Cati porcusori aveti?

Prezentari, loc de intalnire cu membri noi

Cati porcusori aveti?

Unu
22
30%
Doi
32
43%
Trei sau mai multi
20
27%

Voturi totale: 74

flori2177
Membru avansat
Membru avansat

Mesajde flori2177 » 03 Sep 2009, 21:09

KiKi & Devi

mariana
Membru Junior
Membru Junior

Flori,

Mesajde mariana » 04 Sep 2009, 22:20

Iti multumesc ca macar tu tii cu mine.....si mai sunt si altii.Asa este ,asa am luat-o,e "Kinder cu surprize"-cum spune Radu.Astept sfaturi ,nu mustrari!Sper sa-i fie bine Pandutzei,eu o iubesc,mai ales ca e mult mai afectuasa decat Tzumilica.Astept sfaturi pentru ca puiuti am mai avut doar la hamsterita pe care am avut-u cu multi ani in urma (14 pui-in carte scrie maxim 8!!!!!!)....deci sper sa nu am mai multi de doi ,cum a spus medicul!!!!!
Cu siguranta veti vedea si puiutii si sper sa fie bine toti!!!!!Vreau sa-mi dati sfaturi si sa-mi tineti pumnii....in 2 saptamani maxim voi avea ceva griji in plus!!

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special

Mesajde Gabriela094 » 04 Sep 2009, 22:27

noi iti tinem pumnii,sa te bucuri de pui
sa fie foarte frumosi si iubiti
succes in ingrijirea lor!!! :up2:
Gabriela

Dmndash
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Dmndash » 04 Sep 2009, 23:34

nu nu fetelor nu ma intelegeti gresit
eu intelesesem ca a luat-o gravida deja
doar ca mesajul meu era unul foarte fericit, ca eram incantata pentru ea ca are puisori
dar in acelasi timp nu vroiam ca un membru mai tanar sau mai neexperimentat in ale porcusorilor sa creada ca eu sustin ca stapanii (nu mariana) sa imperechezii porcii doar pentru a se bucura o luna de acei puisori
de aceea am si facut specificarea
#1 Rule for Breeding Guinea Pigs: DON'T

Gabriela094
Suporter Special
Suporter Special

Mesajde Gabriela094 » 04 Sep 2009, 23:39

eu una am inteles de prima data :tease:
oricum,felicitarile mele pentru mariana
sa aibe o sarcina si o nastere usoara porcuta ta
porcuti sanatosi si voiosi :up2:
Gabriela

fiore6
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde fiore6 » 21 Sep 2009, 10:29

Acum avem doi porcuti, tata si fiu, unul mai nebun ca celalalt. Asadar Roger are partener de joaca si nu unul oarecare, ci un adevarat zgubilitic in toata regula. Temperamentul lui Junior seamana cu un vulcan in plina activitate. In acelasi timp este si fricos, dar curiozitatea excesiva invinge intotdeauna. Adevarul este ca cineva acolo sus ne iubeste si a facut posibil sa se implineasca un vis.
"Nu lasa visele sa piara pentru ca, daca visele mor, viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare."

MihaelaD
Membru fidel
Membru fidel

Mesajde MihaelaD » 21 Sep 2009, 10:34

fiore6, nu ne-ai mai pus nicio poza cu micutii...eu pe Roger tot micut il am in cap...sigur trebuie sa fie un grasunel... :lol:

papieib
Initiat
Initiat

Mesajde papieib » 16 Oct 2009, 21:54

eu am 5 :cavy: :cavy: :cavy: :cavy: :cavy:
Nu tot ce zboara... se mananca. Liber la Elice

mariana
Membru Junior
Membru Junior

Eu am doua poarce.....

Mesajde mariana » 17 Oct 2009, 18:42

....si doi porcuti.Imi pare rau ca din puii Pandutei nu a fost macar unul fetita sa o pot tine cu celelelte doua.Deci ma doare sufletul ca trebuie sa ii dau,sunt foarte destepti ,Trichi e mai destept ca Panduta,iar Richi s-a refacut incredibil dupa accidentul de acum 3 saptamani.Va voi pune curand poze si filmulete cu ei.S-a anuntat cineva care sa ia unul din ei.O sa pun poza si cu noua stapana.A pregatit deja totul pentru el.A mai avut un animalut care a murit,isi doreste mult altul,deci cu siguranta ca il va iubi,iar eu voi pastra legatura.

andrada
Membru avansat
Membru avansat

Mesajde andrada » 17 Oct 2009, 18:45

E foarte bine ca i`ai gasit o casa si o familie iubitoare :up2: Bravo dar am o intrebare: Porcusorul va fi tinut singur sau va avea un prieten?:)
Imagine

Need Help :| sectiunea operatia la porcusorii de guineea:|

mariana
Membru Junior
Membru Junior

Nu stiu....

Mesajde mariana » 17 Oct 2009, 19:00

si Tumilica a stat un an pana am luat-o pe Panduta si i-a fost tare bine!!!!!
Va fi grea despartirea!!!!!!!Se si vede de altfel ca am avut grija de ei:cel mic Richi a vut 80 gr ,azi are 280 gr,iar Trichi a avut 100 gr,acum are 320.O sa pun maine poze.

andrada
Membru avansat
Membru avansat

Mesajde andrada » 17 Oct 2009, 19:03

pentru noi e mai usor sa avem doar unul dar pentru ei nu, ei sunt privati de bucuria de a avea un prieten de a se juca impreuna si de a se plimba impreuna e ca si la oameni, acum asa e cel mai bine dar este cand nu ai posibilitatea sa ai doi de exemplu eu ma chinui de 2 ani sa ii conving pe parinti sa ma lase sa ii iau o prietena la Nicky dar nu vor si singurul mod care mi`a ramas e sa fac tot ce zic ei, sa fie tot timpul curat si tot felul de lucruri dinastea sa am grije de ea ca de ochii din cap (cea ce fac deja) si daca fac toate astea si le promit ca nu o sa fie mizerie si ca o sa ma descurc cu2 si ca daca nu ma descurc o dau pe una inapoi dupa 1 luna ( ceeea ce bineinteles nu o sa fac) poate reusesc sa ii induplec dar nu e sigur nici asa. Exista cazuri si cazuri oricum cert e ca cel mai bine le e sa fie 2 sau mai multi:)
Imagine

Need Help :| sectiunea operatia la porcusorii de guineea:|

BuluC
Cercetas
Cercetas

Unu, doi, trei....Cati?

Mesajde BuluC » 19 Oct 2009, 16:42

You know you are a cavy slave when you are calling after your friend and you say "Wait, whait, wheat, wheek, wheek!!" Va pupa cei 3 muschetari(acum 1) si Anda!

ozzie&spy
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde ozzie&spy » 19 Oct 2009, 17:19

MadalinaImagine

gabby
Membru Suporter
Membru Suporter

Mesajde gabby » 22 Oct 2009, 10:15

2 nazdravaneii :lol: Cel mic este un rasfatat si alintat ,dar cred ca ii este dor de mama lui pentru ca plange mai mereu cu mancarea langa el, cred ca nu sunt o mamica atat de buna pentru ei.Si cred ca daca va continua sa tot planga voi da stafeta . :cry:

Înapoi la “Membrii despre porcusorii lor”