cresca si el si sa se mai maturizeze.


Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori